Не иска да яде?

  • 664
  • 8
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 238
Много съм притеснена момичета,моето Деси не иска да яде,слагам я на гърдата и след 2-3 минути почва да се дърпа и да реве,по никакъв начин не мога да я накарам да яде,като я изправя и спира да реве,като я сложа на гърдите и рев,ама истеричен.Направо в чудо се видях,иначе си спазва режима,даже снощи спа от 9 до 5.30. newsm78.Мислих си да не са гъбички,но устенцата и са чисти,поне аз нищо не виждам.А за кърма имам тя като се дръпне от гърдите и те си продължават да текат.Тя плаче и аз плача с нея ужас направо.А странното е че си спи нормално.Нощем не се дърпа така,но през деня особенно след обяд е ужас.

# 1
Имах същия проблем с Паула.Пробвай да се изцедиш и дадеш с шише,защото при мен се оказа,че нямам достатъчно кърма,а наличната е прозрачна...и АМ за съжаление влезе в действие.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Може да е кърмаческа стачка, прочети в библиотеката...според мен не трябва да даваш от шише...по скоро я кърми на поискване/т.е предлагаш гърда винаги когато ревне, пък бебето ще си прецени дали да суче или не...като в рамките на 3 часа предлагаш само от едната гърда/ Сигурно ти звучи като кърмене нон стоп, ама не е така...бебето само си прави режим...т.е пак има някакъв режим...но не е 3 6 9 12 и т.н....Струва ми се много малка за да прави такива паузи от 21 до 5,30...незнам...дори и за лактацията е добре да има поне 2 нощни кърмения...Кърми я в полусънено състояние...за да засуче...смени позата на кърмене...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
А досега давала ли си шише? Ако имаш прекалено много кърма или струята на млякото е много силна в началото, може да се дави и затова да се дърпа! Поизцеди се малко преди кърмене и тогава и дай да суче.  А колко често и предлагаш да суче? Иво понякога се дърпа с рев, ако прекалено често му досаждам с цицата, а на него му се спи например. newsm78

# 4
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Моят Стилиян е на 2 месеца и от скоро време и той започна така да реве ама....яко да реве по време на кърмене!Сменям гърдите по няколко пъти на кърмене и....така горе-долу става работата! Четох в библиотеката на форума ,че това е най-вероятно кърмаческа стачка,която е на периоди! Аз сега чакам да отмине този период:)Но недей да дава6 от шише! Naughty

# 5
  • Мнения: 545
Здравей!
Ако не искаш да отбиеш детето,в никакъв случай не давай от шише.Моите извинения,но какво означава прозрачна кърма?!
Аз имах същия проблем с Лора.Оказа се,че имам много кърма,каналите са ми широки и малката се ядосваше.Да не ти се препълват гърдите?Ако е така,пробвай да изцеждаш малко преди да дадеш на детето.Друг вариант е да я кърмиш като тя е легнала отгоре ти,а ти си полулегнала на гръб;легнали и двете една до друга.
А може и да е кърмаческа стачка,виж в Библиотеката за нея.
На всяко хранене ли се държи така?Мокри ли са памперсите?

# 6
  • Мнения: 415
И моят в момента е в такъв период - нощем суче перфектно, докато спи.
Сега стачката съвпада с пентаксима - сложиха ни го преди 4 дена и като се замисля предния път като ни го сложиха пак беше така.
Преди ваксината пак имахме такъв период като беше болен - запушен нос и се давеше даже.
По-преди това правеше така от колики.
Преди успявах да го излъжа като го кърмех права и се разхождахме, сега и това не помага.
Не знам дали имаш много кърма, но ако е обратното - както при мене - и отказва да яде, може да ти намалее и тогава пробвай през нощта дали може да го кърмиш.
И аз не бих те посъветвала да даваш от шише, и мене ме карат в момента, но ако бях давала, щях да мисля, че се е отбил и съвсем щяхме да приключим с кърменето още отдавна.

# 7
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Първо-успокой се.Зная,че ти е много трудно,защото минахме през този период.Бях на път да откача,защото точно това,което описваш ти  при нас продължи около 3 седмици.След това всичко се нормализира.
Второ-откажи се да тълкуваш и да търсиш причини-всичко може да е.Аз така и не открих какво точно се случи за да имам адекватно решение на въпроса.Просто я остави да сучи колкото иска,предлагай по-често.В никакъв случай от шише.Налагало ми се е да я слагам по 20-30 пъти на гърда,защото сучеше 1 минута след което пищеше и отново на гърда и това до безкрай.Много е изнервящо,ама много.Можеш да пробваш да я гушкаш след като откаже и след 15-20 минути отново да и предлагаш.Или да я кърмиш легнала и да е на тихо и спокойно място.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056

На мен ми се струва, че това е класическа бебешка стачка. За съжаление не мога да ти дам съвет от опит, защото не сме го преживявали, но прочети статиите в Библиотеката за стачката, много са изчерпателни.

Единственото, което мога със сигурност да твърдя, е, че стачките се надживяват, това е просто труден период. Не се страхувай, трудностите ни правят по-силни. Не те съветвам да дохранваш и да даваш кърма с шише, както виждаш майката е минала на АМ, това не е добро решение. А прозрачната кърма е т.нар. предно мляко, само мога да посъветвам майката vanyatr да прочете в Библиотеката какво е предно и задно мляко, за да не пише глупости из кърмаческия...

Знам, че нощем докато са сънени най-лесно можеш да им пробуташ гърдата, затова гледай да кърмиш по-често нощем, т.е. като го усетиш, че се размърдва, не чакай да викне, а направо тикай гърдата докато сумти като се размърда.

И за друго искам да ти дам кураж(аз бих постъпила така ,ако ми се беше случило, но ти си усещаш детето най-добре и ще си прецениш дали да го приложиш, това е лично мнение!).Вилиан, например е предлагала много често и бебето й е глътвало по малко, имало е резултат, а аз щях да го оставя да погладува известно време. Наскоро четох една майка, която точно така е направила-два дни бебето плакало, не сукало почти, но на третия ден сукало като трифазна помпа и готово. Тя се цедила за да не намалее кърмата. Аз процедирах по подобен начин когато синът ми отказваше да суче от едната гърда. 2 дена сука само от едната, другата не искаше да я погледне. Но моите са малки и той дотогава ги изсукваше и двете. Та, суче той все от едната, но понеже не му стига и все нервен, все реве, все търси, но няма то. Не го дохраних, изтърпях му ревовете и когато разбра, че така няма да стане работата пак си засука и от двете. Не е същото като да го оставиш да не яде съвсем, но БЕБЕТАТА ИМАТ ГОЛЯМ ИНСТИНКТ ЗА САМОСЪХРАНЕНИЕ. Като погладува малко, няма да суче ли? Пък и нали суче нощем...

Каквото и да решиш, само не се паникьосвай, много майки са минали през стачката, и вие ще я преодолеете.

ВЪОРЪЖИ СЕ С ГОЛЯМО ТЪРПЕНИЕ И СЛЕДВАЙ ВЪТРЕШНОТО СИ УСЕЩАНЕ, НЕ СЛУШАЙ СЛЯПО СЪВЕТИ, А ИЗБИРАЙ ПРАВИЛНИЯ ЗА ВАС НАЧИН!

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт