напуснах работа, а се оказа, че съм бременна

  • 746
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, Момичета!
Не знам дали мястото на темата е точно тук, но искам да споделя с вас!
Ноември месец миналата година стана много напрегнато на работното ми място и реших да напусна.  Tired Така приключих работа на 27.12.2007. С новата година започнах да си търся и работа. Обачееее... на 11.01.2008 разбрах, че вече съм бременна. Joy Което е много хубаво, защото бебенцето ни е много желано.
Искам да си намеря работа, за да не си седя по цял ден вкъщи, пък и е добре да поработя поне 6 месеца преди да изляза в майчинство. Но, пък ме и гложди мисълта, че ще се наложи да излъжа бъдещия си работодател...
Какъв съвет бихте ми дали?

# 1
  • Мнения: 9 973
няма ли кой да те осигурява в някоя фирма и да плащаш осигуровки?

# 2
  • Мнения: 371
Най-добре сама да си плащаш осигуровките, защото може и докато намериш подходяща работа да е малко късно в смисъл да не ти се съберат 6 месеца

# 3
  • Мнения: 2 660
Най-добре си кажи истината да ти е мирна главата. Ако работата и шефовете стават, ще те вземат. Ако не - така или иначе ще си имаш проблеми, когато се наложи да им ажеш. А по време на бременност ще имаш достатъчно неща за мислене и няма да ти е до проблеми с шефа.

# 4
  • Мнения: 3 369
здравей  Grinning и аз съм в същата ситуация-напуснах на 17ти ноември и на 5ти декември разбрах, че съм бременна Simple Smile и аз мислех да започна работа, за да не бездействам, но ми беше толкова зле по цял ден, че бързо си избих мисълта от главата. т.к. владея англ. език сега правя преводи от вкъщи. не е нещо, кой знае какво, но поне си имам занимание. сега съм на борсата, а по-нататък ще ме назначат във фирмата, където работи майка ми. важното е да имаш 6 месеца трудов стаж, а понеже имам повече от 6 месеца, ще ме назначат по-късно, за да може сега да получавам някакви пари от борсата.
успех и лека бременност  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 115
Най-добре си кажи истината да ти е мирна главата. Ако работата и шефовете стават, ще те вземат. Ако не - така или иначе ще си имаш проблеми, когато се наложи да им ажеш. А по време на бременност ще имаш достатъчно неща за мислене и няма да ти е до проблеми с шефа.
И аз съм на същото мнение Peace

# 6
  • Мнения: 7 474
Намери си познат с фирма и си внасяй сама осигуровките - отдай се на последна почивка  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 8
Благодаря Ви момичета!
Най-вероятно ще се запиша в бюрото за да ми текат някакви осигуровки и после ще ме "назначат" във фирмата на съпруга ми (предполагам, че няма да има проблеми). Аз имам повече от 3 години трудов стаж, така че ще гледам да се закрепя за последните 6 някъде  Wink
Caprice, виждам че си в същото положение и се справила, това ме окуражава и мен.  Simple Smile  Аз нямам гадене (поне за сега). Лека бременност и на теб!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт