Потене нощно време вече 2 години?!?!?

  • 2 565
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
Майка ми вече 2 години се поти нощно време, по 4-5 пъти на нощ.
Ходи на дерматолог - няма причина за потенето.
Ходи и на ендокринолог - прави си изследвания на щитовидната жлеза - всичко е в норма.
Кръвта и е в норма.
Докторите не могат да изкажат даже и предположения.... А жената се притеснява, пък и нощно време да се преобличаш 4-5 пъти...
Оперирана е от миома преди 11 години, отстранени са й яйчниците, но според гинеколога не е и от това.
Дали някой може да ми помогне /с предположения, идея?!?!/

# 1
  • Мнения: 2 082
преписвам нещо,което прочетох във вестник за евентуални причини:
менопауза
идиопатична хиперхидроза-загадъчно и до днес състояние за науката,при което тялото постоянно произвежда  голямо количество пот без видима медицинска причина
инфекции-туберкулоза и др.заболявания на дихателната система,нарушения в клапите на сърцето,остеомилит и даже при спин
рак-изпотяването може да бъде ранен симптом за ракови заболявания,особено ако е съпроводено със загуба на тегло
хипогликемия-понижаване на нивото на глюкозата в кръвта
хормонални нарушения-потене може да се предизвика от феохромоцитомите,карциномоподобния синдром и повишение функциите на щит.жлеза
неврологични разстройства-автономна дисрефлекция,постравматична сирингомиелия,инсулт и автономна невропатия

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Майка ми като влезе в критическата излизаще нощем на терасата,  а ако имаше и сняг да се изкъпе с него още по-добре.И това продължи поне 10 години.потенето продължава и до днес.Причината не е критическата както беше предположено. В момента болестите й са на щитовидна жлеза, диабет ,кръвно и трудно оросяване на мозъка.Според мене това не са причини за потенето. самата аз имам такова а съм на 32 години.Мисля че е на нервна почва.

# 3
  • Мнения: 583
И аз мисля че е на нервна почва, но ходи да им обясниш...

Общи условия

Активация на акаунт