Ох, този прогестерон

  • 71 067
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Момичета притеснена съм доста.Този месец си правих хормонални изследвания и прогестерона ми е 0.1.Според вас дали може да се задържи една евентуална бременност с толкова нисък прогестерон?А вече няколко месеца пия Дуфастон,при това 2*1.Скоро ще ходя на ендокринолог,но засега ви моля за мнение.

# 1
  • Мнения: 7 716
Дай реф. стойности и кога прави изследването? Друг път правила ли си? Ако не си - повтори го следващия цикъл.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Бих искала да споделя, че също имах проблем прогестерона и доста години бях на хармонално лечение.Прогестерона е един от главните хормони на бремеността и отговорен за нейното износване, с забременяването естествено имах проблем и пих високи дози дуфастон в комбинация с други хормони и след две години забременях.До края на бременността продължих с погестерона и всичко беше наред. След като родих хормоните ми се регулираха и след година забременях без проблем и сега се радвам на две малки момченца. Моето мнение е ,че когато е наложително прогестерона трябва да се взема без да се принебрегва неговото значение.

# 3
  • Мнения: 1 335
ela79, прогестерон се изследва 7 дни след овулация. Спазено ли е изискването? Какви са стойнстите на лабораторията?

# 4
  • Мнения: 4 324
ela79 и аз да попитам какви са референтните стойности на лабораторията в която си правила изследването.
Иначе, да прогестерона ако е нисък (изследван на 7-ми ден след доказана с ултразвук овулация) може да е причината за незадържане на евентуално оплодена яйцеклетка.
Чакаме да пишеш.

# 5
  • Мнения: 869
Ами референтните стойности са Ж.Фол.02-1.5:Ов:0.8-3.0:Лут:1.7-27;Мено:0.1-0.8.Правих ги на 21-я ден от началото на ментруацията.Нямам доказана овулация.Дори незнам дали имам такава.Мисля,че предния месец нямах овулация.Така като гледам единствено влизам в реф.стойности на Менопаузата.
А ако ви напиша и другите си иследвания,може ли да ме орентирате какво става.Все още не съм ходила на лекар,но трябва да го направя най-сетне.Ето ги;
Естрадиол на 15-ти ден 35.86 ( Ж.Фол:24.5-195,Ов:66.1-411;Лут:40-81,Мено<10-39
Пралактин 382 ( 72-511)

ТСХ ( 0.11(0.27-4.20)
А-ТРО ( 9.09 ( 0-34.05)
ЛХ ( 5.62 ( ж фОЛ ДО 12.6,оВ: 95.6,лУТ:ДО 11.4,МЕНО ДО 58.5
ФСХ ( Ж ФОЛ ДО 12.5,ОВ .до 95.6,Лут: до 7.7,Мено: до 134.8

# 6
  • Мнения: 4 700
Ако ТСХ ти е настина 0,11 zначи ти е много ниско. Прогестеронът може да е нисък, ако не си имала овулация. А в месеците, в който си имала овулация да е в норма. На кой ден си ги правила теzи иzследвания? Нали zнаеШ, че прогестеронът се иzследва 7 дни след докаzана овулация. Намери си добър ендокринолог най малкото zаради ТСХто.

# 7
  • София
  • Мнения: 141
Чета тук и нещо не ми стана ясно.  newsm78 Казвате, че прогестеронът се изследва на 7-ми ден след доказана овулация. На мен ми го изследваха на 21-ви ден след като овулацията е била на 11-тия ден. Още при прегледа ми казаха, че лигавицата на матката е с размери 21 мм (ако съм разбрала правилно  Embarassed) и най-вероятно прогестеронът е добър. Когато излязоха резултатите, се оказа, че стойността му е 24,6, което било много добре.
Аз пък се съмнявах, че имах нисък прогестерон, защото имам зацапване няколко дни преди да ми дойде, а и след като свърши и бях чела, че е възможно да се дължи на това.
Ако има някой с повече опит, може ли да коментира?

# 8
  • Мнения: 4 700
maigto, ами добри са ти реzултатите. На седми ден след овулация е пикът на прогестерона, след което zапочва да пада. Това оzначава, че твоят е бил оЩе по висок, което е много добре. За раzмера на лигавицата не мога да кажа ниЩо.

# 9
  • София
  • Мнения: 141
Благодаря ти, миле  Simple Smile
Чувала съм, че удебеляването на лигавицата е важно за имплантирането.
А при тези добри резултати дали е възможно да е станало нещо тази седмица?  Embarassed

# 10
  • Мнения: 4 700
Въzможно е да е станало, но не може да се види оЩе. Само по дебелинта на лигавицата не може да се съди zа бременност.

Търпение.  Grinning

# 11
Здравейте,
Досега не ми се е налагало да питам за нещо важно така по форуми,но днес искада получа и други мнения по въпроса.
2 дни след ми свърши менструацията ме пратиха на изследване на прогестерона.Стойностите са от 4.6 до 18.А моите са 0,6.Или поне така пише на резултатите.Изписаха ми  дуфастон, но още не е момента да ги пия.
Някой може ли дададе мнение, защото досега гинекологични проблеми не съм имала и съм малко стресната.
Предварително благодаря!

# 12
  • Мнения: 7 716
Изследвай си всички репродуктивни хормони, в един цикъл.

# 13
  • Мнения: 1 335
Тези тойности не са реални  Peace Доколкото разбирам си изследвала прогестерона 2 дни след края на кървенето или има-няма на 7-8 ден от цикъла. Прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация, което е доста по-нататък в дните. Хич не го мисли, а повтори изследването в коректното време. Лали е права, по-ясна обща картина можеш да получиш ако изследваш всички гормони. В правилното време обаче. Успех, дано всичко е наред!

# 14
та значи ако ми идва на 18 кога трябва да ги направя?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт