Въпрос за вагиналната дисбактериоза

  • 1 061
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
 Бременна съм в 27 г. седмица и имам обилно бяло течение. Направиха ми микроскопско изследване на влагалищен секрет. Пише така: Ясно изразени възпалителни клетки, предимно сег. левкоцити, малко лактобацили, единични гъби.  Лекарят ми предписа Полижинакс 6 таблетки, но при ползването му получих парене и дискомфорт, а течението не спря. Отидох и си направих посявки на влаг. секрет, които са стерилни.  Днес бях на преглед и заради продължаващото течение док. ми предписа пак Полижинакс. От предното му ползване са минали само 15 дни.  Казах му за посявките, но той каа, че имам дисбактериоза, т.е инфекция от множество бактерии и затова нищо не се изолирало. newsm78 Възможно ли е това според вас?  newsm78 И защо пак да ползвам лекарство, което не само, че не ми помогна, ами даде и страничен ефект Sick Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели, защото съм много притеснена за бебето ми?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
е дисбактериоза не означава ли, че нямаш нормалните бактерии, които поддържат нормалната среда във влагалището? В такъв случай се изписват лактобацили или нещо такова. Аз след раждането имах страхотен дискомфорт и парене и ми изписаха Лактофем, за да нормализира флората и се оправих. Отиди на друг лекар. Peace

Общи условия

Активация на акаунт