Сокчета Tedi и др. под. - откога?

  • 1 744
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 770
Давам на малкия бебешки сокчета принципно. Но ми се случи на няколко пъти да закъсам навън и да нямам какво да му дам да пие, освен водата. Сестра му нагъва детски сокчета Теди и т.под. и му дадох еднократно, щото в зор се видях. Какво мислите по въпроса, от каква възраст може да се дават тези сокчета?

# 1
  • Мнения: 6 243
С риск да ти прозвуча несериозно - от когато ти падне пердето. Grinning На баткото на тази възраст вече му давах всякакви негазирани сокчета. Ама впоследствие се оказа, че си имам един кекльо с алергии, та на малката не давам. Преценяй източник, състав, ако ти се видят надежни и нямате обременености - давай. Ти сега само домашни ли му правиш? Не ми се вярва да я караш само на Хип-ските скъпи сокове.

# 2
  • Мнения: 1 770
То и аз така го чувствам  Simple Smile , ама знам ли, все пак да попитам, че някой може да знае повече от мен по въпроса. Иначе като състав ето що съзирам на етикета: освен плодовите концентрати и вода, фруктозо-глюкозен сироп, лимонена киселина, витамин С. Захар няма. Ако не знам нещо, то е лимонената киселина как влияе на бебоците. Като все пак визирам едногодишните диванета като мойто, а не няколко месечните.
А досега много рядко съм му давала домашни сокчета, щото време и нерви не са ми стигали. Затова купувам - на Хип много рядко, че са най-скъпи, най-вече купувам Гербер. Ама на бюджета наистина ни идва множко... Парите ми изтичат между пръстите.

# 3
  • Мнения: 2 534
От седмия месец , а от десетия и разните варианти нат.сокчета в кутийки със сламка

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
Да се включаи аз с въпрос за сокчетата Хип.
Как ги давате?
на инструкцията пише:
  -   от 12 седмица 1-2 ч.л. при трайност 3 дни и 200мл сок, какво да правя с остатъка... ако мама не го допие трябва да изхвърля има няма 150 мл.
  -  след 5м пише по 5 ч.л. -  пак трябва да се изхвърли повече от половината?!!!

# 5
  • Мнения: 3 334
Аз давам сокчета Теди от 7/8 месец.Засега проблем нямаме.Не мисля,че трябва да се притесняваш!

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Бобо до скоро пиеше само домашни, на Хип, Хербер и Ганчев. Преди 2 седмици започнах от време на време да му давам и едни други казват се Зравко, но забравих фирмата - подобни са на Теди.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Desem
Да се включаи аз с въпрос за сокчетата Хип.
Как ги давате?
на инструкцията пише:
  -   от 12 седмица 1-2 ч.л. при трайност 3 дни и 200мл сок, какво да правя с остатъка... ако мама не го допие трябва да изхвърля има няма 150 мл.
  -  след 5м пише по 5 ч.л. -  пак трябва да се изхвърли повече от половината?!!!

Аз започнах да ги давам от две седмици,преди това му цедях от ябълка.Моя позната си му дава от 3м.възраст по 100мл на ден.С 5ч.л. какво ще пийне детето Confused Не знам,давам му по 100мл сутрин,но това е лошото при захранване-дава се по малко,а каквото не харасва мама, в кофата Neutral Face

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: biliana333
Цитат на: Desem
Да се включаи аз с въпрос за сокчетата Хип.
Как ги давате? ....

Аз започнах да ги давам от две седмици,преди това му цедях от ябълка.Моя позната си му дава от 3м.възраст по 100мл на ден.С 5ч.л. какво ще пийне детето Confused Не знам,давам му по 100мл сутрин,но това е лошото при захранване-дава се по малко,а каквото не харасва мама, в кофата Neutral Face


Simple Smile
аз сложих във камерата порцийки по 2 ч.л. и ги давам с по малко водичка бебо го харесва, ама не знам дали не бъркам нещо.
Направих го по аналогия на мамите които правят домшни пщрета и замразяват

Общи условия

Активация на акаунт