ИМА ЛИ такива осиновители от вас ?

  • 4 281
  • 36
  •   1
Отговори
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Има ли от вас такива ,които са си осиновили или искат да осиновят детенце,не защото не могат да си имат свое,а защото искат да помогнат,да подарят нов по-добър живот ,семейство и бъдеще на дете чиито родители са лишили от това право.
Как взехте това решение?Как го приеха близките ви?И как се справихте със всички страхове сапътващи осиновяването?

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 11:24 от *mimoza*

# 1
  • Мнения: 3 715
Що, ти от тях ли си?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз не разбирам въпроса.
Уважавай другите и внимавай с правописа!

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Oще не,но имам намерение да стана .Надявах някои да сподели опита си и да бъде полезен,защото зная,че има и други като мен.
Извинявам се ако съм засегнала някой,не разбрах само в какво сгреших и кого не уважих или обидих.

# 4
  • Мнения: 3 715
Тук всички сме осиновители. Въпросът ти е обиден и жалко, че не си го разбрала.
Без значение каква е причината, която ни е накарала да направим тази стъпка, ние сме тук, за да си помагаме взаимно в цялата процедура и в отглеждането на децата си. Не се делим на благородни и неблагородни.
А ако просто те интересува дали има осиновители с биологично техни деца, то просто можеше да се поразровиш из старите теми и да попрочетеш, вместо да изтряскаш тази тема.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 14:36 от ku[d]ku[d]yaka

# 5
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Идеята ми в никакъв случай не е била да обидя който и да било.За мен осиновяването винаги е благородно.Не съжалявам ,че пуснах темата,защото се намериха и хора които не се засягат,а са готови да споделят.

# 6
  • Мнения: 690
Да, но прозвуча обидно, защото вече има тема в която се дискутира точно това - осиновяване при вече съществуващо биологично дете.  Питаш нещо, интересуваш се, ама не си намерила това което те интересува. Значи - или не си се поинтересувала достатъчно, или се търси нещо подмолно. Извинявай, ама сме малко чувствителни.
Аз лично не желая да ме възприемат като по-различен случай от останалите осиновители.

# 7
  • Мнения: 1 843
мимоза, надали някой се е засегнал чак кръвно, но понеже въпроса ти е формулиран по конкретен начин, а той предполага две възможности за осиновяване:
1. защото: не могат да си имат свое
2. защото: искат да помогнат,да подарят нов по-добър живот ,семейство и бъдеще на дете чиито родители са лишили от това право

Затова и тук никой не е отговорил смислено.

Аз мисля, че двете ситуации не се изключват взаимно. Напротив.
Но това не е толкова важно. По-важно е доколко си даваме сметка какво представлява акта осиновяване.

Съветвам те да почетеш в темата: Осиновени - крайно време е да кажем... (закована е). Там можеш да намериш най-смислените отговори във форума.

# 8
  • Мнения: 1 404
Много чуствителни души тука се събрали,с ръкавици да се здрависваш с тях.Аз също не разбирам кое му е обидното на въпроса.Практика е новите потребители да питат неща,които ги интересуват с нова тема.В Кърмаческия редовно има нова тема-"Кисело мляко от кога?",въпреки многото информация,закована в библиотеката.В Дом и семейство "На кръстопът съм.." в различни сапунени вариации също е често на първа страница.Потребителката споделя нещо много лично,търси съвет,но понеже не е изчела архива,обижда с това останалите осиновители-извинявайте ама това граничи с абсурда.

# 9
  • Мнения: 1 843
Не, скъпа, никой не се обижда, но понеже тук повечето сме "ялови" и не взимаме децата за да им подсигурим по-добро бъдеще, затова и няма как да й отговорим.

И понеже ние в Кърмаческия работа нямаме, не задаваме и лични въпроси там.

Хубаво се застъпваш, но малко повече деликатност, още повече в подобен форум с подобна тематика, не вреди.

# 10
  • Мнения: 1 404
В случая търсите под вола теле.Не ви ли идва наум,че страданието не е запазена марка?Ако човек има собствено дете,а много иска да си осинови?Ако не среща подкрепа от семейството,приятелите,познатите?Нормално е да попита във форум за осиновяване или бъркам?Термина 'ялови' никъде не го срещнах в писаното от Мимоза.И да,застъпвам се,защото този форум не е само за стари потребители,замислете се как ще се почуствате вие на нейно място.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 444
Нека не си създаваме излишни негативни емоции, стигат ни тези, които не можем да предотвратим. Надали жената е имала задни мисли, просто изказа и прави впечатление, защото всички тук сме доста по-чувствителни по темата. Няма лошо да пита, аз когато влязох във форума за първи път бях толкова неориентирана, че написах историята си в две теми, докато се светна, че просто трябва да подхвана нова такава. Нека не я виним, че не се е ориентирала на момента.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 715
Тук всички са осиновили дете, защото са искали да му помогнат. Осиновилите дете, които нямат биологично техни деца също искат да подарят по-добър живот на едно дете. Стахове всеки е имал, без значение дали е родил или не. Проблемите при осиновяването на дете са еднакви и при семейства с биологични деца и при семейства без.
И понеже ние не се месим там, където нямаме познания и не даваме акъл, искаме и спрямо нас това да се спазва. А теми има много и информацията в тях е достатъчно изчерпателна.

# 13
  • Мнения: 1 404
ku[d]ku[d]yaka ,след подобно изказване ми се счува накрая "Хайл".И не,проблемите съвсем не са еднакви,знаеш го много добре.Страхове имаме всички,нали затова е форума-да ги споделим и да получим подкрепа.И кои сте вие,а кои ние-не разбрах.Мимоза никъде не дава акъл,напротив-моли за съвет.Информация наистина има,стана ясно,че момичето е ново и не се е ориентирало,това не ти дава право да се държиш по този начин.

# 14
  • Мнения: 4 138
тук на този въпрос няма как да отговорим. ние сме всички ръководени от подбудата да вземем дете за да задоволим липсата на биологично свое.
на въпрса може да ви отговорят в подфорум благородство. този подфорум е за егосистични застаряващи жени, които взимат дете без да имат подбудата да му осигурят някакво бъдеще.
били, ти хубаво се явяваш адвокатка на мимоза. явно никът и е подходящ за нея. срамежлива е, та и трябва застъпник. обаче аз например, като вляза в подфорума на децата с увреждания примерно, или на преживелите загуба поне 100 пъти премислям как точно и какво да напиша, за да не засегна нечии чувства а и да получа отговор на въпроса си. и когато ако съм някъде като гост всички скочат срещу мен, си задавам въпроса, абе аджеба дали пък аз не съм крива нещо. преди да започна да си водя подкрепа, която да доосере пейзажа.
в деликатни теми човек е деликатен, опипва почвата, вслушва се в това, което другите му казват. ако е искрен, естествено.
в този подфорум има стотици теми. засягащи каква ли не проблематика. попрочетете малко.........
да, болката не е запазена мярка. тя е само за този, който я изпитва. а тези които не са я изпитали би трябвало да имат малко уважение към нея, пък и макар да не разбират някои реакции.
явно е, че мимоза просто не зададе правилно въпроса. ако сега и е хрумнала идеята да осинови е разбираемо, което обаче не значи че това я оправдава. така че били, остави мимоза ако желае да пита, пък ние може и да и отговорим. а ти се замисли дали е най-удачното да развяваш тук словестните си умения............
процеса на подготовка за да станеш осиновител е дълъг. човек узрява така да се каже. и за да отговоря на въпроса мимоза, може повечето от нас да са тръгнали в далечното минало отчасти и с болката и липсата и желаниято да я задоволят, но с течение на времето са стигнали до убеждението, че искат детето си за да му дадат именно добро и сигурно бъдеще. както впрочем всяка майка иска това.
 да имаш желание да осиновиш дете само заради самото него е за мен определено нереално. човек на първо място прави всичко заради себе си, заради вътрешната потребност от това, не заради другите. колкото и благородни да са делата му-всичко е продиктувано от вътрешната му потребност.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 21:07 от matakosmata

Общи условия

Активация на акаунт