Бебето ли решава кога или....?

  • 3 561
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Замислих се тази сутрин бебето ли решава кога да излезе от корема на мама или майката го "изгонва" когато решава, че е готово? Тоест импулса за самото раждане от къде идва според вас? Или пък може би е взаимно.
Хрумна ми защото има шанс да раждам секцио и си мислех като определя деня аз (или докторката), че така му определям и часа, звездите и всички там неща, които влияят върху нас човеците.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 073
Според мен инициативата идва от бебето, то задейства и организма на мама....
Но след като си секцио така или инач надали ще чакате естествения ход на нещата...

# 2
  • плевен
  • Мнения: 133
според мен решението е на бебо То решава кога е готов за живота ,който го очаква
остави на лекарката да реши за датата те все пак са по-компетентни

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според най-новите изследвания в неонатологията бебето е човекът, който задейства раждането - не майката го изгонва, а то решава да напусне. Значи то самичко избира кога да се роди (плюс-минус 1-2 дни - и едва ли може да избере точния час Laughing).
Деня го определяте вие с докторката, но часа зависи от твърде много неща (имам предвид в самата болница в този ден), дори когато секциото е планово, за да можеш да си сигурна кога ще е.

# 4
  • Мнения: 4 621
Според мен инициативата идва от бебето, то задейства и организма на мама....
Но след като си секцио така или инач надали ще чакате естествения ход на нещата...
И аз мисля така Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз също бях планирано секцио и донякъде мисля че по този начин лекаря или майката определят до някаква степен ''и часа,и звездите,и всички там неща''.

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
При мен бебето не решаваше и се наложи да предизвикат раждането  Grinning Grinning

# 7
  • Мнения: 405
И според мен решението е на бебчето, мама само помага, както впрочем продължават отношенията и след  раждането  Mr. Green

А знаеш ли, че има  нации, които  определят хороскопите по датата на зачеване, защото това реално е началото на човешкия живот.
А зачеването е нещо, което не ти определяш, а си е написано вече, както и цялата му съдба.
Според мен самото раждане не е толкова определящо, още повече, че в днешно време огромен процент жени раждат с външна намеса, било то предизвикване, ускоряване, секцио и т.н

# 8
  • Мнения: 3 929
Винаги съм смятала, че това, което природата е отредила, човек не бива да отменя. И в този ред на мислене, бебето решава, кога да излезе навън. Но с навлизане на нумерологията и нейното все по-голямо значение в живота на човека напоследък, майката или по-скоро докторите определят раждането на детето, а оттам - и неговата съдба до голяма степен.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Според мен бебето решава. Аз лично не успях да "изгоня" беб. Когато наближи термина ми, се опитах да спомогна  този процес с повече разходки и движения, но малкият се беше заинатил и нямаше никакво намерение да излиза.
Накрая го извадиха насилствено със секцио и така и не успя  да си избере сам деня, в който  да се появи. Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Мисля, че ако се остави на "желанието" на бебето. изобщо никога няма да излезе от това хубаво място... Но по някакъв начим майчиния организъм разбира кога е достатъчно сготвено, че да оцелее самостоятелно...

# 11
  • Мнения: 16
Определихме ден и час за секцио,но бебето реши друго.
Мъжът ми много искаше да се роди на 07.07.07.-така и стана,а трябваше да е на 9-ти.

# 12
  • Мнения: 40
Според мен или бебо избира или природата , но нещата много се променят последно време Rolling Eyes

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И според мен бебчо решава Thinking
При мен на 05.12 в 6ч трябваше да ми пуснат система да предизвикаме раждането, но в 5.45ч (05.12) ми изтекоха водите Laughing С бебчо сме мислили еднакво hahaha

# 14
  • Мнения: 750
И според мен бебчето само си решава, и не бива да се месим в нещата на природата, освен ако няма сериозни медицински показатели...говоря за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт