За безпричинното даване на лекарства

  • 1 112
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Така-значи тук е мек климата,близо до океана и липсата на планини определено доста изменя нещата.
За две години само веднъж ме заболя гърлото,но тогава беше просто ад Imp

Както и да е-и тук има грипове,но определено не в такива епидемологични размери както в България.
Но една позната чат пат профилактично дава на бебето си разни лекарства като излизат, "за да е защитено, ако има болен човек около него" Shocked
Ха, сега,че логика.
Определено и аз се притеснявам за моето ,но не мога да го предпазя от всичко-особено пък от такива неща, не мога да го поставя под стъклен похлупак и това да е!

Но определено безпричинното даване на медикаменти,според мен, води до "привикване" на детския организъм към тях,който не би се справил бързо,когато истинския вирус се докопа до телцето.
А и не е добре за имунната система!

Вашето мнение!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 022
Moeто мнение е против безпричинното даване на лекарства.Дори  разни укрепващи имунитета продукти , витамини и т.н. не мисля че трябва да се прекалява и с тях.

# 2
За имуностимуланти ли става въпрос? Ако настина дава лекарства без повод- това е престъпление срещу здравето на детето.

# 3
  • Мнения: 1 250
Аз НЕ давам мултивитамини на децата си!

1. Четох, че една ли никой не не направил изследване върху приемането на повече от 1 витамин, т.е. почти не е изяснено какво е действието на витамините в комбинация. Допълнително в друга статия, четох, че вит. С пречи на разграждането на вит. В12 и трябва да се пият в разлика поне от 3 часа. Вярно е че това са само статии.
2. Витамините, които се продават са синтетични.
3. Пак от прочетено - приема на готови витамини намалява способността на организма да извлича съответните чрез храната.

4. Порочната (според мен) практика да се тъпчат децата с вит.С. Вярно е че не съм лекар, но обърнете внимание какво пише на листовките на въпросния витамин (например в кутия ампули) - предозирането може да доведе до бъбречни увреждания.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 740
аз не давам лекарства без повод. Ако е болна наред с лекарствата давам и витамини. Стремя се витамини да давам чрез плодове.
Вутамини е хубаво да се дават пролет и есен.
Спомням си когато бях в 11кл и лежах в къщи болна от двойна бронхопневмония как мама обиколи N на брой аптеки, за да ми намери витамини. Беше пролет и пенсионерите бяха изкупили витамините.

# 5
  • Мнения: 7 186
И аз съм против профилактичното даване на лекарства,било то имуностимуланти,витамини и каквото и да било друго,и то не само за деца,а по принцип.Вместо тъпкане с химии по-добре да се ядат повече сурови плодове и зеленчуци,те съдържат достатъчно витамини в натурален вид.

# 6
При отслабнала имунна система имуностимулантите са добро решение. Точно защото не са химия като лекарствата, а билки и други натурални вещества.
Колкото до витамините- те са си витамини, синтетични или естествени. Разликата е в усвояването им. Друг е въпросът, че и плодовете и зеленчуците вече станаха "синтетични".

# 7
  • София
  • Мнения: 725
Не бих давала на детето си лекарства без причина....
То аз страдам като трябва да му давам когато е болен, та камо ли да го тъпча без да има нужда?!?!?!?

# 8
  • Мнения: 1 250
Цитат на: AnMary_
аз не давам лекарства без повод. Ако е болна наред с лекарствата давам и витамини. Стремя се витамини да давам чрез плодове.
Вутамини е хубаво да се дават пролет и есен.
Спомням си когато бях в 11кл и лежах в къщи болна от двойна бронхопневмония как мама обиколи N на брой аптеки, за да ми намери витамини. Беше пролет и пенсионерите бяха изкупили витамините.


Не се засягай, но и мойта свекърва разправяше как не можела да се дореди до Мултисаностол тогава за нейните деца. Вероятно обаче се е справила някак си с доставката, иначе намяше да ми разказва.

Майка ми освен вит.С не ми е давала друго като витамини. Даже и вигантол (брат ми са го натровили като бебе с вит.Д, бил е 3 дена само на чай, майка ми е решила да не се повтаря), а досега не съм си чупила нищо, костите са ми изключително здрави. Излишно и да казвам, че мъжът ми боледува 3 пъти повече от мен, ма може и да е щото ние жените по принцип сме си по-добре устроени.

Това, което сега масово отричат - слънцето и морето - това е моето здраве. Като дете не съм пропуснала и една година да отида на море, майка ми не ми е мазала кожата с нищо. Киснала съм достатъчно във водата, ама нали съм си водна зодия...

Сега също не мажа кожата на децата като отидем на плажа. Като напече по-силно слънцето само им обличам тениските.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 740
от какво да се засягам
нямаше витамини, ядах лимони Simple Smile и оздравях Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 581
То всеки ще е срещу безпричинното даване на лекарства... Въпросът е кой какво смята за причина, жената явно си има причина и със знанията, които има, прави най-доброто за детето си.
Също така има разлика между лекарства и витамини.

И само да кажа за предозирането на вит. С - някъде четох (дали не и в прословутата листовка), че предозиране е над 5гр. дневно поне няколко дни - което е невъзможно да направиш. Инае излишният вит. С си излиза с урината.

Давам на сина ми витамини профилактично, както и билкови сиропи за подсилване на имунната система при леки настинки.

Това, срещу което съм твърдо, е даването на своя глава на лекарства, дори билкови и уж безобидни, особено пък на деца. Както и НЕДАВАНЕТО им по своя преценка, когато са изписани от лекар  Sign Exclamation  Imp

Общи условия

Активация на акаунт