прохъркването на нослето зна4и ли запушено носле или хрема?

  • 7 723
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
мам4ета, колкото и тъпо да зву4и но за беб4е на 4 мес. и половина - какво озна4ава запушено носле или хрема? защото нали по принцип бебоците имат някакви сополки. Питам защото мъника от няколко дена от време на време му прохърква нослето. Не виждам някакви кой знае какви сополки/ СПи нормално със затворена уста и су4е нормално. Но все пак от време на време му прохърква нослето/ Капвам физиологи4ен разтвор. това според вас хрема ли е ? и на колко 4есто може да се капе физиологи4ния разтвор

# 1
  • Мнения: 1 233
Пръскай Стеримар. Аз го ползвах често като беше по-малка, сега също пръскам, когато е с хрема. Хъркането на нослето сигурно е от хрема според мен.

# 2
  • Мнения: 581
Според мен може да са доста неща - при моят син се полчава ако в стаята няма достатычно влага и лигавицата на носа става суха и изглежда все едно носа е запушен. Може да е хрема - при синыт ми никога не са му текли сополки а беше 100% хремав. Може би и от по-голяма трета сливица сыщо да може да се получава хыркане(за това не знам дали на толкова малко бебе може да му е от голяма трета сливица). При моят син се оказа последното (и понеже сыздаваше доста проблеми решиха да му я махнат на 1 год и половина). Аз прысках и все още прыскам преди да заспи и след като се сыбуди физиологичен разтвор или спрей с морска вода  и много помага за да се прочисти нослето. Ако по-нататыка се сымняваш и непрекыснато хырка, винаги можеш да питаш уши-нос-гырло лекар.

# 3
  • Мнения: 258
И на дъщеря ми и хърка нослето /областта на носоглътката/ и нашият педиатър ми каза, че е от никненето на зъбите /кътници/.
Като беше по-малка също хъркаше така и си спомням, че винаги се появяваше това хъркане след прекарана хрема - като завършек на болестта.

# 4
Здравейте!Аз от такова похъркващо носле се плаша,защото сега си носиме последствията.Та от похъркващо носле което е лекувано с фзиологичен  разтвор,след това стана хрема и то каква само,лекувахме и нея но като че ли се ослужниха нещата,започнаха и гърдичките му да хъркат и то много,педито каза че не се чува нищо на слушалка,и така все не се чуваше нищо и започнахме лечение с вентолин една седмица и не помагаше нищо.Влошаваше се,детето се будеше нощем със рев опитваше се да се изкашля но не можеше и плачеше.И така педито ни прати в болница за инхалации с вентолин и орбазон-оказа се след иследванията остър бронхиолит и то причинен от алергия от(мъхести неща) представяте ли си докъде стигнахме,а и искам да кажа че тои от както се роди и се прибрахме в къщи винаги имаше леко похъркващо носле и гърди но съвсем леко и всеки казваше"няма нищо спокойно това е нормално",а за мен не беше защото ми е второ дете,а със първото не съм имала такива проблеми със уж"нормално"хъркащи гърдички и носле!Не се опитвам да плаша никого просто споделям и искам да кажа че за всяко дребно нещо трябва да се обръща внимание,дори и за едно нищо и никакво похъркващо носле!Защото както се оказва той (моят син)явно е получил тази алергия от както сме се прибрали от болницата от третия ден от живота му и като не е обръщано никакво внимание а и то кои да знае,ето ни накрая нещо за цял живот.Така че отиди на уши,нос,гърло и дано няма нищо.Та това препатих аз по коледа,в болницата с болен от бронхиолит малък беб,а и дори се сещам че тогава една от докторките която следи и до днес лечението на беб ми каза че,ПРИ ЗДРАВО ДЕТЕ НЕ Е НОРМАЛНО ДА МУ ХЪРКАТ НОСЛЕТО И ГЪРДИТЕ!

# 5
  • Мнения: 1 207
Похъркващо дете може и да значи трета сливица.

# 6
Да знам tasi,може да означава много неща за това и аз казвам да се ходи на време където трябва

# 7
  • Мнения: 290
Може да има и стафилококи или ешерия коли в нослето,моите деца  едното имаше ешерия коли ,а другото стафилококи.Заведи детенце да му вземат един носен секрет да го изследват за бактерии.Тези бактерии се получават още от родилния дом,но се появяват в последствие.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не, не е задължително. Синът ми дишаше като Дарт Вейдър доста време, после отшумя. Знам, както вече са написали, че причина за това е и третата сливица, и коките разни. Изследвайте го.

# 9
  • Мнения: 2 746
Пробвай с дозичките стерилна морска вода на Tonimer, много са удобни.Аз капвам почти всеки ден на бебето, понеже въздуха ни е доста сух и нямаме проблеми.

# 10
  • Мнения: 493
Пръскай Хюмекс или Стеример и виж дали има подобрение,ако не е добре да отидете при педито Peace

# 11
  • Мнения: 3 929
Обикновено ова похъркване без течащи сополи излиза т.нар. задна хрема, при която секретите се стичат в гърлото. Така че хубаво правиш да промиваш нослето с физиологичен разтвор. Но моят съвет е не да капеш, а да впръскваш от него, за да стигне до горе до синусите, за да чисти секретите по-навътре. Все пак такива диагнози смятам, че педиатърът трябва да поставя, а не аз, защото не съм компетентна, а го казвам от опит с моето дете, което също е така.

# 12
  • Мнения: 378
Пръскай Стеримар. Аз го ползвах често като беше по-малка, сега също пръскам, когато е с хрема. Хъркането на нослето сигурно е от хрема според мен.
    Peace

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   И синът ми беше с хъркащ нос, взеха му секрет и се оказа, че има стафилокок.Въпреки лечението хъркането не спря до миналата година, когато му извадиха третата сливица.

# 14
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Както са те посъветвали другите мами за свое успокоение отиди на лекар.
Аз миналата зима съм му пръскала Низита, но в къщи от това парно доста се овлажнява въздуха

Общи условия

Активация на акаунт