морфология при спермограма

  • 13 362
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Разширената спермограма на съпруга ми е добра ,но морфологията е 12% при норма 14% по Крюгер.Голям проблем ли е това и има ли решение . Вече съм имала бременност ,но завършила с мисед.Може ли това да е причина?

# 1
  • Мнения: 26
здравей,kali 61.Честно да ти кажа аз нищо не разбирам от спермограми и морфология ,но мисля че лекаря би трябвало до ти обясни  Thinking.А колкото до причината с миседа-съмнявам се точно това да е причната.Такива неща се случват и никой не е застрахован от това.

Все пак консултирай се със специалист -относно  морфологията де!

Успехи !!!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 902
Според мен тази стойност не е съществен проблем. Най-вероятно миседът е случайност.
Стиснати палци и много късмет.

# 3
  • Мнения: 1 950
Според мен тази стойност не е съществен проблем. Най-вероятно миседът е случайност.
Стиснати палци и много късмет.

Напълно подкрепям написаното от Уайт Peace. Щом останалите показатели на спермограмата са наред, тази морфология е нормална.
Успех и късмет Hug

# 4
  • Мнения: 7 718
Зависи от общия брой. Когато той е голям, морфологията може и да е леко занижена.
Възмоно е миседът да е от лош сперматозоид, защото обикновено тези с лошата морфология са бързи и жизнени.
Разбира се, това, че се е случило, не означава, че пак ще се случи. Въпрос на късмет е. Не се тревожи излишно - късмет!

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Подкрепям мнението на Лали.
При влошен Крюгер се случват именно такива неща.
От личен опит съм на мнение, че има ли дори минимален проблем в спермограмата, нещата излизат от контрол.

# 6
  • Мнения: 3 376
От личен опит съм на мнение, че има ли дори минимален проблем в спермограмата, нещата излизат от контрол.

Какво точно имаш предвид?

# 7
  • Мнения: 7 718
Гризката, сперматозоидите с лоша морфология са бързи и жизнеспособни. Да приемем, че един сперматозоид е с две опашки, обаче се движи бързо и успява да оплоди той  яйцеклетката. В такъв случай се получават аномалии в зародиша.
Колкото повече са сперматозоидите с лоша морфология по-голяма е вероятността такъв да оплоди. Twisted Evil
Между дургото понеже съм правила проучвания за мъже, работещи с рентген, при тях облъчването прави сперматозоидите по-подвижни и съответно при тях вероятността от увреден зародиш е по-голяма.

# 8
  • Мнения: 3 376
Благодаря ти, Лали   bouquet

# 9
  • Мнения: 304
По какъв начин може да се подобри морфологията ?Мъжът ми спря да пуши и пие трибестан и витамини .

# 10
  • Мнения: 34
Имам спонтанен аборт в 13 г.с. и после се оказа, че морфологията по Крюгер е 13% Sad Не знам дали това е била причината за аборта, информацията в хистологията беше нула. Надявам се следващият път да не стигаме до там. Пожелавам го и на вас.

# 11
  • Мнения: 7 718
По принцип /не много обосновано, обаче/  лошият сперматозоид опложда яйцеклеткатата и зародишът загива в рамките на месечния цикъл.
В 13 г.с. по всяка вероятност причината е друга.

# 12
  • Мнения: 1 950
По принцип /не много обосновано, обаче/  лошият сперматозоид опложда яйцеклеткатата и зародишът загива в рамките на месечния цикъл.
В 13 г.с. по всяка вероятност причината е друга.

Подкрепям Лали, а и морфология 13 % си е направо много добре.
Най-вероятно причината е друга Sad.

kali 61 , никой не може да ти каже кое ще подобри морфологията на спермитата на съпруга ти. Всичко е супер индивидуално. Дори и най-добрите специалисти още не знаят причините за влошаване и подобряване.  Понякога витамините, антиоксидантите, спирането на цигарите помагат. Понякога - не. Общо взето изтъкват се куп фактори, от които най-важния бил стреса. Е как да въздействаме на стреса? Wink

# 13
  • Мнения: 304
Трябва ли да се направи SDI тест за оплодителна способност в моя случай с мисед и 12%  морфология по КРюгер.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт