първи преглед?

  • 1 841
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
здравейте, от дълго време чета почти всички статии във форума. Опитвам се да се успокоявам и същесвременно много се стархувам. Бебето при нас не идва почти година , без 1 месец. Четейки мисля вече че е време да отидем на по сериозен преглед в специализирана клиника. Отново Вие ми помогнахте да се насоча към д-р Владимиров. Ние сме от провинцията и аз се интересувам какво точно трябва да направя за първи преглед при него. Направление трябва ли ми? Някакви изследвания трябва ли да си направя предварително (при положение че нищо нямам)? Трябва ли да си запиша час в определен период от цикъла? В сайта има анкетна карта ,  която разбира се ще носим попълнена. А на съпруга отделно ли час трябва да записвам за спаермограма. Моля, ако може да ми отговорите. Вече започвам да се притеснявам годината -гратисен период Simple Smile минава.... и само се  baby_neutral всичко да стане от самосебеси .Всеки месец е надежда ......

# 1
  • Мнения: 3 453
Здравей!

Първо си запиши час при д-р Владимиров. Когато отидеш, заедно ще начертаете план за действие. Ако имаш някакви изследвания, занеси му ги.
Това е. Успех!  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 100
Здравей и от мен venducia !
Послушай _Hope_ ,първо си запиши час и отидете заедно със съпруга ти!Той може да чака отвън или да влезе с теб,а да излезе като те преглеждат!
Не си прави предварително изследвания,най-добре е лекарят да ти каже какви и къде да си направиш,ако е необходимо.
Предполагам не  е необходимо да запазваш час предварително за спермограма, но най-добре питай на регистратурата като записваш своя час!
Ако ще правите спермограма:
-3дни пълно въздържание
-да намали алкохол и цигари
А пък колкото до това кога е най-добре да си запишеш час:
-аз лично ходя в първите два-три чисти дни от цикъла(много лекари са ми казвали,че тогава се вижда най-добре)!

При нас минаха две години и половина,преди да се решим да отидем на лекар EmbarassedРадвам се , че ти не си губиш времето Peace
Стискам палци да е наред всичко Hug Hug
Пиши какво си направила!

# 3
  • Мнения: 200
Благодаря! Много сте бързи Simple Smile Ще поизчакаме да си мине едната година и тогава(не че има много време) Ще пиша какво е станало разбира се. А siska81, вие къде ходите на консултация?

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Запазваш си час, като едновременно с това запазваш час и за спермограма на мъжа ти, за да може да я направи същия ден, да не се разкарвате два пъти. Спермограмата ще е готова за около 2 часа, така че е хубаво да я направите преди ти да влезеш при доктора. Но и дори да не е готова - не е проблем.
Направете обикновена спермограма+морфология по Крюгер и евентуално пуснете и микробиология на еякулат. Нужни са 3-5 дни въздържание, по възможност без алкохол и лекарства през периода на въздържание.

Аз обаче съм на различно мнение относно изследванията - за да не губиш ценно време и да спестиш разкарване до Сф може да направиш някои изследвания предварително, особено ако както пишеш ти, не си правила нищо.
Микробиология на влагалищен секрет (ако не си правилa скоро) + цитонамазка
Изследване за хламидия (отиваш в лаборатория и искаш кръвен тест за Chlamidia trachomatis  IgG+IgM)
Хормонални изследвания - щитовидна жлеза (TSH+TAT+MAT),  репродуктивни хормони (Estradiol, FSH, LH, Testosteron, Prolactin на 3-5 ден от МЦ, евентуално Прогестерон 7 дни след овулация).
Тези изследвания докторът така или иначе ще ви ги назначи и тогава ще се правят генералните изводи и ще се чертае план за действие, така че защо да не идеш подготвена.
Направление не ти трябва, ако държиш да си вземеш то ще ти покрие само самата консултация, всичко останало е платено.
Аз лично винаги си записвам час в началото на цикъла, в периода 7-10 ден, но не е фатално и да е по друго време.

# 5
  • Мнения: 7 716
С оглед на това, че не си от София и да не се разкарваш излишно бих ти препоръчала да си направиш изследвания предварително, д-р Владимиров ги признава. Запишете си час за спермограма при него също, обаче имай предвид, че са ти необходими два часа, за да получиш резултата.
Можеш да си направиш и репродуктивни хормони 3-5 ден от началото на цикъла.

# 6
  • Мнения: 200
Тези изледвания личния лекар или гинеколог трябва да ти ги назначи? Можеш ли срещу заплащане да си ги направиш?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Срещу заплащане всеки ще ги направи,няма проблем.Успех!

# 8
  • Мнения: 4 700
СреЩу zаплаЩане можеШ да ги направиШ във всяка лаборатория. Но zа някой от хормоните можеШ да си вzемеШ направление, така че пробвай. Пари Ще ви трябват по нататък, zаЩо да не спестиШ някой лев. ЗаЩото ако пуснеШ всички хормони, които са ти писали момичетата Ще ти струва около 200 лева (а може и повече) беz направление. Успех.

# 9
  • Мнения: 200
Запазих си час. Вече си направих хормонални изследвания, хламидии. Утре ще правя цитонамазка и микробиология. Имам един друг въпрос: Според вас трябва ли да си меря базалната температура и да нося графиката на д-р Владимиров? За него ще има ли някаква стойност? Досега си правих тестове за обулация , но така и невидях заветните две чертички.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
На мен до сега никой не ми е искал графиката ConfusedЗа докитата най-голяма достоверност имат проследяванията на цикъла.

# 11
  • Мнения: 268
момичета, да ви питам... и на мен ми предстои първи преглед при д-р Владимиров. попълних анкетната карта, ще му нося и микробиология, евентуално и хормони. също така имам кръвни изследвания на хламидия IgG и IgM - и двете отрицателни, но са правени преди 1 година. трябва ли да си пусна ново изследване за хламидия според вас?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Скайче,мисля,че не е необходимо.Моите само ги погледна,макар че имах и положителни,и нищо не каза.

# 13
  • Мнения: 200
Скай , на коя дата ти предстои прегледа при д-р Владимиров. Нашият е на 04.04. Хормони на щитовиднта жлеза желателно ли е да се носи?

# 14
  • Мнения: 268
Моят преглед е на 10-ти март. И аз се замислих за тези хормони на щитовидната жлеза. Честно казано не съм си правила и се чудя дали да правя.  Rolling Eyes Ще пусна някои хормони, но просто не знам и колко пари ще ми вземат, те хич не са евтини...
Но ти не се притеснявай, като мине моят преглед ще мога да ти кажа със сигурност какво иска докторът и какво не  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт