за всичко ли слушате педиатъра на бебо

  • 3 352
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
здравейте искам да ви попитам за всичко ли слушате педиатъра на бебетата си . Ние сме на 3 месеца и педито каза да я захранвам с плодово пюре не е ли рано?четох  че за домашно приготвените пюрета се използва оризово брашно това дали е редно имайки впредвид възраста и ? Приемам всякакви съвети :оопс: Благодаря ви Heart Eyes




---------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 17:03 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 598
не слушам педиатъра ми относно храненето. а 3 месеца за захранване е прекалено рано. прочети повече във форума

# 2
  • Мнения: 486
Определено не я слушам.Тя ме съветваше в началото , а й какзвах какво мисля да правя /кога да захраня, с какво  по колко, ..../и тя вече не ме съветва Simple Smile

# 3
Моето бебче също е на 3 месеца и на 10 бяхме на консултация. Първия въпрос на педито беше "С какво я храниш?". Казах че я храня с кисело мляко и тя ми се развика как можело и веднага да го спра. Да но решенията ги вземам аз - при положение че детето ми е здраво и силно и приема млякото с охота не виждам защо трябва да я слушам. А за плодовото пюре го давам по 30 мл на ден и нямам проблем Simple Smile


--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 17:05 от Доня Туфиня

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
За повечето неща, защото педито ни е много добра - била е шеф на интензивно отделение преди, и в ДКЦ-то е общо-взето най-квалифицираната. Като стане нещо напечено, все нея викат.

# 5
  • Мнения: 157
Не слушам за всичко педиатъра.Той ми каза да започна със сокчета около 3-ия месец.Но аз и до сега не съм давала.Мисля,че ви е много рано за захранване.Изчакай поне след 4-ия месец,а ако кърмиш-след 6-ия.Успех в захранването!

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз предварително си избрах педиатър, който подкрепя разбиранията ми - късно захранване, продължително кърмене и т.н.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 900
Moeto bebche syshto e na 3 meseca i na 10 bqhme na konsultaciq. Pyrviq vypros na pedito beshe "S kakvo q hranish?". Kazah che q hranq s kiselo mlqko i tq mi se razvika kak mojelo i vednaga da go spra. Da no resheniqta gi vzemam az - pri polojenie che deteto mi e zdravo i silno i priema mlqkoto s ohota ne vijdam zashto trqbva da q slusham. A za plodovoto piure go davam po 30 ml na den i nqmam problem Simple Smile
Имам много голямо доверие на педиатърката си. Тя е достатъчно информирана за новостите в храненето и отглеждането и до сега винаги сме постигали съгласие по отлеждането на малкия.
Не бих дала кисело мляко на дете под 8-9м., но ако нямаш възможност за АМ и това е решение.
Нигока не бих се доверила сляпо на човек който не ми вдъхва доверие  
Peace

# 8
  • Мнения: 748
не. питам я, консултирам се с нея, после си проучвам въпроса сама и така взимам решение.
избягвам да се доверявам сляпо на когото и да било. Peace

в Библиотеката на форум Кърмене има много подробно инфо за захранването, виж там защо не се препоръчва ранно захранване  Peace

# 9
  • Мнения: 2 100
Не, не бих я послушала ако ми даде такъв съвет. За щастие е за късното захранване  Peace

# 10
  • Мнения: 8 242
Тя слуша мен  Peace Засега не ми е правила забележки  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 750
Честно казано за почти нищо не я слушам Simple Smile Правя това, което на мен ми се струва редно и което ми подсказва интуицията.

# 12
  • Мнения: 1 155
Слушам я.................но и проучвам нещата и сама взимам решенията.

# 13
  • Мнения: 8 999
Педиатърът ни е страхотен. Имам му безусловно доверие. Съобразявам се с всеки негов съвет. Ако ми каже, че е редно да храня децата с шницели след първия месец, ще го направя. Относно захранването има доста теории и практики. Аз подкрепям ранното захранване при деца, които нямат проблеми.

# 14
  • Мнения: 502
Да, винаги се съобразявам с нейното мнение. След разговори с други мами се убедих , че нашата си е много добра.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт