Моля спешно за съвет,нагълта лекарства

  • 694
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 64
Мили мами много съм притеснена,сестра ми остави племенницата да я гледам и не съм усетила ,кога е взела и е изпила около 20мл.Лефакс и около половин шишенце витамин Д.Обадих се на личната каза че трябва да и дам солена вода или ако може да повърне.От капките за колики не се притеснявам толкова ,но от предозирането на вит.Д незнам какво може да стане ooooh!Като се има в предвид че се дават капки направо незнам.Моля ако някой знае какво мога да направя,много съм притеснена.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 64
забравих да кажа че е на 2 години

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
обади се на бърза помощ и ги питай какво да направиш. Ако е нещо лесно ще ти кажат, ако ли не ще те посъветват да я заведеш в Пирогов

# 3
На листовките на повечето лекарства има съвети при предозиране. Специално за вит.Д прочети.

# 4
  • Мнения: 984
дай и да пие много вода и след това бръкни в устата, до като повърне, ако знаеш колко хапчета е изпила, бъркай в устата, до като ги повърне всичките

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз веднага бих тръгнала към Пирогов.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 745
Какъв Пирогов в Бургас? Отиваш в спешния кабинет, най-добре е да се направи промивка (от лекарите разбира се).

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 64
Благодаря ви момичета  bouquetУспях да я накарам малко да повърне и изпи доста вода ,засега е добре сложих я да спи казаха че не било фатално да я наблюдавам.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 745
Можеш да дадеш активен въглен, но се допитай до лекар. Мисля, че и прясно мляко можеш да дадеш.

# 9
  • Мнения: 4 150
Спокойно.НиЩо няма да стане.
Предоzиране с витамин Д трябва да е 200 пьти над нормалната доzа и топредиzвиква само поврьЩане или дори само гадене.
Да се дава пове4е те4ности,zа да ´не се натоварят бьбреците при метаболиzма на витамина.
От капките zа колики ниЩо не може да се очаква.

Общи условия

Активация на акаунт