Цедките за кафе машините

  • 655
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте,

май цедката на кафе машината ми е запушена (за еспресо)
дали има някъде резервни за да си купя или може по някакъв начин да се отпушват

10х

# 1
  • Мнения: 729
Мисля,че с игла можеш да отпушиш дупките.

# 2
  • Мнения: 1 679
Виж в търсачката, имаше тема по този въпрос - къде има резервни

# 3
  • София
  • Мнения: 1 889
       Отпушват се - няма смисъл от нови.
       Слагаш сода за хляб няколко лъжички да се вари в малко вода и пускаш цедката вътре. Гаранция, всичката мръсотия ще падне.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 080
ако са по-широчки дупките - с игла, ако ли не - незнам - пробвай това със содата!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 889
      С игла няма да стане, защото сигурно е запушена не само цедката, а и тясната част на ръкохватката, т.е. чучурчето, откъдето капе кафето.  Sunglasses  Колкото и да се мие, там е тясно пространство и няма как да се изчисти добре, с времето се натрупват остатъци от кафето. Затова в заведенията след като ги измият вечер барманките, ги слагат за през нощта в чаша вода, да не могат да съхнат.  Peace

# 6
  • Мнения: 824
И моята се запуши,но аз и немога да я извадя от ръкохватката.Пробвах това с вода и сода,помогна но има какво още да се желае.И с кока кола пробвах,пак помага.Ако твоята цедка се вади от ръкохватката пробвай първия начин.

# 7
  • Мнения: 126
Аз видях темата ти в Готварския и там ти писах,но да повторя и тук-накисни я в газирана вода.

# 8
  • Мнения: 157
да вади се цедката

досега я варих и след това с игла и май стана

а иначе чучурчетата не запушени щото аз имам и друга цедка за по слабо кафе да може да се прави т.е. май са по големи дупките и по бързо тече та със нея няма проблеми

# 9
  • Мнения: 3 830
Никога не съм имала подобни проблеми Shocked

Поне ще знам какво да направя, ако все пак се случи Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт