За храненето на три месечно бебе

  • 564
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте доктор Слънчева първо искам да ви благодаря за предишния ви отговор който много ми помогна.Сега искам да ми дадете съвет.Моята дъщеричка която след няколко дни ще стане на три месеца си измести часовете за хранене имам предвид че сега иска да яде на четири часа вместо на три и общо и стават пет хранения на ден според вас това нормално ли е и дали мога да я оставя така или да се опитам пак да и давам на три часа но по по малко количество АМ във момента изяжда по 120 до 140 милилитра.И другият ми въпрос е колко милилитра вода трябва да изпива на ден? Защото сега пием чай около 100 милилитра и вода около 50 милилитра това дали е достатъчно опитвам се да и давам повече водичка но категорично отказва.Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 5 760
Броят на храненията е доста индивидуален и зависи от количеството на прием. Явно това е достатъчно за Вашето бебе и 5 пъти на ден хранене е достатъчно- важното е да наддава на тегло- за тази възраст около 800 гр. на месец
Не бързайте със захранването- добре е бебето да навърши 4 м. и тогава можете да започнете с новите храни- ще ги приеме по-лесно и без съществени колики.
Бебетата пият около 100-150 до 200 мл. течности средно. Някои не желаят никаква водичка, а други приема и повече. Вашето бебеприема течности колкото е прието средно и това е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт