ЖК в Токуда вече само "с връзки", май

  • 1 092
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Предварително да се извиня, ако по темата вече е дискутирано, но аз лично не бях чела подобни мнения преди.

Обадих се днес на АГ регистратурата да се запиша за ЖК и ми казаха, че нямат свободни часове нито за Лазарова, нито за Диков, нито за Димитров, нито за Каргьозов.  Попитах за след 2, 3, 4 седмици - отговорът беше - "Ами не, няма свободни часове!"
Предложиха ми някакви други лекари, които не съм чувала.  Thinking Та се замислих дали не пазят часове за тези лекари за свои хора... и също дали по този начин, за съжаление, за пореден път не се опорочава една хубава практика.
Лошото, е че и аз ще подкрепя тази практика като използвам връзки за да се запиша при някой от горните лекари. Но какъв друг избор имам?
Вие с какви впечатления сте от там?

П.С. Сега се замислих, че заглавието ми е малко в стил "24 часа"  Laughing

# 1
  • Мнения: 76
Предварително да се извиня, ако по темата вече е дискутирано, но аз лично не бях чела подобни мнения преди.

Обадих се днес на АГ регистратурата да се запиша за ЖК и ми казаха, че нямат свободни часове нито за Лазарова, нито за Диков, нито за Димитров, нито за Каргьозов.  Попитах за след 2, 3, 4 седмици - отговорът беше - "Ами не, няма свободни часове!"
Предложиха ми някакви други лекари, които не съм чувала.  Thinking Та се замислих дали не пазят часове за тези лекари за свои хора... и също дали по този начин, за съжаление, за пореден път не се опорочава една хубава практика.
Лошото, е че и аз ще подкрепя тази практика като използвам връзки за да се запиша при някой от горните лекари. Но какъв друг избор имам?
Вие с какви впечатления сте от там?

П.С. Сега се замислих, че заглавието ми е малко в стил "24 часа"  Laughing



Тези доктори просто не водят ЖК по здравна каса. Ако искаш платен прием при тях просто си запиши час за преглед. То ЖК си чиста загуба на време, но е хубаво да имаш някъде такава да ти пускат изследвания. Аз лично днес бях в Токуда и си записах час за Димитров за 21 януари (наистина графика за тази дата беше абсолютно пълен), но тъй като ще раждам скоро ме вместиха. Иначе ЖК се запиши при Евтимова. Просто някой да ти я води формално.

# 2
  • Мнения: 258


Тези доктори просто не водят ЖК по здравна каса. Ако искаш платен прием при тях просто си запиши час за преглед. То ЖК си чиста загуба на време, но е хубаво да имаш някъде такава да ти пускат изследвания. Аз лично днес бях в Токуда и си записах час за Димитров за 21 януари (наистина графика за тази дата беше абсолютно пълен), но тъй като ще раждам скоро ме вместиха. Иначе ЖК се запиши при Евтимова. Просто някой да ти я води формално.
[/quote]

Аз също говоря за платена консултация, всъшност под ЖК това имах предвид. Да ходя колкото често е нужно преди да родя за да ме наблюдава лекарят при когото искам да родя, но ми казаха, че нямат свободни часове. Иначе знам, че е почти невъзможно да запишеш час при Евтимова, именно защото само тя работи със  Здравна каса. Аз затова за нея въобще и не питах...
Аз иначе ходя в XVта поликлиника на ЖК - изследвания, рутинни прегледи и т.н. ми правят там.

# 3
  • Мнения: 76
В такъв случай се обади и поискай час за преглед само. Без да уточняваш. Със сигурност има часове след 2 седмици. Друг вариант е лично на място. Тогава не могат да ти откажат. Аз до сега не съм имала проблем със записване на часове особено за платен прием.

# 4
  • София
  • Мнения: 627
Mutzunkata, сигурно са разбрали, че питаш са час по здравната каса и затова са ти казали, че няма. Иначе аз също никога не съм имала проблеми със записване на час - уточнявам "без връзки".

# 5
  • Мнения: 3 116
Аз посещавам д-р Лазарова, вече 3 или 4 месеца. Наистина напоследък е проблем това със свободните часове. В момента консултациите са ми на 1 месец и като изляза от ЖК веднага си записвам час за следващата. Веднъж пропуснах (сбърках датите) ЖК и ми намериха свободен час чак за след 20 дни. Трудно е. Не знам как ще процедират като започна консултации на 2 седмици и после всяка седмица  ooooh!

# 6
  • Мнения: 9 973
уж беден народ,а и с парички не може да се вмести човек.......... Joy Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Върви във Вита - няма да те върнат. и без час да идеш ще те приемат.

# 8
  • Мнения: 4 555
Та се замислих дали не пазят часове за тези лекари за свои хора... и също дали по този начин, за съжаление, за пореден път не се опорочава една хубава практика.
Защо е толкова трудно да предположиш, че не са те излъгали, а наистина няма свободни часове?
Според мен са ти казали самата истина.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 270
С връзки или без не бих се записал на ЖК там. В началото на беменноста си (февруари 2007)имах желанието да се запиша на ЖК там, но след 2 посещения чрез доста трудности при записванията на часове се отказах и слава богу ...през септември родих моето сладко момиченце в Шейново, където следих и бременноста си( доволна съм Peace). Както казва един приятел на баща ми, лекар , собственик на частен център:" в Токуда работят само нереализирали се на други места лекари, некадърници".Още повече, че знам от сигурен източник, че заплатите им са занижени напоследък.Така, че очаквайте тези "светила" в гинекологията които работят там скоро да напуснат...


P.S. Недоволна съм не само от болницата а и от лекарите там , отношението им беше доста вяло...

# 10
  • Мнения: 258
Та се замислих дали не пазят часове за тези лекари за свои хора... и също дали по този начин, за съжаление, за пореден път не се опорочава една хубава практика.
Защо е толкова трудно да предположиш, че не са те излъгали, а наистина няма свободни часове?
Според мен са ти казали самата истина.

Защото ми се стори, меко казано, странно да няма часове за нито един от четиримата лекари дори и за след месец. Може и аз да съм станала по-мнителна, черта типична напоследък за нашите географски ширини...

Mutzunkata, сигурно са разбрали, че питаш са час по здравната каса и затова са ти казали, че няма. Иначе аз също никога не съм имала проблеми със записване на час - уточнявам "без връзки".

Наистина ще взема утре пак да се обадя и ще питам за час за преглед да видим дали ще има разлика. Въпреки, че, честно казано, не разбирам как може да нямат свободни часове за ЖК /като е ясно, че не са по Здравна каса и са платени/, а пък за обикновен час ще имат. newsm78

# 11
  • Мнения: 274
Току що си записах час за д-р Диков за 27.02. ми казаха че има свободен.Пробвай пак, ако вече не си се записала. Явно е станала някаква грешка.

# 12
  • Мнения: 76
Както казва един приятел на баща ми, лекар , собственик на частен център:" в Токуда работят само нереализирали се на други места лекари, некадърници".


Позволи ми да не се съглася с теб. Докторите Карагьозови например можеш всичко да ги наречеш, но не и некадърници. Бих казала, че по-скоро работят доктори, които са готови да се откажат от парите под масата. Преди да отида там години наред ходех в Шейново. Никога не съм взела фактура за парите, които плащах на доктора на ръка, тъй като такива не се издават, а аз имам допълнителна здравна застраховка и мога да си ги осребрявам. Това беше една и от причините да се откажа от Шейново. Друга беше отношението на санитарки и акушерки. Не говоря за доктора, защото от него нямах оплакавания.
Факт е, че всеки има различно мнение и изисквания. И слава богу, защото това движи нещата в правилната посока.

# 13
  • Мнения: X
Както казва един приятел на баща ми, лекар , собственик на частен център:" в Токуда работят само нереализирали се на други места лекари, некадърници".


Позволи ми да не се съглася с теб. Докторите Карагьозови например можеш всичко да ги наречеш, но не и некадърници. Бих казала, че по-скоро работят доктори, които са готови да се откажат от парите под масата. Преди да отида там години наред ходех в Шейново. Никога не съм взела фактура за парите, които плащах на доктора на ръка, тъй като такива не се издават, а аз имам допълнителна здравна застраховка и мога да си ги осребрявам. Това беше една и от причините да се откажа от Шейново. Друга беше отношението на санитарки и акушерки. Не говоря за доктора, защото от него нямах оплакавания.
Факт е, че всеки има различно мнение и изисквания. И слава богу, защото това движи нещата в правилната посока.

Не се и съмнявам, че собственик на частен медицински център ще наплюе конкурентите си. Токуда е предпочитана болница от много хора в последните 6 месеца. И да, няма часове по ЗК за много време напред. Не виждам нищо ненормално, просто напливът е голям. Аз преди време трябваше спешно да се прегледам и дори частният прием беше за седмица напред.  Бебето ми го преглеждат в Токуда и съм много доволна, и като отношение, и като лекарски съвети.
За Шейново просто не ми се говори, защото заради тези меркантилни лекари можех и да си загубя бебето съвсем в началото на бременността. Нямат договор със ЗК, плащаш за всичко като поп, много лекари вземат на ръка и получаваш егати и отношението. За акушерките и санитарките са им просто...

Общи условия

Активация на акаунт