Отговори
  • Мнения: 957
Синът ми започна 6тия месец, а коликите все още го мъчат. Силни са, толкова, че плаче, по точно направо се дере неутешимо и се гърчи целия от болки и дори гърдата не може да го успокои. Има фази когато болките изглеждат непоносими, а през останалото време постоянно мрънка и проплаква. Изключително на кърма е. Никакви капки и чайчета, топло не помагат или има временнен ефект. Въпросът ми е отправен само към майки, които са били във същата ситуация- силни колики,продължаващи след 3ти месец, кога отшумяха,  кога захранихте, нещо успя ли да ги облекчи? Мен ме е страх да го захраня за да не стане още по-зле.   Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Ще си позволя да отговоря, макар да не съм в тази категория, но приятелката ми имаше същия проблем. Синът й беше изцяло на кърма и се дереше от зверски колики. Бяха пробвали де що има капки против колики по света и у нас. Нищо не помогна. Накрая по съвет на педиатърката й тя даде за анализ малко кърма. Оказа се, че кърмата й има висока киселинност и това не понася на бебето. Щом спря кърменето, коликите отшумяха като с вълшебна пръчица. Много й се плачеше, защото имаше кърма както се казва за целия китайски народ. Но мъката от коликите беше голяма - както за нея, така и за бебчето.
Мисълта ми, че не е лошо да се направи и анализ на кърмата, за да се изключи такава вероятност. Педитата знаят къде се прави такъв анализ.

# 2
  • Мнения: 123
   И аз не съм имала такъв проблем, но споделя опита на близка роднина. Та случая беше при тях съшия, детето беше много зле , с не отшумяващи колики до 5 месец. Личната и лекарка нищо не казваше по въпроса, щяло да мине някога си  и може би от храната било. В един момент майката отишла на контролен гинекологичен преглед, където я попитали в разговора" Как е бебчо ?". Тя споделила, че има още колики и вече се чудила какво да прави. Гинеколожката  много сериозно и присърце взела нещата  и съдействала да се направят на детето изследвания. Тогава станало ясно, че детето има бактерии в коремчето или нещо подобно беше. Носило си  ги е още от болницата. Провели лечение с антибиотици, след което бебо е живо и здравичко и много усмихнато. Та съвета ми е, вижте , да няма някаква друга причина за плача и вие да не сте си донесли нещо от болницата. Настоявай за изследвания, защото педиатърките постоянно говорят , че от зъбите е, а не се замислят , за други причини Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 941
имах същия проблем с първото дете, но коликите спряха сигурно около 6тия месец когато почна да сяда и така и ставаше по добре, но това не значеше че спря да реве, сега като се замисля тя и сега е ревлива, иначе много усмихната но станеше ли 16ч нямаше значение дали сме навън, в къщи, или на ръце в количка се почваше неистов рев, и през целия ден ако не я премятах и занимавар щеше да реве нон стоп, сега малката няма колики но иначе си повръща и оригва нон стоп и се чувства дискомфортно, но като прочетох тази статия http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/  , установих че имам силен рефлекс на потичане и от там всички тези проблеми, промених начина на предлагане на гърдите и беба се успокои и спря да повръща и оригва и пръцка нон стоп, и то стана в същия ден промяната
От разтояние не може да се каже какво е при вас но може да ви помогнат съветите там

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Захранвай, то по-зле няма на къде да става....може би е хубаво обаче да почнеш с оризова каша като най-щадяща коремчето...може пък дори да се променят към добро нещата...само гледай да е мноо бавно и постепенно - поне първия месец....ако не видиш проблеми може малко да забързаш нещата...ако сметнеш , че не сеотразява добре захранването...спри го.
Моя имаше колики до 6 месец, когато изчезнаха и се почнаха зъбите, те поне бяха на еетапи.
Захраних го на 5,5 месеца. Аз си почнах обаче с пюрета - тиква, морков, картоф.....
по принцип плодовете и сокчетата могат да дразнят (моя син се побъркваше от болки в коремчето отбанан до към 9 месец - давах му предимно пресни плодове, не бурканчета).

А наистина предполагам сте правили кръв и урина на 6 месеца - добре ли бяха изследванията...моя син на 4 месеца имаше пикочна ифекция, когато се изчисти "коликите " понамаляха...не мога да кажа, че изчезнаха напълно, но от тогава постепенно почнаха да заглъхват и на 6 вечеги нямаше...
И още нещо - и брат ми и аз сме имали зверски колики до към 6-7 месец...та при нас и генетично може да е Wink

# 5
  • Мнения: 2 746
Прощавай, че се намесвам, при нас няма такъв проблем, но :
първо, може да плаче не само от колики, може да има някакъв друг проблем.Защо не се консултираш с гастроентеролог?
второ, възможно е просто да е гладно детето, може да му е дошло времето да го захраниш Grinning
присъединявам се към съвета на bubu_to, опитай да го захраниш и ще видиш резултата.

# 6
  • Мнения: 9
само ще кажа това което правех когато малката имаше колики. Ходили сме на лекари и резултата беше че трябва да мина на диета. Никакви продуки от краве мляко, да се заменят с козе, овче или биволско, да се избягват бобовите храни и тези които надуват стомаха, като зелето например и овесените ядки да спра. за цитрусите сигурно знаеш. Е като спрях тези храни малката се успокои и нямаше проблем с коремчето. ако искаш опитай за седмица ако действа....добре ако ли не....

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Мда, аз също претърпях такава диета, но не даде никакво отражение....но ако не е пробвала маматанаистина е хубаво и такова нещо да обмисли...въпреки че сигурно за 6 месеца все е пробвала и тя да е на диета....

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може би е добре да разкажеш какво сте направили досега по въпроса? Например - бебето има ли и други оплаквания освен болки в коремчето (повръщане, връщане, газове)?
Има ли нещо необичайно в аките - слуз, кръв?
Правили ли сте изследване на акото?
Опитвала ли си елиминационни диети, за да се види дали нещо от храните, които приемаш, дразни бебето?
Бебето или ти приемали ли сте антибиотици досега?
Имало ли е млечница, упорито неминаващо с обичайните мерки подсичане, други проблеми?
Стафилококова инфекция от родилното?

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм точно в подобно положение, НО. По едно време (сигурно е бил към 5 месечен), Давид се обрина. Реших да пробвам няколко дена да го държа само на мляко (коликите му отдавна бяха минали) и много скоро почна пак да има колики, коремчето горкото подуто, пълно с газове, ужас... Проблемът се реши от самосебе си веднага, щом пак почнах да му давам сокчета и пюрета. Преди изобщо да започна да му давам сок (към 2 месечен беше) го болеше коремче като се опитва да ака, мина му още с първите сокове. Не знам дали ще помогне в твоя случай, но можеш поне да опиташ. Общо взето, от млякото и на възрастните хора се образуват газове.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Млякото причинява проблеми при възрастните, защото при голяма част от тях има дефицит на ензима лактаза - предвид че сме бозайници, е предвидено да се храним с мляко само през първите няколко години от живота ни. След това в организма на възрастните започва да намалява производството на лактаза - биологически погледнато организмът знае, че няма голяма нужда от нея. В обществата, където млякото е много слабо застъпено в диетата (примерно в азиатските страни), повечето възрастни са с такъв дефицит.
Обаче това няма нищо общо с бебетата - при тях лактозата е жизнено необходима за мозъчното развитие и организмът им е напълно в състояние да се справи с нея, освен ако не възникне проблем от друго естество - лактозно претоварване при неправилна организация на кърменето или твърде много мляко; инфекция на стомашно-чревния тракт; алергия с ерозии по чревната лигавица; антибиотично лечение с нарушаване на чревната флора - това са само някои от причините за подобни проблеми.

# 11
  • Мнения: 957
Днес дадохме проба от акото за изследване. Урината беше на ред. Промених позата на кърмене както съветва kallii. Ще чакам резултати. Като че ли коремчето е малко по-спокойно днес.

Хедра, има повръщане( като се уригне) , връщане, газове, слуз от време на време, кръв не съм виждала.
Опитвала съм елиминационни диети, не ям мляко, нищо пшенично, сърово само 1 ябълка сутрин, без подправки и газообразуващи храни.
Aнтибиотици ми вливаха по вереме на раждането, което продължи 48 часа, после бях болна и пих оспамокс 5 дни.
млечница, упорито неминаващо с обичайните мерки подсичане, стафилококова инфекция от родилното не е имал. От 3 месец получи суха кожа по крачетата. После започна да черви и да се изрива по краката, сгъвките на колената, корема. Имаше обриви навсякъде. Докторът каза АД. Те междувременно минаха след като престанах да ям нченични продукти. За непоносимостта към пшеницата ни тестваха и мен и него, като тестът минава малко алтернативна медицина. Използва се в кинезиологията и в карая на краищата се оказа верен, тъй като обривите наистина се повлияха и откакто не ям пшенични породукти (абсолютно никакви) не съм забелязала слуз в акото. Обаче коликите си останаха. Коремчето къркори и детенцето ми се присвива и пищи. Ще чакам да излязат изследванията  и ще го захранвам.

# 12
  • Мнения: 192
Моят син имаше колики почти до 7 месец. Изключително кърмен до 5 1/2 месеца. Историята ни е аналогична на твоята - аз бях на зверска диета, а той имаше слуз, болки, чести разстройства. За разлика от вас, не е имал суха кожа, но се е изривал няколко пъти. "Работната диагноза" беше първо лактозна непоносимост, а после АБКМ. Казвам "работна", защото никога не е изследван, тестове не са му правени, освен общите имуноглобулини - IgA и IgE. Обратно на нормалното състояние, показа високо IgE и ниско IgA.   
Аз също се колебаех дали да захранвам, но започнах и след 3-я път се получи.   Mr. Green
За мен все още остава необяснимо защо състоянието му се подобри след като започна да приема и друга храна. Коликите спряха, изхожданията се нормализираха, слузта изчезна.
Понастоящем го храня като дете с АБКМ /има и други изявени хранителни алергии/, т.е. на безпощадна диета е.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А какъв лекар ви следи - педиатъра или сте ходили на гастроентеролог (за предпочитане)?
Правили ли сте курс на лечение за възстановяване на чревната флора - предвид че е имало 2 курса на антибиотици, това може доста да повлияе, а липсата на добрата флора подпомага подобни проблеми. Гастроентеролозите понякога използват лактобацили и при по-малки бебета, а нетрадиционната медицина също доста често ги прилага.
Сигурно си разгледала линка, даден от Клара - там също има някои обяснения защо може да се получат подобни проблеми и някои начини за реорганизация на кърменето, които може да опиташ, ако описаното ти звучи познато.

# 14
  • Мнения: 398
  Ами аз съм от тези майки.
При нас - коликите караха до средата на 5 месец , а сега понякога също се появяват.

 Причината за нашите колики според лекарите е ,че още в родилното ни изписаха антибиотик и опт там му се раздразнило коремчето.Съветът беше - КЪРМЕНЕ, КЪРМЕНЕ и САМО КЪРМЕНЕ.Само така ще се оправи коремчето му.

 А за облекачаване - единственото , което помагаше е люшкане в кошницата от колата и обличане на вълнено елече.Еспумизанът ни помагаше , но после се започна пък мъка със запек.

 Успех и да знаеш имат край.

Общи условия

Активация на акаунт