Мазане на бебчо след смяна на памперс и след къпане!!!

  • 13 239
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте!
На мен ми предстои да раждам след около десетина дни  Laughing и вече страшно много разпитвам де що видя и чуя някое майче раждало скоро.Та въпросчето ми е - с какво да мажа дупето на бебето след смяна на всеки памперс и след къпане.Пудри,олио,разни кремчета за подсичане,обикновени кремчета просто за успокояване на кожата,зехтин и какво ли не още съм чувала.Не мисля,че е необходимо толкова много мазила и затова искам да попитам вас от личен опит.А и след къпане цялото телце ли се маже или само пак дупето.

# 1
  • Мнения: 2 587
При смяна на памперс мажех дупето с тоалетно мляко,а след къпане цялото тяло.Пудри и разни кремчета за подсичане не ми се е налагало да използвам въпреки че се бях запасила.

# 2
  • Мнения: 9 973
При смяна на памперс мажех дупето с тоалетно мляко,а след къпане цялото тяло.Пудри и разни кремчета за подсичане не ми се е налагало да използвам въпреки че се бях запасила.
след памперс мажа ПРИ НЕОБХОДИМОСТ,за да не му се изнежва кожата
след баня мажа със мас цялото тяло Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
възможно по-дълго бебешкото дупе да вижда въздух и водичка Mr. Green
оставяй за 5 мин.да ритко голичко и да изсъхне дупето от самосебе си

# 4
  • Мнения: 2 910
Дупето съм мазала с крем Бочко, а цялото тяло с бебешко олио.

# 5
  • Мнения: 1 208
Доколкото разбирам след къпане  трябва да се маже цялото тяло не само дупето   Simple Smile

# 6
  • Мнения: 814
 След всяка смяна на памперса мажа с крема на Мустела против подсичане, а след баня мажа телцето с хидратантния лосион на Мустела.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
След баня мажа цялото тяло с олио или хидратиращ крем.
Дупето мажа с  Бочко или някакъв друг крем за подсичане само ако е зачервено.

Леко раждане! Hug

# 8
  • Мнения: 814
Доколкото разбирам след къпане  трябва да се маже цялото тяло не само дупето   Simple Smile

  Да Peace. След баня телцето се маже с олио или лосион или зехтин и т.н.(зависи от предпочитанията  на майката)

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Единствените мазила, които ползвам са Панатен - за подсечено дупе и зехтин, студено пресован.

Дупето мажа само при нужда, а не при всяка смяна на памперса. Зехтин -  само ако са прекалено сухи моите ръце, за да направя масаж. Доста рядко  ползвам мазилата всъщност. Освен това не къпя и не правя масаж всеки ден.

# 10
  • Мнения: 257
след баня мажа цялото телце включително и главата със зехтин а при смяна на памперса мажа само крачетата отново със зехтин а дупенцето понякога с кремче smile3504
като си викнеш първия ден педиатър той/тя ще ти каже какво да правиш и ще ти препоръча с какво да го мажеш. smile3523

# 11
  • Мнения: 1 208
аз точно затова питам вас ,че като дойде педиатъра и почва да изрежда всички възможни мазила  Laughing

# 12
  • Мнения: 738
Дупето по принцип мажа с крем ЗДРАВЕ или с вносни, които ми праща брат ми от САЩ и то при всяка смяна на памперса!!!Иначе през деня оставям да си ритка по голо дупе, защото от това по-хубаво няма!След баня като съвсем новородено мажех със зехтин, тъй като съм чувала от майки, че много бебета са алергични към бебешките олиа, сега мажа с мляко на Бюбхен или Джонсън (вносния), а за мас-педиатъра в болницата каза ignore2! Всяка майка си преценява индивидуално, но смея да изкажа мнение, че повечето процедират като мен!!!

Добре дошла в групата на Бургаските мами-аз чак сега видях!!!Виж темичките!!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248735.0



              П.П.Леко раждане и бързо възстановяване!!! 1stroller

# 13
  • Мнения: 257
аз точно затова питам вас ,че като дойде педиатъра и почва да изрежда всички възможни мазила  Laughing
на мен ми каза само зехтин бях започнала с олио но го смених. yes

# 14
  • Мнения: 625
След баня се маже цялото тяло с бебешко олио при новородено,а през деня също е добре при смяна на памперса,но само дупето.От марките козметика препоръчвам Бюбхен.Това е от мен.Леко раждане и здраво бебче!!!

Общи условия

Активация на акаунт