Само температура?!

  • 2 217
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Тази сутрин към 4 часа Марти се събуди с плач.Болеше го нещо,някъде,мислех че са ушенцата,главата/ не знам възможно ли дете на 1,5год. да има болки в главата/,после си мислех за коремчето,но така и не разбрах.Отидохме при джипито,прегледа го и нито ушенцата са възпалени,гърлото е спокойно,няма хрема,общо взето всичко е наред.След като се прибрахме вдигна Т 38,6.Свалихме я с Нурофен,спа много неспокойно.След като се събуди беше много жизнерадостен.И така до към 8 часа вечерта когато пак вдигна Т.Нищо друго му няма,не сме излизали ,за да се притеснявам ,че се е заразил с нещо.Моля ви мами ,ако имате идея какво може да е ще съм ви благодарна.Утре пак ще ходим на лекар разбира се,но много ме притеснява тази температура без други симптоми.Благодаря ви.  bouquet

# 1
  • Мнения: 679
Може и зъбче да расте.  newsm78

# 2
  • Мнения: 539
Ами ако е само Т - най-вероятно е вирус. Ако по някакъв начин си мислиш че го боли коремчето, много вероятно е да го боли и гърлото, защото болката се предава по лимфен път...но пък щом го е видял доктор?Освен да го наблюдаваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Зъб?

# 4
  • Мнения: 539
От зъб такава Т - струвами се че не е възможно.

# 5
  • Мнения: 164
И аз не знам какво да мисля.Дано да е зъбче,но венците му пък са спокойни.Сега е 37,7 ,спи,дано да спадне.Благодаря ви.Ще следя дали някой друг може да предположи друго.Много ви благодаря момичета.

# 6
  • Мнения: 5 790
Айде стига с тези зъби. Температура от зъби няма. През периода на зъбоникненето се понижава имунитета и децата стават податливи и на най-баналните вируси.
Розеола? Или както нашите педиатри я наричат "херпангина".
2-3 дни температура без никакви други симптоми. На 3-тия ден се появява обрив, който изчезва за ден.

# 7
  • Мнения: 164
Извинявй за невежеството,но какво е това ,в какво се изразява?Нали щом има Т ,значи че има някакъв възпалителен процес?Или...?


п.п.Извинявай,прочетох го втори път и разбрах. ooooh!Ще се побъркам вече.Сега пак температурата е по-висока.

# 8
  • Мнения: 5 790
Вирус е. Виктория го изкара два пъти, та и единия път и аз с нея.
Розеолата е лека инфекциозна болест, която рядко се нуждае от лечение. Обривът при нея силно наподобява този при рубеола и затова двете болести често се объркват. При рубеолата обривът се появява заедно с високата температура, а при розеолата – когато температурата вече е спаднала.

http://www.kidshealth.org/parent/infections/skin/roseola.html

Не се притеснявай, минава бързо и леко.
Ако е това, разбира се.

# 9
  • Мнения: 46 488
Или е вирус, или шарка  Grinning

И София го изкара преди няколко дни, вдигна 2 пъти Т и нищо повече.

Розеола преди около 2 г. имаше, 3 дни беше с Т, но доста по-висока (39.7), после изведнъж падна и изби обрива.

# 10
  • Мнения: 164
Много ви благодаря,поне сега ми е малко по-ясно на какво може да се дължи.А след като в 9 съм му дала Нурофен 5 мл,сега в 11 часа какво да му дам?Пак Нурофен или Панадол,или Хексалгин?Защото температурата не спада.
Още веднъж ,признателна съм ви!

# 11
  • Мнения: 46 488
Чакай! Само 2 часа са минали, не давай пак!

Колко е сега? Пак ли е над 38 градуса?

# 12
  • Мнения: 5 790
На антипиретика му трябват 1.30-2.00 часа, за да подейства. Не давай сега пак. Изчакай да минат поне 4 часа, ако е над 38 или повишава температурата дай панадол. Редувай Нурофен с активна съставка ибупрофен и Панадол /парацетамол/. Можеш да дадеш по 4 пъти на ден от всяко, т.е на 3 часа. Но аз лично те съветвам да изчакаш малко.
Повишаването на температурата не е опасно, то помага на организма да се пребори с вируса. А ако е розеола, ще е така 3 дни.

# 13
  • Мнения: 164
Сега е 37,7,ще изчакам.Безценни сте.  bouquet

# 14
  • Мнения: 46 488
Не давай нищо тогава, само следи дали няма да се качи пак над 38 Peace

Общи условия

Активация на акаунт