Искам да продължа да кърмя!

  • 1 028
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
 Моята дъщеричка е на 4 месеца и половина и до сега е само на кърма. Не съм имала никакви проблеми с кърмата, всеки месец си е наддавала нормално, имала съм достатъчно кърма, но от няколко дена вечер след 18.00 ч. просто не ми достига кърма и се налага да я дохранвам. Добре че имам замръзена, но и тя скоро ще свърши. Искам да отбележа, че през другото време Маги се храни нормални - и през нощта и през деня. Аз много добре знам че точно тези часове от деня са най - фатални и тогава се произвежда най - малко кърма и за това ви моля за съвет! Какво да направя, за да може да се храним нормално, без дохранване и изкуствени храни. Дайте ми съвети как да засиля лактацията.
 Много искам да продължа да си кърмя бебчето! И ми става страшно гадно като започне да плаче и да се дере от глад и като виждам, че гърдите ми са празни. Направо и аз се разплаквам.
 Предварително ви благодаря за съветите! Що се отнася до мен аз съм готова всичко да пробвам. Няма де се отказвам.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
На вашата възраст и ние имахме същия проблем...започнах да пия български лактогонен чай към 17 часа..ама ударна доза...не както пише 3 4 пъти през деня..а 500 гр наведнъж в 17 часа...обикновено нямах проблеми...Не пишеш кърмиш ли през ноща...Тъй като бебка тогава имаше 1 нощно кърмене...аз й направих още едно..не съм я будила, просто си я взимах й я слагах на гърдата..тя си засукваше. Нощните кърмения много спомагат за дневната лактация. След обяд се опитай да подремваш когато бебето спи...почивката също  е от значение...Предполагам пиеш поне по 2 литра течности...На мен също много ми помагаха овесените ядки...Ще се оправите...не се притеснявай...за няколко дни ще набавите необходимото количество кърма...Стискам палци!

# 2
  • Мнения: 147
Горе-долу по това време и ни имахме такива проблеми... За жалост аз се поддадох... и стигнахме до дохранване..., но с помощта на момичетата от форума    bouquet и с много голямо желание от моя страна да продължа кърменето - всичко си дойде на мястото и махнахме добавката  Wink... и вече 1г. 3м. продължаваме с кърменето  Wink
Та, на кратко, след като си препатих, разбрах много неща...
Храни се добре, почивай си винаги, когато имаш възможност, пий повече течности и кърми на поискване (нощните кърмения много  помагат, заради нивото на пролактина...) и бъди спокойна и уверена в себе си!
Ще се справиш - не си сама  Hug!!!

# 3
  • Мнения: 200
 Благодаря ви много за съветите момичета! Вечер се кърмим 1 - 2 пъти. От снощти започнах да се цедя през нощта след като се насуче, въпреки че изцеждам 5 - 10 гр. ще продължавам. От моя приятелка, която кърми много до късно своето дете, знам за стимулирането на кърмата през нощта.
 Ще опитам и с този чай и всичко каквото трябва.

# 4
  • Мнения: 2 829
Според мен-просто кърми по-често вечер. Да приемем, че кърмата е по-малко и не достига. В такъе случай бебето просто ще иска да яде по-скоро. Или ще суче по-дълго. Като започне да се изнервя детето (или пък ти) просто прекрати кърменето, дай бебето на таткото/бабата или пък самата ти си поиграй с него 20-30 мин. и след това-пак на гърдата. Скоро ще установиш че проблема е изчезнал Grinning Hug

# 5
  • Мнения: 1 199
И аз ще кажа да му даваш по-често гърдата. Ако му даваш да пие размразена кърма или АМ от шише, бебето ще има по-малко стимул да суче от гърдата ти (дори в момента да е празна) и съответно по-малко ще стимулира лактацията. Пий много течности, вода е най-диетична Hug

# 6
  • Мнения: 3 718
Може ли да опишеш поведението на бебето в момента когато чувстваш, че гърдите ти са празни. Продължава ли да суче или се дърпа от гърдата, ядосва ли се. Имате ли режим или предлагаш винаги когато ти се стори гладна. Питам, защото няма по добра стимулация от честото сучене и дори да ти се струва, че бебето нищо не изсуква, то стимулира производството на още кърма и си я получава.
Алекс е имал няколко периода на по усилено сучене, особено в първите месеци. Имах чувството, че гърдите ми са изсмукани до последна капка, но той продължаваше и след малко новото мляко "слизаше". Ако твоето бебе иска да суче от гърдата, оставяй го колкото може повече.
Друго важно нещо е да си спокойна и уверена, че това е период който ще премине. Повече кърмене и по малко притеснения  Peace

# 7
  • Мнения: 200
Ох, тази вечер пак стана същото момичета. Май няма да мога да удържа положението.
Правя всичко каквото мога, но отново нямах кърма.
Шаманка значи тя започва да суче и като усети, явно че не пуска и се отдръпва и повече не иска да засмуче гърдата ми, дърпа се реве и въобще дори не се обръща към гърдата а на другата страна. Но през деня си яде, но понякога и през деня се получава така, макар и в по - лека форма.
 Опитвам се да съм спокойна, но мисля че не успявам да се справя.
 Мислите ли, че ако започнем да пропускаме вечерните хранения от гърда, кърмата ми ще намалее още повече?

# 8
  • Мнения: 200
 Nqmame rejim na hranene, na poiskvane e.

# 9
  • Мнения: 100
Ако и през деня прави така мисля, че може да е кърмаческа стачка. Пробвай да изправиш бебчето малко да я разсееш и я сложи на другата гърда. Не давай все още кърма от шише, защото може съвсем да не иска след това да сучи. Кърми я в сънено състояние. И най- вече бъди спокойна  Hug 

# 10
  • Мнения: 2 829
Можеш да опиташ да я приспиш и тогава вече, когато е сънена да предложиш гърдата. Прочети съветите за кърмаческа стачка в библиотеката. Помагат, дори да не е точно стачка. Това е временно състояние, ако си по-търпелива и упорита ще премине! Не може ли някой друг да си поиграе с нея и после пак да предложиш да суче? Или да опиташ да започнеш да се цедиш и когато усетиш че слиза кърмата да я сложиш да суче?

# 11
  • Мнения: 221
   Здравей mary_jane, изцяло се присъединявам към твоя проблем. И аз искам да продължа да кърмя. При нас се случи така, че бях болнa, с висока температура и загубих апетит. От това ли, от това, че малката беше оставена в ръцете на свеки през цялото време и аз нямах възможност да си играя с нея и гушкам, започна да не иска от гърда и дори се наложи да заместя две хранения за една вечер. Мисля, че имаше "кърмаческа стачка", освен това искаше да я разнасям и играя с нея и плачеше, дори от татко си през деня.Това, с храненето предните две вечери по същото време, както при теб. До вчера. Днес забелязвам, че гърдите ми са мааалко по-пълни. Но вчера , дори през деня ги усещах празни. Сучеше колкото има. А вечер се кискаше, защото не и стига. Имахме проблем и с АМ, защото не иска биберон. И минават минути докато засуче или давам с лъжичката. Дано утре, вече да не се налага. Направихме си и обривче по гърбето, може би някаква алергия от АМ. И сега дори я държа на гърдата, докато е заспала. Опитах тази вечер да и разказвам приказка шепнешком, за да я разсея докато суче и да не "усети", че не и стига млякото  Simple Smile . За кратко помага.

   Благодаря на всички момичета за реалната помощ и подкрепа.  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 327
mary jane, на мен ми помогна чая за кърмачки на ХИП, подейства скоростно,пия го три пъти на ден, но за съжаление излиза доста скъпо SadБезкрайното наливане с вода при мен поне не подейства-бях стигнала по едно време до седем литра на ден CryТова състояние за което говориш го преодоляхме с безкрайно висене на цицата  и хранене на поискване, дори през час.Досега не съм дохранвала нито ведъж.Цеденето не ми се получава-гадна работа SickСмятам да пробвам една рецепта с жито,която е взета от диета(но няма да спазвам самата диета!)http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243278.0 Маката, която я е пробвала се хвали с рекордни постижения.Като пробвам сама, ще се включа пак.Иначе, бъди търпелива и пак търпелива Peace

# 13
  • Мнения: 3 718
mary_jane, хрумва ми и на мен да и предлагаш да суче в полузаспало състояние. Пробвай да се отделиш с нея в спокойна затъмнена стая, пусни музика, създай спокойна атмосфера. Другото, което ми идва на ум е да я сложиш в един слинг и да я поразходиш из апартамента в периода когато отказва да суче. От време на време и предлагаш гърдата.
Може пък просто млякото да изтича по бавно от преди, не защото свършва, а защото се е регулирала кърмата. Може бебка да губи търпение. Ако първо изцедиш малко за да предизвикаш процеса на потичане, може и да е по лесно за нея.   Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

И на мен вечер ми е малко кърмата,но аз преодолявам това като през деня изцеждам около 100гр. кърма(особно рано сутрин) и просто ги давам като добавка,когато бебето почне да недоволства при сукането,че няма мляко.Наистина цеденето е неприятно,но предпочитам това пред АМ.След добавката бебето ми е сито и доволно.При нас този вариант работи успешно и не съм забелязала беба да предпочита шишето пред гърдата.През деня си суче нормално без добавки.
Иначе и аз мисля,че повечето течности и силната храна помагат.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт