Подстригали го без да ме питат ...

  • 4 683
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Нашите / майка ми и баща ми / ...  smile3511 smile3511 smile3511
Малко е да се каже , че съм вбесена ... просто място не мога да си намеря .
Ще ви разкажа историята , а вие кажете как бихте реагирали на мое място .

По принцип с мъжът ми си гледаме малкият изключително и само ние . Отскоро започнахме да го оставяме по бабите и то за по няколко часа дневно . Нашите преди не проявяваха кой знае какво желание да го гледат , а сега го искат непрекъснато .
Заведохме го вчера . Всичко нормално . Отиваме следобед да го вземем - гледам детето нещо не е както трябва . Поглеждам го пак - те го подстригали  Close Бретона само , ама почти до дъно  Sad
Детето е с много гъста и хубава коса и сега зимата го бяхме оставили с по - голяма косичка - и да му е топло и е много сладък така , а й той много се травмира от подстригване .
В момента е като обезобразен просто , защото отвсякъде много коса , отпред - нищо .
Хем съм бясна , хем ми се реве  Sick
Обясних им , че не могат да вземат такива решения без да ни попитат . Майка ми обаче " кучетата си лаят , кервана си върви ... " Даже имаше наглостта да ми каже , че ние никакви мерки не сме били взели с тази коса и те били длъжни едва ли не ...
Просто не знам . И въобще не считат , че са виновни . Дразни ме това ,че не зачитат мнението ми като родител , а и на всичкото отгоре се разправят ...
Не знам ...  Sick Кажете какво мислите  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 92
Вярвам ти колко си бясна,аз имах такива проблеми със свекърва ми и свекар ми.Решават,че ще го подстрижат,и хайде,ама не питат аз дали съм съгласна.А това мен адски ме вбесява smile3515 .Единия път като го видях свекърва ми как саморъчно му е наръпала бритона,и щях да почина,идваха да ме взимат от родилното,а той като идиотче Mr. GreenОбаче след няколко скандала от моя страна,спряха да си правят каквото си искат.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 708
Абсолютно те разбирам и ти съчувствам. Имах почти същата случка с дъщеря ми преди около година, не даваше да я подстригваме и за да не я травмираме излишно бяхме оставили косичката и да расте (и много и отиваше), да ама свекърва ми решила да се пробва и подстигала бретона и за 5-те мин. които беше при нея и гордо доведе дъщеря ми да ни покаже. И познайте с какво я беше подстригала, с една шивашка ножица  #Cussing out  Е аз меко казано побеснях, взе си поука жената обаче, вече пита или въобще не посяга към такива занимания. А ако беше майка ми - на нея не спестявам абсолютно никакви критики относно децата ми, ако не мо допада какво прави, веднага правя забележка и стигаме до решение без много спор

# 3
  • Мнения: 46 438
Щях да си взема детето и да си тръгна веднага, да му пусна още по-дълга коса и после 10 години да им го натяквам  Tired


Косите са ми слабост, сигурно, защото като малка винаги ме стрижеха късо  Sick а това, което разказваш е кошмарът от сънищата ми  Embarassed и то точно за бретонът Tired
В съня си даже отидох при фризьорката и й вдигнах скандал, как така реже косата на децата, без съгласието на майката  Joy
Сънувах го, когато я пратих лятото при майка ми с коса до кръста, веднага щом се събудих хванах телефона, а майка ми си умря от смях  Embarassed каза, че не би направила такова нещо, без да ме пита, ама като гледам, че се случва, явно страховете ми не са били безпочвани  Confused

# 4
  • Мнения: 953
Съчувствам ти, и аз бях бясна  Twisted Evilкато оставихме веднъж малката на свеки /точно за половин ден/ при условие, че много рядко и я оставяхме, взимайки я бяхме сюпрезирани с новата й прическа, постригана като момче. Мъжо и вдигна адски скандал.
П.П това ми беше подарък за рождениия ден, защото беше точно на деня. Twisted Evil

# 5
  • софия
  • Мнения: 181
Аааа това не е нищо-мойта я подстрига госпожата в детската  Rolling Eyes.Аз я питам- Защо??? а тя ми отговори -Ама не ти ли харесва???Влизаше й в очите #Crazy #CrazyХич не се ядосвай,коса е ще му порасне.

# 6
  • София
  • Мнения: 411
Гадно е,защото свекърва ми преди си позволяваше такива волности.Обаче след един много сериозен разговор и обясних,че решения за детето ми ще ги вземат родителите, а не тя.А аз се дразнех,че се обръщаше към децата ми с "Кажи мамо" и това МАМО просто ме вбесяваше.Все пак децата ми си имат една майка.

# 7
  • Мнения: 4 668
Още по - гадно ми е , защото детето ми е пред очите и като го погледна просто се разтрепервам  ooooh! Не знам ... ще се мъчим довечера с мъжът ми да го оформим нещо  Sick
Аз съм много ядосана , още утре като отида на работа / работим заедно с майка ми / ще и обясня за не знам кой път , че не може ТЯ да ми казва какво е правилно за моето дете .
Ами ако утре и го дам тя кой знае какво ще реши пак да направи ...

# 8
  • Мнения: 3 423
Права си напълно
Идеално те разбирам,защото и моите родители не гледат сина ми и аз се опитвам да ги накарам да ме уважават ,като родител без успех newsm78
Според мен въпроса е принципен(подстригването е само повод),нямат право да взимат никакви решения за детето ти, без твое и на мъжа ти съгласие  Peace
Аз бих ги стреснала ,като временно не им водя детето.Трябва да ги накараш да се съобразяват с теб,защото днес е подстригване утре,кой знае какво ще измислят.

# 9
  • Мнения: 191
Щях да си взема детето и да си тръгна веднага, да му пусна още по-дълга коса и после 10 години да им го натяквам  Tired


Косите са ми слабост, сигурно, защото като малка винаги ме стрижеха късо  Sick а това, което разказваш е кошмарът от сънищата ми  Embarassed и то точно за бретонът Tired
В съня си даже отидох при фризьорката и й вдигнах скандал, как така реже косата на децата, без съгласието на майката  Joy
Сънувах го, когато я пратих лятото при майка ми с коса до кръста, веднага щом се събудих хванах телефона, а майка ми си умря от смях  Embarassed каза, че не би направила такова нещо, без да ме пита, ама като гледам, че се случва, явно страховете ми не са били безпочвани  Confused

И на мен косата ми е болна тема, Като малка нашите все ме подстригваха късо с едни ужасни бретони. Винаги плачех като ме водеха на фризьор.

Като се роди дъщетя ми, иамше много малко коса и към годинката вече и порасна малко и отдолу и се оформоха много сладки бебешки къдрици. Когато беше на годиан и половина -  прибирам се аз един ден от работа и какво да видя - майка ми и мъжът ми (представете си) я подстригали гола глава. Щях да припадна, а тя така плачеше горката. Така щяля да и се сгъсти косата. Две години след това косата и растеше толкова бавно,  с по 1 см на година. Всички и викаха момченце, даже веднъж беше с рокля и един възрастен мъж я попита - "как се казваш момченце?" Леле как му се разкрещях - "... не е момченце, не виждате ли, че е с рокля." Той не беше виновен, човекът.

Сега е на 8 и не давам никой да я води на фризьор освен мен. Има дълга коса и  и под стригвам само връхчетата.

Скоро майка ми пак попита дали няма да подстрижем малкото дете, което на 1г. 8 м. и има на главата си бебешки пух. Казах, че ще има саморазправа от моя страна, ако някой му пипне косата.

Аз иначе съм спокоен човек, но това с косата ме изкарва извън релси...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Определено има за какво да си ядеосана,но за добро или лошо трябва да свикнеш докато косичката порастне:(
Трябва да се разбереш с родителите си,че неможе да взимат такива решения без дори да попитат,утре може друго да им щукне...а предполагам нямаш нужда от излишни ядове.

# 11
  • Мнения: 14 654
И моя са го стригали- майка ми. Беше го направила като дурачок в главата- бритонът крив и прекалено къс, над ушите опасано като от козел, на врата- на черта, а отзад на главата и отгоре- бухнало. Много се ядосвах, поскарах се с нея, мъжът ми също се ядоса като си видя детето на какъв клоун прилича. За съжаление единственото, което можеше да поправи тази прическа, беше да хвана машинката и да го подстрижа съвсем късо.

# 12
  • Мнения: 5 790
Уф... болна тема е това с косата. Мен като малка също ме стрижеха като момченце. Като порастнах, толкова бях травмирана, че отказах въобще да се подстригвам. И така 10 години. Косата ми беше до под Д-то стигнала. Поотрязах я скоро, но май ще ми е за последно през следващите 10 години.
Според мен си абсолютно права да се ядосваш - не може никой през твоята глава да взима такива решения. Аз лично бих изпаднала в състояние на нервна криза, ако някой си позволи да пипне косата на Виктория. Говори с майка ти и й обясни ясно, че не може да взима такива решения по никакъв начин.
Много ти съчувствам  Hug

# 13
  • Мнения: X
Ооооооо, да! Любимото ми изпълнение.
Преди година и нещо свеки оръфа бретона на Ния без да пита, без нищо - решила жената. Стана ми лошо, като я видях, а аз исках да и пускам бретона, за да не и влиза в очите и да го хващам и него. Честно казано много се ядосах и много трудно го преживях, още повече, че и беше направила бретона от ухо до ухо  ooooh! и си бяха отишли част от къдриците. Ние толкова и пазехме косата, тя за един ден бам с ножицата. Много мразя да правят с детето ми нещо без да питат.
Другото нещо, което ме дразни е, че винаги, още от бебе пращам Ния с нейни си дрехи, но не - тя винаги бива преоблечена в дерехите на баща и и чичо и, което да речем не е толкова лошо, все пак тича из двора и поне си пази нейните дрехи, но поне, като тръгнат на разходка да не я обличат, като цигане от село  Confused Добре, че вече е голяма и почти нищо не и става, а и е момиче  Mr. Green

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Оф, лоша услуга са ти направили Confused
Съчувствам ти Hug
Аз Влади го подстригвам всеки месец с машинката и няма как засега някой да му развали прическата NaughtyДаже влизам в пререкания с бабите,че много често го подстригвам Whistling
Обаче ситуацията е принципна!
И аз бих се подразнила изключително много,ако някой от бабите или дядовците решат нещо за моето дете и го предприемат, без мое(наше) съгласие или, недай Боже, знание!
За свеки съм абсолютно сигурна,че няма да й хрумне нещо такова, майка ми по- ме съмнява newsm78,ама тя има горчив спомен как нейната майка е остригала сестра ми точно преди да стане шаферка, така,че й държи влага от преди 30 години hahaha

Общи условия

Активация на акаунт