грипна епидемия - да я спра ли от детска?

  • 3 217
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
При нас опасността от разболяване е двойна, защото веднага и малката се разболява. А голямата по-принцип ми вдига високи Т-ри и направо се чудя какво да првавя. Таткото настоява да я спрем от детска. Но според мен ако я спираме за да се предпазим от грипа трябва да не ходи поне до края на февруари.
Какъв е вашият опит - опазвали ли сте децата от грип като сте ги спирали от детска?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
аз миналата година спрях Габи от градина по същата причина. Точно в грипната епидемия не ходи/ цял месец/. Не се разболяха маймуните. Опазих ги. веднага щом тръгна обаче тръгна скарлатина в групата. пак я спрях за месец и пак я опазих, но като се върнахме имаше варицела. Не я спрях вече защото е омагьосан кръг. То болести все има.
Тази година се разболяха и двете от някакъв супер гаден вирус, точно по Коледа когато си беше каката вкъщи ,защото татко им го донесе от работа. гаранция няма. както решеш така постъпи. Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 17:47 от Ybag&Mell

# 2
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Миналата година, когато обявиха и за София грипна епидемия (22 януари) спрях баткото от детска, за да не донесе вирус. На 27 януари - събота вечерта и двамата се разболяха  Mr. Green баткото към 18ч, а малчо към 21:30. С много високи Т и фебрилен гърч при малкия.

Така че спирането от детска нямаше ефект при нас - само дето щяха да се изтрепят цяла седмица затворени по цял ден у дома.

# 3
  • Мнения: 1 494
Миналата година и аз спрях моето дете по време на грипа. Опазих го. Сега не съм чула да е почнал грипа. При вас има ли? Но и тази година мисля да направя същото. Винаги питам в градината- има ли болни?
А и щом и без това има човек вкъщи, мисля че няма да е проблем. Е, малко по-трудно ще е...

# 4
  • Мнения: 539
Ybag&Mell, малката ходи ли на ясла?

Незнам какво да правя - и аз това си мисля - дори и да я спра не е гаранция че няма някой да го донесе вкъщи.
Притеснявам се затова, че малката и тя ще се разболее, и двете болни в къщи е просто... Sick

# 5
  • Мнения: 812
в момента сме с грип,и да по-добре да я спреш

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Ybag&Mell, малката ходи ли на ясла?

Незнам какво да правя - и аз това си мисля - дори и да я спра не е гаранция че няма някой да го донесе вкъщи.
Притеснявам се затова, че малката и тя ще се разболее, и двете болни в къщи е просто... Sick

Точно така. Не е гаранция. Но и да питаме има ли болни , все тая....Моят син от вчера е с висока Т, а в градината нямало болни.Нито у дома. Откъде тогава?Явно някой го е донесъл у дома отвън.Няма спасение, еййй....Ужас.
Според мен трябва да им дадеш сега в по -големи количества витамини и имуностимулатори , за да може , ако недай Боже , се разболеят , да го изкарат по-леко. Peace
Но ако искаш спри я. Някой по-горе беше написал - винаги има вируси. За съжаление.

Бъдете здрави!

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 14:48 от StaM

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
НЕ МАЛКАТА Е ВКЪЩИ. ЗАСЕГА КАКАТА Е НА ГРАДИНА, НО АКО НАИСТИНА СЕ ПОЯВИ ЕПИДЕМИЯ/ ДОСТА БОЛНИ ДЕЦА/ ЩЕ Я СПРА.
ГАРАНЦИЯ НЯМА, НО ВСЕ ПАК НАМАЛЯВАМЕ РИСКА.

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
няма гаранция че ще е опазиш.Моята бубка не ходи на градина и пак го изкара.Както си прецениш

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Защо си мислите, че намалявате риска? Аз пък мисля, че е по-добре човек да се погрижи за имунитета на детето, а не да го спира от градина. Ако щеш така си изработват известен имунитет. Моето дете ходи на ясла от 1 г. 3 м. възраст. Сега е на почти 5 г. и никога не е спирана от ясла или градина когато е имало грипни епидемии (а такава между другото няма в момента в София) или карантини. Ходи си на градина и е боледувала основно извън времето на тия епидемии.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 18:48 от Vache

# 10
  • Мнения: 31
Днес синът ми вдигна висока темп., отпаднал и кисел-както се досещаш грип, познай от къде го хвана-от мене, в офиса всички са болни,от вчера естествено и аз.Решението е твое, но въпросът ти би звучал и така-да ходим ли до магазина при грип, да работим ли при грип, въобще да излизаме ли от дома си при всяка една по-масова зараза...и т.н : Thinking
Пийвайте повече чайчета, то май спасение няма

# 11
  • Мнения: 1 494
Вярно е, че се изгражда имунитет, но от друга страна съпротивителните сили на малкия организъм са по-малки. Струва ми се жестоко да подлагаме децата си на всевъзможи заболявания в името на 'изграждане на имунитет'. Скоро четох подобна тема за варицелата, ако не се лъжа.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Вярно е, че се изгражда имунитет, но от друга страна съпротивителните сили на малкия организъм са по-малки. Струва ми се жестоко да подлагаме децата си на всевъзможи заболявания в името на 'изграждане на имунитет'. Скоро четох подобна тема за варицелата, ако не се лъжа.

Е това пък изобщо не е така... не говорим да заврем 1 месечно бебе сред очевидно болни. Говорим за деца в детската градина. Ми я ми кажете ако няма кой да ви гледа детето дали ще го спрете от градина, защото има карантина от варицела примерно. И понеже спомена варицела моята дъщеря я изкара на 2 месечна възраст. Зарази ни мъжа ми. Нито е ходила на градина, нито някой от нас контактува с деца...
Лично на мен ми се струва прекалено да си спирам детето от градина при условие, че не е болно.
И да! имунитета се изгражда!!!!

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз от другата седмица съм се заканила временно да спра малката от ясла, именно от съображения, касаещи задаващата се епидемия.
Знам, че ще издивее в нас, но предпочитам да ми е здрава и бясна, отколкото болна и безжизнена.  Peace

# 14
  • Мнения: 919
Моите и двете току-що изкараха варицела.И не е от градината,а беше с мен в поликлиниката като минавах профилактичен преглед.Там игра с едно дете,а още същия ден то се опъпчило,след седмица и ние.Пък и сега се радвам,че мина и тоя зор. Laughing
А за грипа,мин.зима я спрях от ясла,но пак го изкара.Първо се заразих аз,най-вероятно от магазина,защото съм безработна и по него време не бях ходила другаде.Та не смятам да я спирам тая година.Не виждам смисъл.Най-вероятно кака и ще го донесе от училище,или баща и от работа,така че...

Общи условия

Активация на акаунт