по колко пъти каша?

  • 3 039
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,
В края на месеца ще започна да давам на моето бебе каши и се чудех по кълко пъти на седмицата трябва да го правя и по кое време на деня.Ако е всеки ден няма ли да надебелее бебето?А може би има значение и вида на кашата за теглото?Трябва ли да ги редувам с някаква друга храна например плодово пюре?
За начало ще давам безмлечни,но се чудя кога може да пробвам с млечни?Ние нямаме алергия към млякото или поне до сега не се е появила.Също какви млечни каши да избирам - с АМ или със сухо мляко?
Предварително благодаря за съветите!

# 1
  • Мнения: 5 940
Широко разпространена заблуда е, че от кашите се пълнее. Можеш да даваш всеки ден, ако бебето ти ги хареса. Хубаво е да се започне с безглутенова каша, която да не е млечна. В случай, че решиш млечна, е хубаво да бъде с адаптирано мляко. Предполагам, че кърмиш, сигурно можеш да правиш кашата и с кърма, не знам дали става, синът ми е на адаптирано мляко. Можеш да редуваш и с плодово пюре, но плодовото пюре не може да замести хранене, то се дава между храненията. Възрастта на детето ти е подходяща и за суров плод към кашата. Лично аз предпочитам да давам плодовете самостоятелно, по-добре се усвояват витамините, но бебетата много харесват каша с плод.

# 2
  • София
  • Мнения: 418
Действително кърмя и не давам АМ.До сега съм въвела плодовите,зеленчуковите и няколко пюрета с месо.

# 3
  • Мнения: 5 940
Действително кърмя и не давам АМ.До сега съм въвела плодовите,зеленчуковите и няколко пюрета с месо.
Добре би било тогавя безмлечната каша да я правиш с кърма, а ако вземеш млечна да е с адаптирано мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз успях да се цедя за безмлечна каша точно един месец и половина....хамалогия си е...а и кърмата вече е доста регулирана и след кърмене едва успявах да събера по 20 30 гр.Доста мами правят безмлечните каши с вода...в крайна с/ка бебето нали се кърми на поискване/ако се притесняваш, че не е млечно хранене/...но с вода са си доста безвкусни...Каша давам всеки ден...защото й харесва...едното хранене винаги си е каша с плод...още доста се кърмим и не съм въвела вечеря, затова кашата я давам към 17,30 и после вечерята е кърма...така съм правила и като бяхме на вашата възраст...Бебка не е станала по-дебела от даването на каша всеки ден...Можеш да почнеш с оризова на Милупа. След това елда/Хип имат елда с ябълка/ бебка много я харесваше..Млечните каши са доста по- вкусни и има по-голямо разнообразие..ако нямаш притеснения не виждам смисъл да отлагаш...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Давам каша на сина ми всеки ден следобяд. Първо започнах с оризова, после ориз и рожкови и елда. Кашите, които купувам са безмлечни, но при приготвянето им към водата добавям АМ и плодово пюре. Така стават по-вкусни и сина ми ги предпочита, когато са приготвени по този начин. И моето мнение съвпада с това на valerie, че от кашите не се пълнее.  

# 6
  • Мнения: 1 900
Ние от скоро си хапваме каша и я правя по следния начин:
1 бурканче плодово пюре
90мл. вода и 3лъж. АМ
4лъж. каша(безмлечна оризова)
Това го бъркам и го давам следобяд, през ден. Хапва си го с кеф и издържа 4 часа до другото хранене.
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Хъъмммм бебето нали е на 5 месеца..това количество бебка започна да го изяжда към 10я месец....Искаш да заместиш кърмене ли, че даваш такива количества каша?

# 8
  • Мнения: 1 900
Това нещо като го смеся става около 200мл. Малкия изяжда около 140-150мл., давам го през ден.
Харесва ми като вариант, понеже той не иска да яде кашата без плодово пюре, ако му дам АМ преди или след кашата с плодово пюре ми го отказва и затова го смесвам.

# 9
  • Мнения: 5 401
Когато въведох безмлечните каши, действах по следния начин: давах всеки ден следобяд, а по-късно сутрин, неповече от 50-60 мл. (Каби повече не можеше да изяде). По-нататък увеличих количеството, като добавих бисквитки и сурови плодове. В началото към кашата слагах кърма, но това беше за съвсем кратко. АМ съм добавяла може би 3-4 пъти, така че и до ден днешен ги правя само с вода. След кашата винаги съм го кърмила. И друг път сме коментирали, че се обезмисля добавянето на кърма или АМ при положение, че майката кърми след хранене с каша.  Peace

Млечни каши избирай задължително с АМ, защото сухото мляко е от прясно, а твоето бебе е мноооооооогооо далече от подходящата възраст за въвеждане на прясно мляко!  Naughty

Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 161
моята мома е на кърма, предполагам това да е причината тя да не харесва зеленчукови/несладки/ пюрета. Отвреме на време яде  каша /с адаптирано мляко/ + плодово пюре. Не мога да кажа , че съм заместила някое хранене изцяло в никакъв случай, но когато й хареса кашата се наяжда и кара по 4 часа без кърма. Чудя се, дали кашата с плод ще върви някой ден с кисела краставица или пържола     Joy
P.S. Незнам за бебетата, но имам чувството, че мамите надебеляват от кашите!  newsm78

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 14:12 от Devtra

# 11
  • Мнения: 1 089
valeria.k,
това което си дала като обем отива къмм 220-230мл минимум, а като грамаж към 250. Такъв обем на хранене се препоръчва само за 4 кратно хранене, което се прави най-рано към 8-ми месец и принципно не е препоръчителен... озадачена съм... много.
Общия обем за хранене до годинка не трябва да преминава 1 л, а дъщеря ти е много малка, мисля че преди 6 месеца обемите са до към 750мл дневно...

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз не виждам проблем да даваш всеки ден каша, в крайна сметка децата имат различен метаболизъм.

# 13
  • Мнения: 1 900
valeria.k,
това което си дала като обем отива къмм 220-230мл минимум, а като грамаж към 250. Такъв обем на хранене се препоръчва само за 4 кратно хранене, което се прави най-рано към 8-ми месец и принципно не е препоръчителен... озадачена съм... много.
Общия обем за хранене до годинка не трябва да преминава 1 л, а дъщеря ти е много малка, мисля че преди 6 месеца обемите са до към 750мл дневно...
Първо искам да подчертая че нямам дъщеря!
Ако прочетеш малко по внимателно ще видиш, че съм написала че общо става 200мл., малкия изяжда около 140-150мл. (един ден му давам така на другия чисто пюре) Peace
Я да видим сега, храни се 5 пъти на ден по 150 мл. = 750мл.+ 125мл. зеленчуково пюре на обед= 875мл., но не винаги си изпива млякото до капка.  Незнам колко е обема който е препоръчителен, но детето ми се храни добре и качва килограми нормало.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 504
valeria.k защо се впрягаш...Всяка мама си има различно виждане по въпроса...щом смяташ, че така е добре за твоето дете, така ще правиш...Понеже аз зачекнах въпроса за грамажа...считам, че за 5 6 месечно бебе количеството е голямо...Аз захраних на 5,5 м...до към 7я месец едва изяждаше 125 гр каквото и да било...Педиатърката също беше на мнение,че това количество е достатъчно и след това се докърмва бебето. Може би от към 10я месец започнах да правя кашата, така като пише по кутиите и бебка изяжда цялото количество, но винаги съм се ръководила от бебка и желанието ми да кърмя по-дълго/за радост явно е двете сме на едно и също мнение поне засега/...Ако на всяко хранене изяждаше по 150-190 гр отдавна да бях спряла кърменето...това е...След 150 гр каша...едва ли бебето ти цока, а дори и да цока едва ли е някакво голямо количество...Знаеш, че тайната на дългото кърмене е честото предлагане...и ефикасното сучене...

Общи условия

Активация на акаунт