Отговори
  • Мнения: 3 521






СТАРИТЕ ТЕМИ 1-44
Нашите, все още, неосъществени пътешествия - Deutschland Nr. 45
Hochwasser в DE, а мечтаехме за слънце и море -тема 46
Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47
Продължава да ни зове Oktoberfest в DE- тема 48
Хелоуински листопад с цвят на "пуфф" в ДЕ - тема 49
Хелуин и юбилеум - тема 50 в ДЕ
Св. Мартин: печени гъски, фенерчета, латерни и други светила.
Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52 
Тема: 53:Bei uns in Deutschland geht es rund, ob mit Salamitorte oder Kalter Hund!
55: Николай или Николаус-тук гражданството му се дискутира и кой как го разбира
Advent, Advent, die zweite brennt...
Немската дружина в Новата година смело премина, грух-грух! епизод 57


Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  
 Картата 
Албумът 

Toва сме ние,които правим темата:




Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, vivita, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, didkis, Priyatelka, ZiMa, Vessito, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel
, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran


Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 18:10 от surfline

# 1
  • Germany
  • Мнения: 1 262
пу първа  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 57
нова тема- нов късмет, и аz zатова бърzам да се zапиШа като нова тук.
Ще слухтя zа някоя среЩа на българските мами в Берлин, понеже сме съвсем преснички на местна почва, а пък съм си контактна личност и ми липсва активният ми социален живот от студентските години  Wink  Laughing.


# 3
  • Мнения: 1 178
myran, zдравей  Grinning
късметлийка си тук пишат много мадами _ берлинчанки.

Щом е по темата да се иzкажа zа горските детски градини. Не прегръщам идеята детето да се скита всекидневно в гората, предпочитам да се научи да седи на стол и да яде на маса, да рисува, да играе трапеzни игри, да ходи по нужда в тоалетна и да си мие ръцете след това. Нямам нищо против природата, напротив бих искала детето да я обикне, zачита и паzи. Ако имаше летни такива zанимания примерно в рамките на месец с радост бих го zаписала.

# 4
  • Мнения: 7 605
Коте, виж към ваШата горска ДГ нямат ли групи zа по малките. При нас има zа деца над 18 мес., веднъж седми4но zа 4ас или 2, с майките  Peace

# 5
  • Мнения: 1 584
Хайде и аз в новата тема. Сърфи,   bouquet

Миран, добре дошла!

# 6
  • Мнения: 11 313
Myran, добре дошла!

Аз нямам опит с горска детска градина, защото при нас практиката е веднъж седмично да ходят в гората на разходка, освен ако не вали из ведро или мъгливо. Мога само да кажа, че това са най-хубавите и обичани дни от децата и са безкрайно доволни, изтощени и щастливи след това. Обикновено спяха следобед в тези дни.

# 7
  • Мнения: 3 521
Myran, Herzlich willkommen!

ZiMa, спешно ли ти трябват отговорите - в сми имам няколко хубави книги за графиката и анализите, но са на тавана в свекитата и ще ми трябва време да се завлека до там и да видя какво мога да изкопча - за 2/3 дни говоря?

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
аааабенд!
1. Не разбрах за ЗиМа-та, дали е 2в1?

2. Издирвам Сердика и всяка мама, имаща опит с транспортиране на багаж от Германия до Софето, не е много, предполагам ще се събере в микробус. Заслужава ли си да се търси фирма или има и по-изгодни варианти?

3. В горска градина не бих си пратила децата доброволно. Хубаво това навън в природата, но в първи клас никой няма да го пита какво има по полянките, а ще ги карат да пишат букви и т.н. та както е казала Котараната, по-добре на масата да става човек, вместо в гората.

# 9
  • Мнения: 11 313
Пепе, много е спорен въпросът дали на маса се става човек или сред природата.
Познанията, които придобиват при всеки допир с природата наживо не могат да бъдат заменени с четене на книжки и гледане на образователни филмчета.
Дори от училище ги водят в гората, въпреки ученето на букви.
Мисля, дори в България все още го има прословутото зелено (горско) училище.

# 10
  • Мнения: 3 423
Изобщо не я знам тая горска градина.
Но любима ми беше книжката "Горската аптека".
Не, че едното има общо с другото.

Дали Мамуната е вече в Северното полукълбо?

Гледате ли шоуто от джунглата? Вчера кратко
погледах оня сопол Рос. Егати звездите са това!

# 11
  • Мнения: 461
Абенд цузамен!

Пепе, имам координатите на фирмата, ако искаш ще ти ги дам да им се обадиш и да питаш. За друг вариант не знам. Чувала съм, че и по автобус може да се прати нещо, но нямам лични наблюдения.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 21:29 от nat

# 12
  • Мнения: 1 242
Лиске, мари, моме убава! Убий ма - обичам та! Де късмет да съм още в Южното. Аз вече втори ден, откак се трудя най-пчеличесто из немачко. Докладвах даже за повръщането.Сега с този Рос искаш и да ме осополивиш. Тъкмо съм все още джунглясала.

Котаранке, не бягам от отговорност, но ми бяга времето. Ще поразкажа, нека ми улегнат впечатленията.
Хо хо, я гледай Сърфи как ви провокира диетата. Клакьорки, клакьорки и накрая един плакат НУТЕЛА. Mr. Green

Та, Зимата, казвате може да брои пилчета наесен? Дай Боже, дай Боже!

Миран, добре си ни дошла!



# 13
  • Мнения: 4 138
абе другарки, кой е с фамилия, имаща общо с текстила и е пратил шпенде днеска на контото ми. казах ви да си пишете никовете беееееееееее. стар човек съм, обърквам се.

# 14
  • Мнения: 7 605
Нов ден, нова тема, нови питанки от мен  Laughing

1. Някой да си смени енергодостав4ика, и то с Е ви Айнфах?
2. Някой да има сметка в Комдирект?

Ако се сетя неЩо друго Ша дойда пак  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт