За спалното бельо

  • 2 593
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Какъв тип комплекти ползвате-с олекотена завивка или чаршафи с плик и отделна завивка? Аз ползвам няколко олекотени, но ми е смърт като дойде ред да ги пера през зимата, защото по 2-3 дни висят на простира, така и не си купих сушилня. Сега реших да мина на чаршафи и да си купя само завивки. Как практикувате вие? Никак не ми харесва хубавите шаренки олекотени да ги ръгна в плик от друг цвят. Сушите ли олекотени завивки в сушилнята?

# 1
  • Мнения: 2 013
Поръчай си чаршафи с десена на олекотените завивки.

Аз лично съм решила проблема като ползвам сушилня. За ден изпирам и изсушавам всичко, даже мога да си карам с по един комплект Laughing
Едната от завивките ми е пухена и понякога даже не й слагам чаршаф отгоре... В сушилнята съхне бързо. Е, и ток консумира, но удобството си струва парите.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Ами в момента на нас ни е много топло с олекотените завивки, затова спим с едно тънко одеяло, сложено в плик. Иначе пролет и есен, когато няма парно спим с олекотена, нямам сушилня, за 1-2 дни изсъхва на простора.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Купувам си комплект 5 части / чаршаф, 2 торби и 2 калъфки/ крепонени, пролет и лято спим с торбите само, есента слагам в торбите одеала, а зимата мъж ми продължава да си спи с одеалото на мен си слагам олекотена завивка. Сега се замислям за голям комплект с олекотена завивка, ама трябва да навия мъжлето да се завива с такова чудо  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 830
Олекотени завивки тип "юрган" в пликове. Понякога ползвам и без пликове.

Иначе не харесвам шарено спално бельо. Купувам само бяло!

Скоро ще си купя такива завивки: http://megashop.bg/nani/product_info.php?cPath=23&products_id=378 и този път искам да си взема от пликовете, които няма отвор по средата, а са подобни на чували.

# 5
  • Мнения: 3 241
С олекотена завивка, на която слагам чаршаф. Без чаршаф ще ми е странно, трудно ще пера завивката толкова често колкото чаршафите.
Иначе обичам да са ми цветни чаршафите Simple Smile

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 214
Първоначално си купих комплект с олекотена завивка и отделно в същия десен плик, а сега си купувам комплекти: чаршаф, 2 калъфки и плик, като си ползвам старата олекотена завивка. Така си имам всеки път различен "интериор" в спалнята. Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Спим с олекотени завивки, напъхани в плик - много по-практично ми се вижда.

# 8
  • България
  • Мнения: 1 090
От 16 год.спя с олекотени завивки,зимен и летен вариант,но винаги с плик отгоре. PeaceДори не ми е минавало през ум да не слагам.Имам сушилня,но ако взема да ги пера всяка седмица или два пъти на седмица  #Crazyне се ли износват прекалено бързо?


# 9
  • Мнения: 13 171
С плик, а вътре топлото юрганче. Лятото с одеало. Ако не сложа плик ми е студено.

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Имам юргани ,от две части ,май със силикон бяха вътре с тик-так копчета от Метро..
Зимата двете парчета ги събирам и в плик,а пролет и есен ги разделям на две части и си имам две юрганчета,по тънки.
И пак в плик...

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
С олекотени завивки без плик. Цветни, обикновенно в слънчево жълто и тъмно сини фигури или големи оранжеви цветя.
Пера и най-голямата завивка без проблем в пералнята, излиза полусуха и до 2 часа е напълно суха, а лятото на балкона за 30 мин.

Имали сме пликове, но явно много ритаме и всяка сутрин завивката беше на кълбо в плика...омръзна ми да се занимавам  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
С олекотени завивки без плик, въпреки, че когато ги поръчвах им поръчах и пликове в същия десен. Пликовете ги ползваме за завивка през лятото. Rolling Eyes
Пера всичко, заедно с олекотеното веднъж седмично. Суша ги на сгъваем простор вътре, завивката съхне за 2 дни.

# 13
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Спим с олекотени завивки, напъхани в плик - много по-практично ми се вижда.


и ние така  Peace

# 14
  • Мнения: 1 679
Поръчай си чаршафи с десена на олекотените завивки.

Това е вариант - обикновено се намират чаршафи със същия десен на фирмата производител.

Общи условия

Активация на акаунт