осцилококцинум на 4-месечно бебе

  • 25 622
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
всички в къщи са болнави,само детето е добре!
Въпросът ми е по колко осцилококцинум да му дам за да го предпазя(профилактично).
Как да го дам-разтворен във водичка или направо в устата да му го сложа?
 Hug Hug Hug
чакам отговорите ви за да действам!


ПП:Ако имате други предложения(нурофен....)
  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 14:12 от desi_h_d

# 1
  • Мнения: 33
Здравей,
аз давам на сина си осцилоскокцинум разтворен в около 5 мг вода(топла). Давам му го с пипетата на панадола. Профилактично давам по 1 тубичка на седмица

# 2
  • Мнения: 5 940
Един път седмично, може и по-често, няма да навреди. Давай и витамин Ц.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Никога не съм давала лекарства профилактично, имам предвид Нурофен, Панадол и т.н.
Когато всички сме натръшкани болни, а само той е бил здрав съм давала профилактично по една ампула вит. С от малките на ден, 5-6 дни.

# 4
  • Мнения: 9 973
  bouquet  bouquet  bouquetна всички

# 5
  • Мнения: 469
А също давам ампула вит.С и по половин ампула калций два пъти дневно.
Осцилококцинум от 1 до 3 пъти дневно разтворен в малко вода. Peace

# 6
  • Мнения: 1 273
Аз давам витамин Ц и осцилококцинум една тубичка разтворено в 100-150мл вода, но моя сладур е по голям и пие вода в големи количества.
 Дали не е добре да попиташ лекарката, в колко да се разтвори и как да се дава?

# 7
  • Мнения: 3 405
В много малко вода го разтварям, цялата доза от една тубичка, за да изпие всичко наведнъж. Водата едва покрива дъното на шишето.

# 8
  • Мнения: 5 940
В много малко вода го разтварям, цялата доза от една тубичка, за да изпие всичко наведнъж. Водата едва покрива дъното на шишето.
И аз така.

# 9
  • Мнения: 115
В около 20 гр. водичка го разтварям, цялата тубичка наведнъж. Мисля, че при профилактика се дава по 1 тубичка дневно. Давам също половин ампула витамин С. Peace

# 10
  • Мнения: 14 654
Аз не бих дала на дете някакво лекарство без предписание. Не знам защо повечето хора смятат, че хомеопатичните лекарства са безвредни. Ако искате да лекувате с хомеопатия, потърсете хомеопат да ви консултира. Вит. Це не се дава на толкова малки деца, вредно е за бъбреците.

# 11
  • Мнения: 814
В около 20 гр. водичка го разтварям, цялата тубичка наведнъж. Мисля, че при профилактика се дава по 1 тубичка дневно. Давам също половин ампула витамин С. Peace

 И на нас педито ни препоръча по 1 тубичка дневно Peace. Разтварям го с много малко вода и го давам наведнъж

# 12
  • Мнения: 1 049
И аз не бих го дала профилактично, давала сьм само като е била наистина болна и тогава е помагало. За Вит. C и аз знам от педито, че не е хубаво да се дава на малки бебета. В БГ обаче ведньж ни го изписаха когато дьщеря ми беше навьршила годинка. Wink

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 22:57 от kati_t

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А също давам ампула вит.С и по половин ампула калций два пъти дневно.
Осцилококцинум от 1 до 3 пъти дневно разтворен в малко вода. Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 46 434
София беше на 2 месеца, когато се разболях, но нищо не давам в такива случаи Stop ампули за инжектиране също.

Общи условия

Активация на акаунт