Евтин дом за второ бебе

  • 1 107
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 773
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-01-12&article=217769

 Това звучи страхотно. Само, че не знам защо но след първоначалната еуфория веднага ме наляга мисълта, че точно аз никога няма да мога да се добера до тази екстра. Но да не се отчайваме предварително. Може пък този път изискванията да са такива, че и обикновенния човек като мен да може да се възползва от това прекрасно предложение. Laughing

# 1
  • Мнения: 3 479
Само ще вметна, че всъщност идеята за облекчени жилищни кредити е на нашият Клуб на многодетните родители Пълна къща. Ние предложихме това да става за семейства с три и повече деца. Няма нищо лошо това да важи и за семейства с две деца. Отлично даже. Обаче не разбирам защо едно семейство, в което се ражда второ дете може да кандидатства по такава програма, а друго, в което се ражда трето - не може newsm78 Ние не сме нито по-лоши данъкоплатци, нито по-безотговорни родители. Желаем най-доброто за децата си, стараем се както всички останали родители и смятам, че заслужаваме подкрепа, за да дадем по-добър старт на децата си. 

# 2
  • Мнения: 1 896
Идеята на пръв поглед ми се струва хубава.

Това обаче нещо много неясно формулирано ми се струва:
'В момента подготвяме с работна група създаването на закон за жилищно кредитиране на млади семейства, които искат да  имат или осиновят второ дете.'

Пък и сега тепърва ще се умува и работи по закона, докато и ако се приеме и влезе в сила може много вода да изтече...
Всъщност съм доста скептично настроена към това,че хубавите идеи ще намерят бързо и ефективно приложение и че няма да бъдат 'опорочени' по някакъв начин.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 16:53 от Ulia

# 3
  • Мнения: 773
Обаче не разбирам защо едно семейство, в което се ражда второ дете може да кандидатства по такава програма, а друго, в което се ражда трето - не може newsm78 Ние не сме нито по-лоши данъкоплатци, нито по-безотговорни родители. Желаем най-доброто за децата си, стараем се както всички останали родители и смятам, че заслужаваме подкрепа, за да дадем по-добър старт на децата си. 

Предполагам, че ще е за всяко ново попълнение в семейството. независимо дали е второ, трето или четвърто. Иначе ще е доста глупаво да е само за второ.
 На мен точно това ми е интересно какви условия ще поставят за взимане на такъв кредит. Защото това, че искам второ дете е сигурно, но няма да го направим преди да имаме жилище.  Да се свреме в една стая ние двамата, детенце и бебе е просто немислимо. Поне за мен. Затова би било добре да бъда одобрена за този кредит преди да съм забременяла. Да, съгласна съм да си плащам нормалните лихви преди да съм родила или осиновила детето. но когато това стане искам да съм сигурна, че ще получа облекчението.  А не при свършен факт да стане, че всъщност няма да го получа. Ако въобще се стигне до кандитатстване разбира се.

# 4
  • Мнения: 4 490
Защо ми се струва, че това е поредният популист? За две години минималната работна заплата се е повишила с 60 лева. Еееей, браво!  Rolling Eyes В същото време хлябът поскъпва кажи-речи всяка седмица... И това не е ли грешно или аз не съм в час: "По миналата година направихме стъпки и специално за майките имаме политика за стимулиране на раждаемостта. Детето като навърши 9 месеца, майката през следващите две години ще получава на месец 220 лв." Майката няма да ги получава "в следващите 2 години", а до навършване на 2-годишна възраст на детето, нали, както си беше досега? А за тези кредити всичко е вятър и мъгла. Вероятно държавата щяла да поеме част от лихвите или главницата. Да бе, да... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 740
Обаче не разбирам защо едно семейство, в което се ражда второ дете може да кандидатства по такава програма, а друго, в което се ражда трето - не може newsm78 Ние не сме нито по-лоши данъкоплатци, нито по-безотговорни родители. Желаем най-доброто за децата си, стараем се както всички останали родители и смятам, че заслужаваме подкрепа, за да дадем по-добър старт на децата си. 

Предполагам, че ще е за всяко ново попълнение в семейството. независимо дали е второ, трето или четвърто. Иначе ще е доста глупаво да е само за второ.
 

Аз пък предполагам, че ще е само за второ, макар че е ужасно глупаво да е така. Но като гледам мисленето им какво е... Погледнете как стоят нещата при еднократната помощ при раждане: за 1-во дете - 250, за 2-ро - 600, за трето и следващо - 200. Какъв е сигналът, който ни изпраща държавата с подобна диференциация? Че да имаш три или повече деца е нежелателно, дори престъпно и това трябва да се ограничава. Та затова подозирам, че и с жилищните кредити замисълът ще е подобен.

# 6
  • Мнения: 4 490
Напълно си права, Кабо Алма, и причината е, че многодетните родители се асоциират с ромите. За мен това е обидно, но логиката на управляващите е, че по този начин уж ще ограничат стремежите на ромите да раждат повече деца, само за да се възползват от разни привилегии. И никой не помисля, че покрай сухото гори и мокрото! А има толкова начини да се разграничат недобросъвестните родители от останалите, но нали така е по-лесно...

# 7
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
http://dnes.dir.bg/2008/01/12/news2535457.html
Сутринта тъкмо това обсъждахме с мъжа ми.
"Държавата ще плаща лихвите по кредита им за жилище или част от главницата. .... "
Аз съм скептично настроена и съм на мнение че такова нещо в нашата държава никога няма да се случи. Той пък е оптимист и смята че  е възможно  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 470
Такива предложения е имало и преди,но само да там са си оставали...Затова не го ли видя обнародвано в ДВ... Hug
А иначе ние многодетните,няма да се предаваме,и ще си търсишм правата в тази насока нали?!

Общи условия

Активация на акаунт