Варна - Боровец - на път с бебе - пътна обстановка?

  • 1 441
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте,
Предстои ни пътуване към Боровец с две малки деца. Някой пътувал ли е скоро (тази седмица) по този маршрут? Може ли някой да ми каже има ли проблеми по пътя и къде?
Благодаря за помощта.

# 1
  • Мнения: 9 050
Прогнозата е от понеделник пак много сняг. Помисли си хубаво.

# 2
  • Мнения: 1 712
Това е бюлетина за пътната обстановка от днес http://system.uab.org/cgi-bin/ShowPO.cgi

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пожелавам, ви да стигнете за където сте тръгнали и ви намирам за твърде големи смелчаци...

# 4
  • Мнения: 599
И ние сме там от 22.01.Все още се чудим с какво да ходим.Аз съм на мнение да си хванем влакчето до София и оттам да се придвижим с нещо.По-сложно е,но пък е по-сигурно и безопасно.

# 5
  • Мнения: 5 539
Не знам дали ще съм ти много от полза, но ние пътувахме нататък на 30.12 и се върнахме на 4.01 в големите снегове.
Направи ми впечатление, че пътят в планината Костенец-Боровец беше идеално почистен, за разлика от магистрала Тракия и отсечката Сливен-Бургас.
Между другото и ние бяхме с 3-месечно бебе и 4-годишно дете. Не сме имали сериозни проблеми по пътя и взехме разстоянието Боровец-Бургас за около 7-8 часа.
За всеки случай си вземете вериги, макар че на нас не ни се наложи да ги ползваме, въпреки затруднената пътна обстановка.
Резервоара догоре и... желая ви късмет и лек път! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 599
Мен повече ме притесняват мъглите отколкото снега.Вчера се качихме за малко на магистралата/Хемус/,еми все едно че влязохме в г.з/извинявам се,но не намирам по-точно определение/,да неговорим,че настигнах ИДИОТ,който забелязах в последния момент,щото не си беше пуснал фаровете ooooh!

# 7
  • Мнения: 269
Прогнозата е, че времето пак ще се влошава. Със снеговалежи и навявания...
Аз не бих рискувала, но ако все пак се решите да тръгнете се запасете с достатъчно гориво, памперси, вода, вода в термос за млякото на бебето, храна за вас и децата, памперси, лопати, топли дрешки и одеала. И телефоните си заредете "догоре". Добре е и номер на ГЗ някакъв да имате за всеки случай.
Успех и приятни емоции в планината!
Ех, каква ли красота е сега там Nature Snowman

# 8
  • Мнения: 5 622
И ние планирахме да ходим към Боровец края на януари, началото на февруари, но го отложихме за март, предвид пътната обстановка  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 28
Благодаря за отговорите.
Лилита, благодаря за отговора. Вдъхна ми голям кураж. Обичаме да пътуваме, но никога не сме мъкнели каката от толкова малка и най-голямото ми притеснение е за бебето, но мисля че ще се справим.
Дано времето е с нас.

# 10
  • Мнения: 599
Дано всичко е окей и да си изкарате прекрасно.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди малко се върнахме от Боровец...
Не знам от къде точно ще пътувате, но София-Боровец е изчистен добре път, с доста повечко от миналогодишните дупки и даже свлачища (на1-2места).

# 12
  • Мнения: 1 835
Мога само да кажа за отсечката София - Самоков - Боровец. Досега не се е случвало да го затварят дори и при много обилни снеговалежи - пътят винаги е почистен навреме и опесъчен.

Общи условия

Активация на акаунт