За сънищата и хомеопатията

  • 789
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Въпроса ми е провокиран от последния ми прием на ХО след което се заредиха едни нощи със странни, забавни, а понякога ужасяващи сънища. Споделих това с хомеопата си - тя много се зарадва, че лекарството е "отключило" тези сънища.

Въпроса ми е тази връзка между сънища и в някой случаи лекарство, което ще се предпише определена още от Ханеман ли е? Или е интерпретация на самия хомеопат? Докато чаках да ме приеме хомеопата, на всеки пациент в чакалнята му повтаряха " И да си записвате сънищата си!" Останала съм с впечатление, че сънищата са важни за определяне на конституционното лекарство. Така ли е? За съжаление все не остава време да обсъдя всичко въпроси, които ме вълнуват с хомеопата си...

# 1
  • София
  • Мнения: 896
И моята хомеопатка ме кара да записвам сънищата си, а и всички други промени, които се случват с мен - физически усещания, емоционални състояния и реакции, вкусови и ......
Също е добре да си записваш въпросите, които искаш да обсъдите, защото все се забравя по нещо. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 098
Не знам има ли връзка. Предполагам - има.

Твърдят, че сънят е най-нисшата форма на медитация. Възможно е да има връзка. Когато сънуваме, подсъзнанието ни взема връх и показва проблеми, които ние подтискаме и не можем да разчетем.

Ако греша, нека някой ме поправи.  Hug Въпроса и на мен ми е интересен .

Общи условия

Активация на акаунт