Хормонални излседвания и спермограма в София ?

  • 3 496
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Милички реших да ви попитам в отделна тема / предполагам и други жени ще се поинтересуват/, къде е най-добре да си направя хормонални изследвания в София.
Казаха ми , че в Шейново може да дам кръв , в Цибалаб...и Кандиларов. Но ми се иска всичко да е точно при излседванията и ме интересува къде е най-добре.
Интересува ме и за спермограмата къде може да се даде за изследване.
Мъжът ми иска вкъщи да си "свърши" работата и после да я занесе в лабораторията. Та да ви попитам всички ли лаборатории ли предлагат тази услуга и ако да до колко време се носи пробата в лабораторията?
Отделно ме интересува и ...нужжно ли е освен  спермаogramata ..може ли със същата проба да се пусне и  сперматозоидна морфология?

Мерси предваритлно.... !!!
 

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Хормонални изследвания можеш да направиш в някоя лаборатория - Цибалаб, Кандиларов, Бодимед са добър избор. Важно е обаче да се спазят някои условия, защото хормоналните нива в организма имат своята цикличност и има значение в кой ден на МЦ ще ги пуснеш.
Пусни Estradiol, LH, FSH, Prolactin, Testosteron на 3-5 ден от цикъла, Прогестерон на 7 ден след овулация. Щитовидни хормони можеш да пуснеш по всяко време на цикъла.

А на мъжа ти можеш да кажеш, че много иска.  Laughing Най-добре за точността на изследването е материалът да се даде на място, има си стаички, пригодени за целта. Но най-важното е: НЕ ПРАВЕТЕ СПЕРМОГРАМА В ЛАБОРАТОРИЯ! Прави се само в специализирана клиника, каквито са клиниките по стерилитет. Обаждате се по телефона и запазвате час. Нужно е въздържание от 3 до 5 дни, по възможност без лекарства и употреба на алкохол през периода на въздържание. Спермограмата бива обикновена и разширена. Обикновената пак е с морфолгия, но по СЗО. Най-добре е да пуснете обикновена спермограма+морфология по крюгер, а при желание и микробиология на еякулат. Това го казвате на лаборанта в клиниката, ако трябва запиши го на листче и го дай на мъжа ти, че ако е като моя...  Crazy

# 2
  • Мнения: 2 382
Ако искате да занесете материал от вкъщи ,то това трябва да стане до 30' от еякулацията,което за София мисля,че е проблем.Иначе се купува стерилен контейнер от аптеката и се транспортира близо до тялото.
Спермограма-само в клиника по стерилитет Wink

# 3
  • Мнения: 353
Интересува ме и за спермограмата къде може да се даде за изследване.
Мъжът ми иска вкъщи да си "свърши" работата и после да я занесе в лабораторията. Та да ви попитам всички ли лаборатории ли предлагат тази услуга и ако да до колко време се носи пробата в лабораторията?
Отделно ме интересува и ...нужжно ли е освен  спермаogramata ..може ли със същата проба да се пусне и  сперматозоидна морфология?

Здравей Mambina,
Като мъж мога да препоръчам на съпруга ти  да си направи спермограмата в Центъра за репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София", който се намира в гр.София, бул."Цар Борис III" - 54. Условията, които предлагат са доста добри в сравнение с лаборатория Кандиларов. В Център "София" има отделна стая, в която има телевизор DVD, кресло и легло и има възможност да влезете заедно със съпруга ти в случай че се нуждае от помощ или просто иска даването на яекулат да се окаже едно приятно изживяване  Wink
Съветвам те, да се опиташ да оставиш такова усещане в него, т.к. забелязах, че някой момичета, при чиито мъже са открити проблеми после трудно успяват да ги накарат да дадат материал за втора, трета и т.н. проби.
В случай, че отидете в Кандиларов ще трябва да се задоволи само с общата тоалетна на етажа, в която ПРАВ ще трябва да направи необходимото за да достави материала  Embarassed

За всичко останало съм съгласен с изразеното от Жабче

# 4
  • Мнения: 7 716
Хормоналните изследвания може във всяка лаборатория.
За спермограма - в клиника по стерилитет. Записва се предварително час, трябва да има 3-5 дни полово въздържание, да не е болен, да не е злоупотребявал в алкохол. Може да занесете материал, отделен в къщи до 20 минути, близо до тялото, за да запазите телесната температура. Материалът трябва да е отделен чрез мастурбация.
Клиниката на д-р Владимиров е една от добрите, като качество и условия.
При даването на материала можете да поискате направо разширена - с морфология по Крюгер.

Общи условия

Активация на акаунт