Как си съхранявате четката за зъби

  • 4 140
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Чудих се, чудих се  newsm78 къде да пусна тази тема и се надявам да не съм объркала мястото  Rolling Eyes
Въпросът ми е следният, мили мами: Гледах наскоро по едно западно предаване, че четката за зъби трябвало да се съхранява в специален разтвор, който да убива микроорганизмите (ама само това казаха). Честно казано аз досега съм процедирала по следния начин - Измивам я преди и след употреба с паста, като при най-малката индикация, че започва да се захабява - просто я сменям. Обаче това, което чух ми се стори доста логично от гл.т. на хигиена... и се чудя дали не е по-правилно  newsm78.
Как процедирате вие? А знаете ли какъв разтвор се използва - някакъв специален за четки или от водите за устна дезинфекция? Мерси предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 2 197
Никога не ми е хрумвало да си потапям четката в нещо. Според мен ако изсъхне ще се развият много по-малко микроорганизми отколкото ако целодневно кисне в разтвор (с каквито и да е съставки). Да не говорим, че самата четка ще се скапе за една седмица.
Нашите четки си отлежават върху поставка в банята. В началото четката на дъщеря ми я прибирах в калъфчето, но следващата нямаше така че вече и нейната просто си седи.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Гледах наскоро по едно западно предаване, че четката за зъби трябвало да се съхранява в специален разтвор, който да убива микроорганизмите (ама само това казаха).



Сигурно фирмата производител си рекламира непродаваемия разтвор.
Сега очаквай да ти пуснат и филмче, на което да кажат безумната цена на шишенце от 10 мл. примерно.

# 3
  • Мнения: 7 201
Според мен ако изсъхне ще се развият много по-малко микроорганизми, отколкото ако целодневно кисне в разтвор (с каквито и да е съставки).
Така е.От зъболекар знам,че в/у мокра четка полепват по-лесно бактериите.
Нашите четки си стоят в банята в празна чашка.

# 4
  • Мнения: 1 335
Ами в нищо не си дезинфекцирам четката. Седи си в чашка в банята, гледам да не се допират работните части с други четки. Сменям на 3 месеца  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 982
Също не кисна четките в разтвор.
Знам,че без значение дали е нова,след прекарано боледуване,се сменя четката.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 711
Не съхранявам по никакъв специфичен начин. Стоят в чаша в банята. Само сменям накрайниците.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
В нищо не я кисна.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Стоят си в поставката в банята.

# 9
  • Мнения: 5 592
Досега не съм чувала или виждала някой от моите познати да си киснат четките за зъби в разтвор!Нашете четки стоят в поставка в банята.

# 10
  • Мнения: 469
За първи път чувам такова нещо Thinking
Нашите си стоят в чашка в банята.Сменям ги на 2-3м.

# 11
  • Мнения: 491
И аз за първи път чувам !
Моят мъж обаче (стоматолог е), си има две четки- една за сутрин, една за вечер.
 Утре обаче ще го питам за този разтвор, може и да има. Thinking

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чувала съм за това. Отвреме на време я потапям в разтвор от цитросепт и вода. Той е за дезинфекция.

# 13
  • Мнения: 2 731
ами никак .Стоят си в една чаша в кухнята ,защото в банята като бяха все бяха влажни

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кисне се във вода със сода, но аз не я кисна...добре си се разбираме с бактериите и микробите  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт