Напукват ми се ... клепачите

  • 5 049
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,момичета!
Реших да питам и вас,защото вече не знам с какво да се намажа  Sad
Напоследък ми се напукват долните клепачи,най-вече вътрешния ъгъл на окото.Не мога да преценя защо така се получава - кожата ми е нормална,не е чувствителна,сега ползвам по-плътни кремчета,не стоя много на студа навън ... и напука ми се кожата,само там Sad
Изпробвах каквито очни кремчета имам-и хидратиращи и по-мазнички и не помагат.Взех си масло от пшеничен зародиш,които уж е за
сухи и чувствителни кожи и така се нацепих от него  #Cussing out  Сега замазах положението със зехтин,не ми е комфортно,но поне мога да мигам без проблеми  Confused  Имате ли някакви идеи?
  bouquet

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 23:16 от Синаница^

# 1
  • София
  • Мнения: 177
Щом казваш, че си пробвала с различни видове крем, значи може би не е от това. Знаеш ли, аз имах същия проблем с кожата на ръцете - нацепваха ми се пръстите и никакъв крем не помагаше. Оправиха се, като започнах да пия "Лецивит" - съдържа витами А и Е, ако не се лъжа.
Не знам при теб дали ще помогне, но може да опиташ - при всички случаи няма да навреди Wink

# 2
  • Мнения: 117
Синаница  -  Ходила  ли  си  на  очен  лекар ?
Може  би  става  въпрос  за  ,  някакво  запушване  на  слъзни  канали ,  или  пък  за  някаква  по -упорита  форма  на  конюктивит.
Всъшност  само  предполагам ...... Но  пиши  за  всеки  случай в  " Здравословни "  и  обезателно  отиди  на  лекар

# 3
  • Мнения: 145
Все си мисля,че е козметичен проблем,но ако не се справя в домашни условия ще ида на лекар  Tired
Гюлфия,да,почнах да пия витаминки,но докато си проличи ефектът (и дали ако е от това) колко време ще мине,никак не ми се чака в това положение .. уф!

# 4
  • Мнения: 4 275
Проблема е май по-скоро дерматологичен. Мой колега има същия проблем...Двама дерматолози подтвърдиха, че това са вид гъбички Sad Затова по-добре посети специалист. Иначе се маже с някакви кремчета, но не знам дали има ефект.

# 5
  • Мнения: 1 432
Да не е от студа?  Blush

# 6
  • Мнения: 145
Гъбички  Shocked ?!?!? Възможно ли е ... в потрес съм .. ще намина към лекарката си.

# 7
  • Мнения: 4 496
А сърбят ли те долните клепачи?  Това с напукването  ми се е случвало, но и ме сърбяха.Та затова питам. newsm78

# 8
  • Мнения: 3 830
От месец не пия витамини, а и приемът на пресни плодове и зеленчуци спадна, тааа, кожата ми доста се бели в областта на челото, носа и бузите. Да не би да е липса на витамини? newsm78

Мен също ме сърби, но е нормално там, където кожата се бели, да сърби. Утре пак ще си взема витамини, че вече на нищо не приличам.

# 9
  • Мнения: 172
Преди няколко години и на мен ми се белеха клепачите. И аз го отдадох на козметичен проблем. Все пак беше и студено, а кожата ми е суха и много чувствителна. Доста време се оставих на кремчета. Една сутрин се събудих с болки в клепачите. Изхвърчах от леглото до огледалото и  #Crazy Кожата беше станала толкова суха, че при затваряне се пукаше и клепачите кървяха. Съжалявам, че го пиша така гнусно, но така си беше. Не е казано, че при теб ще да е същото, но просто не отлагай посещението при лекар. Мен доста време ме мотаха докато се усетят какво ми е, но поне се оправи. Сега гънките на клепача (най-отвътре към очите) са с малко различна дължина, просто си остана белег. Не е голям, забелязващ се, но аз си го знам. И всеки път като се загледам ми идва да си набия шамарите, че по-рано не се занесох на лекар.

Дано при теб да не е същото, но отиди на лекар. Дори да е козметичен проблем няма да навреди. Успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 275
Гъбички  Shocked ?!?!? Възможно ли е ... в потрес съм .. ще намина към лекарката си.


За съжаление е възможно. Не исках да те плаша  Embarassed По-добре е да си имаш едно на ум... Извинявай, че така го изстрелях...Просто направих връзка със съответния случай. Колегата отиде на очен лекар, но оттам го пратиха на дерматолог.

Искрено се надявам при теб да не е такъв проблема!  Praynig   bouquet

# 11
  • Мнения: 145
Аз ... не че се уплаших,но доста се изненадах Simple Smile също и не предполагах за възможни последици,за каквито сподели  Italia
За това и ви питам,тук има хора с опит всякакъв. Ще пиша пак ако успея да открадна малко време за лекар  Confused

Общи условия

Активация на акаунт