Уред за варене на пара

  • 3 264
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Здравейте!

Не намирам нищо в търсачката, затова пиша.

Подарих уред за варене на пара на моя приятелка и тя сега ме натресе да й сготвя. Лошото е,
че никога не съм ползвала подобно нещо. Знам основния принцип, но бих искала да разбера повече. Упътванията са на всички източноевропейски езици, но не и на такива, които разбирам.
Моля да ми подскажете с някой съвет как да си приготвим нещо интересно.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 830
Ми под решетката се слага вода. В самата решетка се слагат зеленчуците. Поне моят уред е такъв(тефлонова тенджерка с по-плитка приставка с решетка) .

Всички рецепти с бланширани, варени на пара зеленчуци, ти вършат работа. Виж в готварската книга на бг мамма. Има страхотни рецепти Peace

# 2
  • Мнения: 712
Благодаря ти, Естела. Принципът е ясен. Аз имам предвид нещо по-специфично - трябва ли да се белят зеленчуците, да се режат или друго нещо, което спомага за правилното приготвяне.

# 3
  • Мнения: 3 830
Мога да ти дам една моя рецепта, но е гарнитура към някакво месо или ориз.

Сварявам на пара зеленчуци, нарязани на ивици: моркови, зелен фасул, червена чушка, зелена чушка, карфиол.
В подходящ съд разтопявам масълце и малко топено сирене. После ги смесвам с течна сметана за готвене и сол.

Когато сложа зеленчуците като гарнитура към някакво месо или ориз, заливам с приготвения сос.

Бон апети! Peace

# 4
  • Мнения: 3 830
Благодаря ти, Естела. Принципът е ясен. Аз имам предвид нещо по-специфично - трябва ли да се белят зеленчуците, да се режат или друго нещо, което спомага за правилното приготвяне.

Трябва да се има предвид кои зеленчуци се сваряват по-бързо от други и да ги прибавиш по-късно. Можеш да си ги вариш цели, нарязани, както искаш..Обелвам само домати, ако варя

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 260
пробвай със замразените миксове. После отделно си направи чеснов сос . Става страхотно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 030
пробвай със замразените миксове. После отделно си направи чеснов сос . Става страхотно Simple Smile
Освен тях и всички пресни зеленчуци за салата,стават бързо и много здравословно. Peace
Това е любимия ми уред,от както го имам освен тенджерата под налягане,
не използвам други.В смисъл,че това,което ми се наложи да варя.
Го приготвям в уреда на пара,даже и месото. Wink

# 7
  • Мнения: 591
Аз си приготвям пиле с ориз и зеленчуци - сварявам на пара 1 пакет зеленчуков микс, сварявам на пара ориз, запържвам малки късчета пилешко месо, после добавям ориза и зеленчуците към месото. Друго любимо на пара ми е картофената салата - някак като че ли по-различен вкус има - нарязвам картофите като за салата и ги варя на пара. След това според вкуса ралични подправки. А, и яйца по Великден съм варила - дали случайно или не, но в сравнение с предишни години спуканите бяха много малко.

# 8
  • Мнения: 1 679
На пара приготвям различни зеленчуци - картофи, моркови, броколи, чушките също стават много вкусни.
Както пише I r r a, картофената салата - като че ли по-различен вкус има - и на нас много ни допада  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 11 003
Откакто имам такъв уред, варя всички зеленчуци на пара. Тиква на пара също е много вкусно. Варените яйца също ги приготвяме в него. Laughing
Нашият е на 3 нива и всяко от тях може да се зарежда с различни продукти или според времето, за което ще се варят.

# 10
  • Мнения: 13 184
Запалихте ми по този уред. А може ли едновременно и зеленчуците и месото да се слагат. И става ли вкусно?

# 11
  • Мнения: 591
А може ли едновременно и зеленчуците и месото да се слагат. И става ли вкусно?

Може, да - моят също е от този с нивата. Месо и риба съм правила само за дъщеря ми, когато я захранвах и не мога да дам оценка за вкуса, защото беше безсолно и без подправки Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 111
Моя е на ВС телешоп с две приставки за задушаване и таймер.Много е удобен и практичен,мие се точно за 1м. На дъщеря ми правя от замразените миксове,риба,месо.Даже пише че става и за паста,но не съм пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт