МД София - склонни ли са да прибягват до СЕКЦИО с и без повод?

  • 790
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте, мами, които имате преки впечатления от тази болница, кажете какво мислите по въпроса?
Въпросът ми е породен основно от сегашната тенденция в БГ на огромния брой секцио, които се правят, вкл. и по желание. В някои болници имам чувството, че дори и при най-малко съмнение са готови да оперират. От друга страна из форума има много разкази за БГ лекари, които са успели да изродят бебета по 5 кг. и майката е с няколко шева. Давам този пример, по скоро от принципна гледна точка - да илюстрирам, че има лекари, които правят всичко възможно раждането да е естествено, (секциото за тях е в краен съвсем наложителен случай), докато други и при 4 кг бебе - говорят за операция.

Така че имате ли идея какви са тенденциите в тази болница по този въпрос ? Към кое клонят повече - естествено раждане или секцио? Разбира се конкретни случаи има всякакви, но все пак ... Примерно може да се каже, че в някои частни болници клонят доста към второто - едно заради повечето пари, 2ро за да си плануват графика и т.н.

 newsm78

Както се сещате съм в голяма чуденка къде да родя, аз съм за естественото раждане, но все още чакаме бебо да се обърне както трябва, че е напречно. Чудя се в коя болница биха ме чакалипък мен до оптимално разумни срокове? В частната иска още от първите седмици на 9ти месец да си планува секциото. Хич не биха ме чакали до термина. А пък бебета са се обръщали и на самия финал ...

# 1
  • Мнения: 2 401
Аз лежах там преди по-малко от година и бях особено впечатлена от факта, че в тази болница работят истински Лекари, незасегнати от  гнусния комерсиализъм залял почти всичко в бг здравеопазването.  Вероятно е да има някакви изключения разбира се,  но като цяло  хората работещи там са безкористни и ще направят това, което е най-добро  за теб.

# 2
  • София
  • Мнения: 291
Здравей, аз също много се чудех до последно къде да родя и накрая избрах Майчин дом. Изобщо не съжалявам за това решение. Благодарение на д-р Славов, д-р Филипов и най-вече на д-р Босев  синът ми е жив и здрав. Аз също исках да родя нормално. Лежах цяла нощ в пред родилна зала с контракции. На сутринта имах около 6 см. разкритие. Спукаха ми водите,  оказа се, че са ''кални''.Тоновете на бебето започнаха да падат от 140 на 70 и ми предложиха да ми направят секцио защото имаше опасност да изгубим бебето, съмняваха се за пъпната връв. Съгласих се. За секунди около мен се напълни с лекари. Да се учудиш на бързата организация. В 8 сутринта подписах, че съм съгласна на секцио, в 8.27 часа чух за първи път синът ми да плаче. Оказа се, че пъпната връв е била омотана три пъти около вратлето му. Според мен там прибягват до секцио само при необхоимост като в нашия случай, защото докато бях в пред родилна зала приеха 5 жени и всичките си родиха нормално. Следващото ми раждне отново ще бъде там и ще търся доктор Босев -който ме оперира, защото шевовете ми са перфектни и се възстанових много бързо. Не съм плащала нищо, но съм много доволна от отношението и вниманието което ми обърнаха. Пожелавам ти леко раждане.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 18:08 от nellyli

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
секциото струва повече пари и без да си си платила и да го искаш пожелание, никой няма да ти предложи ей така секцио. Даже в Майчин дом, където си прележах бременността, дори при индикации за такова, професорът трудно подписваше. Гледат да направят всичко възможно, за да родиш нормално. Аз не исках секцио, но имам проблем с очите и беше абсолютно невъзможно за нормално раждане.

# 4
  • Мнения: 2 522
В МД - София останах с впечатлението, че не са фенове на секциото.
Аз тръгнах за естествено раждане, при все че имам кардиологичен проблем и вдигах кръвно налягане през цялата бременост. Само че след като ми изтекоха водите и контракциите бяха през 3 и по-малко минути, разкритието си оставаше един сантиметър. И така около 4-5 часа, докато тоновете на бебето започнаха да намаляват и доктора реши секцио.

# 5
Аз също мисля, че там пожелание секцои трудна ще направят.Цялата им школа е насочена към нормалното раждане.И правят всичко възможно да родиш нормално.Лошото е , че не са и фенове на упойките, защото по-трудно се раждало???2

Аз раждах нормално и съм много доволна от професионализма им.Наистина са добри.
Условията обачеееееее............кошмарни

Общи условия

Активация на акаунт