5лв.карта за майки в гр.транспорт

  • 1 809
  • 10
  •   1
Отговори
"Започна издаването на преференциалните карти за градския транспорт на майките с деца до 3 години, съобщиха от общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта" в Пловдив.
Картите струват пет лева и важат за цялата година и за всички линии на масовия градски транспорт. За издаването им майките трябва да представят бележка от службите за социално подпомагане в районните администрации, акт за раждане на детето и снимка на майката."
Това само за Пловдив ли се отнася?Бат Бойко събуди се!И останалите кметове също!

# 1
  • Мнения: 6 991
 Shocked
Знаех си аз, че това е идеалният град!
Макар че те едни автобуси на 100 години там...
А ще има ли бебешки столчета?
Не се чудете, че питам, виждала съм го в Ивропата, майката си сложи бебето в кошче на автобуса за една спирка.
Да не бъда нагла, и 5 лв за карта е добре като за начало.

# 2
  • Мнения: 47 899
ооо, ами ей това е супер! браво!
другите кметове да взимат пример!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
оставам с впечатлението, че се касае само за соц. слаби майки. Тези, които са регнати като такива в съответното социално.
НЕ за всяка.
Но може и да бъркам...

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
...
Макар че те едни автобуси на 100 години там...

А, Ео, откога не си се возила? Преди два месеца Градски транспорт се обзаведоха с нови автобуси, с ярко-жълтъчен цвят Laughing.

Но и аз останах с впечатление, че тези карти ще са социално слаби майки.

# 5
  • Мнения: 6 991
Тая седмица се возих newsm78 В 1-ца. Но тя май е частна newsm78 Старите автобуси, дето си ги знам от преди 3-4 години си бяха. А може да има нови, дано, не съм ги засякла тия жълтите  Grinning

# 6
  • Мнения: 582
Тези карти не са нещо ново,аз ги ползвах преди три години, но наистина важат само за майки ,които получават детски ,защото се иска същият доход!! Мисля ,че това е привилегия която се полага на всички майки, не само в Пловдив, но като отидеш да си подадеш документите за детски не си правят труда да те уведомят ,че имаш право да ползваш карта за градския транспорт! И не се заблуждавайте ,че като си вземете карта пътувате безплатно, не просто ползвате намаление 50%.

# 7
  • Мнения: 3 157
как така намаление 50%?Издават се само месечни карти на половин цена или как?Обясни,моля те,а също и ако някой знае къде (в кой закон/наредба)го пише това?

# 8
  • Мнения: 3 886
И аз запис тук .Да  поразбера малко .Тук с СОФИЯ представяте ли си ако стане каква лудница ще е всички  народности да всимат брррррррррр  контрольорите ще умрът от г лад hahaha

# 9
  • Мнения: 1 598
Някой знае ли от къде трябва да си взема тази бележка от социалните. Днес питах там където си подадох документите за детските и човека каза че не знае за какво става дума и не издава такива бележки.  newsm78 Препрати ме към центрата за района на ул. Ландос, но не ми се ходеше до там като знам че не мога да вляза да попитам от цигани.

# 10
  • Мнения: 5 468
Хммм...супер. Ама да го въведат и в другите градове и за деца до 5 години Embarassed Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт