13 кг на 9 месеца...?

  • 2 447
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Мами имам едно питане.Дъщеря ми е на 9 месеца и тежи 13 килограма...Качва доста бързо,даже първите месеци по 2,3 килограма...Според вас това нормално ли е,педито смята че всичко е ок,обаче на мене ми е притеснено.Ще се радвам,ако някой има същия проблем да сподели.Иначе е дългичка-80см. е,подвижна...,обаче не е ли прекалено големичка?!?

# 1
  • Мнения: 1 733
Всичко е строго индивидуално. Но все пак...струва ми са, че са много. Калоян е на година и 8 месеца, дълъг е 90 см и тежи 12.500 кг. И си изглежда добре. На твое място бих я завела при друг лекар, който евентуално да даде някакъв правилен хранителен режим, който да регулира теглото й.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
И на мен ми се вижда доста. Колко кг е родена? Как се храни?

# 3
  • Мнения: 97
Ами роди се 3.720кг,53см. Храни се нормално,даже не бих казала че яде много...,даже първите месеци,когато беше само на кърма си качваше по 1,2,до 3 килограма на месец newsm78

# 4
  • Мнения: 999
Голямата ми дъщеря е на 2 год. и 7м. и тежи 13-14кг.  и аз мисля че е доста, но когато проходи нещата ще се оправят. Все пак може да се консултираш със специалист.

# 5
  • Мнения: 258
ами и на мен ми се струва множко  Simple Smile
Дъщеря ми е на 2 год и 3 месеца и тежи 13 кг, висока е 94 см и изглежда добре.
На една моя колежка синът и беше 17 кг на 1 год... така, че явно за всяко дете си е индивидуално...

Важното е какво ти казва педиатъра, той все пак наблюдава развитието на детето и има по-професионално отношение по въпроса. Peace

# 6
  • Мнения: 2 100
...,даже първите месеци,когато беше само на кърма си качваше по 1,2,до 3 килограма на месец newsm78

До 3 кг на месец? Всеки сам си преценява, но още в началото бих се посъветвала с някой специалист. И според мен са много 13 кг за 9 месечно бебе. Но пък и мамите са прави, че като започне да върви нещата може да се оправят. Това не пречи, разбира се да се консултираш и с друг Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
И на мен ми се струват много. Качване по 2 кг. на месец е абсурдно. Според мен трябва да се ограничи храната и да се измислят някакви упражнения, за да компенсира тези килограми.
Моята е 86 см и тежи 12,5 кг, яде страшно много, но не спира и за секунда.

# 8
  • Мнения: 97
Упражнения си правим,ходи си с проходилка,вече се опитва и да се изправя...,незнам,дано наистина като проходи нещата да се оправят Praynig

# 9
  • Мнения: 4 053
ами, на мен ми се виждат множко,
дъщеря ми е на почти 3 години и тежи 14 кг

# 10
  • Мнения: 403
Вижда ми се множко, но най-добре отиди при друг лекар за твое успокоение. Да ти е живо и здраво бебчето.То си знае най- добре.

# 11
  • Мнения: 221
И мойто чадо е от по-едричките ... и ние имаме големи "темпове на нарастване". Докторката ми каза че явно ми е много  хранителна кърмата, а кърмата не способства за образуване на мастни клетки. Консултирала съм се и с друга лекарка, която ми каза същото - зависи от хранителния режим, ако е основно на кърма - не се притеснявай. Ние сме на почти 9 месеца, имаме 5 хранения, 3 от които са кърма. А и двете докторки ми казаха че като проходи ще заслабне.

# 12
  • Мнения: 97
vesi_m_k ами да,още я кърмя,но вече редичко Simple Smile

# 13
  • Мнения: 522
vesi_m_k ами да,още я кърмя,но вече редичко Simple Smile

А каша даваш ли и колко?

# 14
  • Мнения: 97
Аха,давам и каша,да,по 180гр.,но нея много много не я харесва и рядко си я изяжда цялата.

Общи условия

Активация на акаунт