Опасна ли е заушката при бременност?

  • 1 965
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Токущо разбрах, че колегата ми е билен от заушка. Бременна съм в 20 г.с. и много се притеснявам, че съм се заразила. Знаете ли какво мога да направя превантивно? Къде бих могла да се иззследвам?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
за това е най-добре да се консултираш с гинеколога си.

# 2
  • Мнения: 106
Да, опитах се, но разполагам само със служебният й телефон, а работното й време беше приклюрило. Вероятно съботата и неделята няма да мога да я открия, а съм доста притеснена, четейки из нета какво пише за болестта.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
За сьжаление не може да се взима нищо превантивно и доколкото и аз сьм запозната заушката е опасна за бременните. Не се притеснявай обаче предварително, не е задьлжително да си се заразила, освен това най-вероятно имаш имунизация - провери си в картона. В момента слагат ваксини на родените в периода 1982 - 1988 г.
Изследванията се правят в ХЕИ или Инфекциозните клиники -  следи се титьра на амелаза или серологично изследване. Но едва ли предварително би могло да има ясна картина, защото инкубационният период е доста дьльг.
Стискам ти палци всичко да е наред

# 4
  • Мнения: 2 837
Семейство мои приятели преминаха през това. Най-напред се зарази мъжът, а от него и бременната му съпруга. Въпреки това на плода това не се отрази, само се роди по-мъничко бебето, понеже тя доста отслабна по това време. Беше под лекарско наблюдение, отразило се беше на количеството околоплодни води, но не фатално. Та малкия Ангелчо е жив и здрав и нищо му няма(вече е на 5 месеца). Така че не е безвредно, но не е толкова опасно.

# 5
  • Мнения: 267
Ana2 в кой месец е била бременна жената
защото аз сам ж 4 и сам болна в момента от заушка

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм боледувала от заушка по време на втората ми бременност. Зарази ме по-голямата ми дъщеря.
Вярно, че беше много отдавна, но тук нещата не са се променили.
На бебето нищо му нямаше. Роди се нормално, 3300 - 50 см
Мисля, че няма повод за безпокойство, но за ваше успокоение, направете консултация с лекар.

# 7
  • Мнения: 2 837
Ами ако не се лъжа, беше в шести месец. Детето се ради с малко по-ниско тегло, но няма други проблеми. Голям сладурко...

# 8
  • София
  • Мнения: 323
Майка ми е боледувала от заушки, като е била бременна със сестра ми. При това е била рискова бременност. Нищо и нямаше на сестра ми, освен големия и инат, който и сега си го има.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Остава и тази, която ми беше в корема да се включи и доказателството ще е налице, че няма да има проблем hahaha

# 10
  • Мнения: 267
момичета мерси за успокоението
но аз за по- сигурно ще си направя някои изследвания и прегледи
щото иначе ще се прасна от притеснения

Общи условия

Активация на акаунт