Какво гориво - бензин или газ?

  • 2 113
  • 34
  •   1
Отговори

Анкета

На какво карате колата си - бензин или газ?

Опции:

  • Мнения: 3 459
Питането ми е свързано с това дали за малка кола има въобще смисъл да се слага газова уредба?
Значи става въпрос за кола, която гори средно 5 - 5.5, но на месец има горе-долу около 1000-1200 км. и като се обърне тоя бензин в пари става въпрос за немалка сума. Мъжо иска да сложи газ, щот така разходите щели да паднат поне на половина. Аз не претендирам да разбирам така ли е, или не, обаче тва, което на мен ме притеснява в случая, е че изпитвам ужас от коли, дето са на газ. Не знам за кво, обаче се си мисля, че ударят ли ме тая кола ще се взриви, мнооо тъпо обяснение, не се смейте моля  Embarassed
Хиляди пъти говорихме с него и той вика, че няма никаква опасност от газта, тъй като ако ставало на въпрос бензина горял 1000 пъти по-лесно от газта. Значи, вместимостта на бутилката ще бъде 20 литра. Моля ви се кажете има ли смисъл за моето притеснение, че ми писна вече само тва да обсъждаме  Thinking
Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 569
Експлозията на 20 литрова газова бутилка ще причини в пъти по-малки поражения, отколкото експлозията на 40 литров резервоар пълен с бензин. Коет' си е - си е Sunglasses

# 2
  • Мнения: 269
Нафта! Joy
По-трудно се възпламенява! Peace

# 3
  • Мнения: 391
Според мен газова уредба има смисъл за по-големите коли. Ако уредбата не е поставена като хората, крие доста рискове. Освен това при малките автомобили наистина има опасност - ако някой кретен се натресе отзад - бутилката да гръмне.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Лично аз никога не бих си сложила газова уредба  Naughty
Изпитвам ужас от газ и нито в колите ни, нито в къщи, някога
ще има нещо на газ !
Факт е, че в чужбина има отделни паркинги за коли с газови
уредби - явно има защо !

# 5
  • Мнения: 6 167
Не бензин карам аз.


Джулияна, в коя чужбина има паркинги за коли с газови уредби?  newsm78

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Газ

# 7
  • Мнения: X
което на мен ме притеснява в случая, е че изпитвам ужас от коли, дето са на газ.

А според мен са по-ужасни тези, които са на метан.

Аз съм за газ.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Бензин

# 9
  • Мнения: 3 459
Благодаря за отговорите ви   bouquet
Само да кажа, че майстора, избран да сложи газовата уредба е доста кадърен(с това се занимава от години) и досега е поставил не една и две, ама пусти страх, дет се вика  Grinning то дет има един лаф : Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш, та така и мойта работа  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен газова уредба има смисъл за по-големите коли. Ако уредбата не е поставена като хората, крие доста рискове. Освен това при малките автомобили наистина има опасност - ако някой кретен се натресе отзад - бутилката да гръмне.
Стига си всявал ужас сред населението!
За колко взривени коли с газова уредба, в следствие на удар си чувал?
Единствената опасност е, ако не е направена добре, но това се случва, когато хората сами си пригаждат домакински уредби  и др.
Иначе газовите уредби имат клапан, който да избие, ако налягането рязко се покачи.
В момента разликата между бензина и газта е двойна, така че има смисъл от газова уредба. Ако една кола харчи 5-6 на сто бензин, на газ ще харчи най-много 8. В пари това е 10-12 лв за 100 км на бензин, срещу 8-8,50 лв за 100 км. на газ. Сами си правете сметката за 1000 км месечно...

# 11
  • Мнения: 3 459
Ако една кола харчи 5-6 на сто бензин, на газ ще харчи най-много 8. В пари това е 10-12 лв за 100 км на бензин, срещу 8-8,50 лв за 100 км. на газ. Сами си правете сметката за 1000 км месечно...
Май има сметка да е на газ  Rolling Eyes Thinking

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз не обичам газта.
Нашата кола е дизелова.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Нашата бойна Лада  Laughing е и на бензин, и на газ. Като редовно ползваме газта.

# 14
  • Мнения: 125
Нашата кола е лада самара и от 10г е на газ.Удряна е един път и нищо и няма.Газовата бутилка се беше нещо развалила и миришеше в колата страшно.Но така е кара свекъра два месеца,после мъжът ми е поправи за стотинки ,маистора не искал пари а той купи някаква част за стотинки.И така вече две години.На газ е много по-евтино.

Общи условия

Активация на акаунт