Рецепта за торта с плодове и кисело мляко

  • 2 925
  • 8
  •   1
Отговори
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Иска ми се да направя някаква лека торта в която да има кисело мляко, може и плодово, по възможност с един блат и плодове. Важното е да е лека и вкусна.
Какви рецепти?

# 1
  • Мнения: 22 867
Желираната торта на Raya, разкошна е! И търпи всякакви вариации.

# 2
  • Мнения: 22 867
И тази е много лека, приятна и красива.



Засега слагам рецептата на руски, нямам време да я преведа, ако някой се затруднява, ще я преведа, най-вероятно утре.

ТОРТ " ДРАГОЦЕННЫЕ КАМУШКИ "

Берем 4 пачки готового желе разных цветов. В данном случае это желе из киви, земляники, апельсина и лимона.
Готовим это желе, уменьшив количество воды, указанное на пачке, примерно на треть (если указано 2 стакана, то заливаем 1,5). Разливаем его по разным сосудам и оставляем на ночь застынуть в холодильнике.
Банку кусочков ананасов делим на сами ананасы и сок. Сок доводим до кипения и в нем растворяем пачку 15 гр быстрорастворимого желатина.
Поллитра питьевого йогурта (в моем случае это персиковый йогурт) самой низкой жирности смешиваем с растворенным желатином и кусочками ананаса.
Желе нарезаем крупными кубиками произвольной величины и выкладывем в йогурт. Все размешиваем и выкладываем в формы.
На ночь в холодильник застыть...
Обмакнуть форму на секунду в кипяток и вывернуть на блюдо...

Этот торт предназначен для тех, кто беспокоится о своей фигуре.

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Желираната торта на Raya, разкошна е! И търпи всякакви вариации.

Правила съм я, много е вкусна наистина, но исках някоя по- лесна рецепта, защото си спомням че когато правех тортата на Рая видях голям зор.

А руски не знам... newsm78

# 4
  • софия
  • Мнения: 25 203
Тази е лесна и когато гледах предаването казаха, че е вкусна. Все се каня да я направя.

# 5
  • София
  • Мнения: 68
Тази е лесна и когато гледах предаването казаха, че е вкусна. Все се каня да я направя.
Аз я направих, много ми хареса

# 6
  • София
  • Мнения: 35 817
Тази е лесна и когато гледах предаването казаха, че е вкусна. Все се каня да я направя.
Аз я правих...и това беше най-гадната торта, която съм яла.
Ужасно удря на лимон, но и него да го няма, пак не би била хубава.
Въпрос на вкус Grinning

# 7
  • Мнения: 1 111
Аз правя такава: Кисело мляко,обикновени бисквити,овесени ядки,настърган шоколад или какао,череши или ягоди.Редиш ред бисквите,ред мляко,ядки,плод,шоколад и т.н. Става много вкусна и здравословна.

# 8
  • Мнения: 3 830
пф, пак няма да мога да спя от вас smile3506 newsm50 Animal Pig

Общи условия

Активация на акаунт