Може ли да се отбива сам от АМ?

  • 408
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Мите ще направи 4 месеца след 2 седмици. От самото раждане е на АМ. От няколко дни отказва да изпие количеството, което преди приемаше без проблеми. Аз не съм започвала със захранването още. Досега съм му давала само чай на Хип. Знам, че при кърмачетата е възможно да се отбиват и сами, но при АМ?
Мисля днес да му дам 5 мл ябълков сок.

Съвети?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 940
Има периоди, в които бебетата не изпиват цялото мляко, което им се приготвя и което са пили преди това. Не е фатално, не означава, че са се отказали. Всеки човек има моменти на спад или покачване на апетита. В периодите на никнене на зъби, синът ми пие не повече от 100 милилитра, а има дни, в които предложените му от мен 200 милилитра му се струват малко. Рано е да правиш такива изводи.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Има моменти,в които детето намаля количеството на изпитото АМ,но това не означава,че се отбива.Като всички живи същества и бебетата имат моменти,в които нямат голям апетит и моменти в които им се хапва повече.Предлагай само и единствено АМ и по малко чиста вода,ако пие.Не предлагай по-сладки алтернативи като чай,да не говорим пък за сок(още повече,че сокът на тази възраст не се препоръчва).Ще се лепне за сладкото и проблема с АМ ще се задълбочи.Ако започне упорито да отказва,помисли за смяна на марката АМ с някое по-сладко(Милумил напр.)Не насилвай и не тикай шишето ако не го иска,за да не се заинатява и упорства.Прибирай шишето след 2-рия отказ.На следващото или по-следващото хранене ще е достатъчно огладнял и ще хапне по-добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 672
Не предлагай по-сладки алтернативи като чай,да не говорим пък за сок(още повече,че сокът на тази възраст не се препоръчва).Ще се лепне за сладкото и проблема с АМ ще се задълбочи.Ако започне упорито да отказва,помисли за смяна на марката АМ с някое по-сладко(Милумил напр.)

 Peace

И според мен просто по една или друга причина няма апетит детенце. Но аз не бих му дала сок, защото наистина това ще задълбочи проблема ти.

# 4
  • Мнения: 3 634
Мислех сока да е от домашна изцедена ябълка. Пак ли не?
А чая не е сладък, аз го пих. АМ на Аптамил Комфорт ми се струва по-сладка.  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Пак не

# 6
  • Мнения: 3 634

Добре. Отлагам до навършени 4 месеца.  bowuu

# 7
# 8
  • Мнения: 5 940

Добре. Отлагам до навършени 4 месеца.  bowuu
Отложи повече. След четвърти месец можеш да даваш плодово пюре, а след навършен шести и пресни плодове-настъргани, пасирани, зависи от структурата на плода и способността на детето да преглъща по-едри частици. Те съдържат всичко, което го има в сока, но са по-щадящи.

# 9
  • Мнения: 3 634

Благодаря ти! Мислех, че съм изчела повечето неща. Явно нещо съм се заблудила с тези сокчета.  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 790
Плодовото пюре е доста по-добър вариант от ябълковия сок. Сокът има висока киселинност и дразни бебешкото стомахче. Ако си решила да започнеш да захранваш, можеш да започнеш и с оризова каша.

# 11
  • Мнения: 745
и моят син яде различно количество мляко.има дни ,когато като сложи 70мл в стомаха си и започва да ми  се хили и приказва.не го насилвам.правя му почивка,оригвам го и отново предлагам мляко.обикновено си хапва още малко.понякога и цялото количество.
за сока другите са ти казали,няма смисъл от него,най-много някоя друга колика да предизвика.

Общи условия

Активация на акаунт