Хиперактивни и импулсивни деца

  • 862
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Къде мога да открия информация по темата? Има ли някой опит с такива деца?

# 1
# 2
  • Мнения: 7 263
Danatea Благодаря ти   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 271
Ако не е с диагноза, виж и нашата тема за "трудните" деца, ето линк

# 4
  • Мнения: 7 263
Ако не е с диагноза, виж и нашата тема за "трудните" деца, ето линк

Миленка, не знам миличка кой вече не поставя диагнози в днешно време. Те просто се сипят отвред независимо дали човека който ти ги поставя е компетентен или не.
Това е поредната ни "диагноза", след има няма 4 месеца обучение, от които Коледна ваканция, малко стачки и т.н.
Престъплението да си родител на различно дете в България е равно на геноцид за мен.
Аз лично намирам за напълно нормално 6 годишно дете да стане в час или да се обърне към другарчето си. Намирам за нормално да е пълно с енергия и жадуващо за приключения. Не намирам за нормално вяло отпуснато дете, което е в състояние да седи 2 часа без да мръдне и да слуша в захлас.
Нооооо - моето дете е различно, ерго със клеймо на челцето - Хиперактивно, импулсивно, трудноадаптивно.
Просто съм изправена пред поредния безплоден напън на българската образователна система да напъха в калъп всеки и да обяви всеки, който не е по калъпа за негоден!!!
Поисках съвет какво мога да направя, но не получих такъв не че съм учудена. За пореден път делото на давещите се в образователните води е в техни ръце.
Аз съм проклета македонка и ще изплувам, но защо .........
Защо децата ни да плащат тази цена ........... и докога .....

# 5
  • Мнения: 3 271
Лени, от още една проклета македонка   bouquet Hug Heart Eyes Ела в темата, където те поканих, там е мястото за теб, мани ги диагнозите. Разкажи ни там повече. Това, което ми описваш е едно съвсем нормално, будно темпераментно дете, като моите и на още една купчина майки. За геноцида съм съгласна, една причина да ми липсва Канада  Tired Ако не са по калъп децата и не са "послушни" се лепят диагнози, родителите се обвиняват... Както и да е. Ела в темичката   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт