Котешки въпрос - за опитни коткогледачи!

  • 682
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам питане към разбирачите, защото аз не знам какво да правя!

Гледам една женска котка от 12 години - глезена госпожица, господарка на къщата. Но в мазето на блока преди 4-5 месеца се родиха 5 котенца - много хубавки, които обаче едно по едно някой убиваше. Остана само едно живо - женско, много красиво. Та снощи го прибрах вкъщи.  Rolling Eyes

Сега е на балкона /остъклен и топъл/, скрило се е в някакъв кашон и не иска да излиза. Другата ми котка пък обикаля като грешен дявол из къщата, една настръхнала. Просто таралеж си вкарах в гащите и не знам какво да правя. Моля, опитните коткогледачи да ме посъветват - ще могат ли двете фръцли да се спогодят въобще или да ги държа разделени и да търся нова къща на пришълката? Което пък не е лесна работа, ама въобще... Ама няма да я изхвърля.

Приемам съвети всякакви!  Hug

# 1
  • Мнения: 854
Трябва им време. Нека са рзделени за сега - да се отпусне малкото, да свикне с новите шумове, миризми. А голямата да свикне с неговата миризма и идеята, че е там. След време (примерно седмица), когато малкия се отпусне, а голямата се попримири - можеш да отвориш вратата, която ги разделя. Остави ги известно време, без да ги насилваш. Той ще си има неговата територия (балкона) да се скрие, ако се уплаши, а тя пък ще е по-предпазлива там, пак защото ще е чужда територия.
Малкия би трябвало да се престраши по някое време (може  не от първия път) и да излезне. Какво ще стане после - не се знае. Най-вероятно е тя да го хъска, а той да се скрие. И така много пъти. Дори да го поступа малко - няма да е фатално - нека той знае, че си има шеф къщата и трябва да слуша.
Ще стане бавно и постепенно, имай търпение и е много вероятно да се спогодят.
А на малкия през това време му сложи да си има тоалетна, можеш и да го обезпаразитиш.

# 2
  • Мнения: X
Трябва им време. Нека са рзделени за сега - да се отпусне малкото, да свикне с новите шумове, миризми. А голямата да свикне с неговата миризма и идеята, че е там. След време (примерно седмица), когато малкия се отпусне, а голямата се попримири - можеш да отвориш вратата, която ги разделя. Остави ги известно време, без да ги насилваш. Той ще си има неговата територия (балкона) да се скрие, ако се уплаши, а тя пък ще е по-предпазлива там, пак защото ще е чужда територия.
Малкия би трябвало да се престраши по някое време (може  не от първия път) и да излезне. Какво ще стане после - не се знае. Най-вероятно е тя да го хъска, а той да се скрие. И така много пъти. Дори да го поступа малко - няма да е фатално - нека той знае, че си има шеф къщата и трябва да слуша.
Ще стане бавно и постепенно, имай търпение и е много вероятно да се спогодят.
А на малкия през това време му сложи да си има тоалетна, можеш и да го обезпаразитиш.
Hug

Общи условия

Активация на акаунт