локално миене на килим

  • 1 894
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Момичета, посъветвайте ме с какво можем да изперем голям килим без да го вдигаме, тъй като няма какда съхне в лошото време, но не става дума за петно или нещо такова, а за целия килим. Бих искала ако може да ми препоръчате някакъв препарат, като имате предвид, че сме с момиченце на 2 г.4 м., което постоянно се въргаля навсякъде и чийто играчки също са навсякъде, а също и факта че съм бременна. Питам защото се страхувам дали са безопасни препаратите, предвид това, че няма да се изплакне килима после под течаща вода.
Дано сте ме разбрали правилно Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 228
За основните почиствания - прозорци, килими и т.н., викам чистачка. Тя почиства килимите и канапетата само с разтвор от вода и оцет, с четка, която изстисква, докато остане само леко влажна. Не се изплаква. Освежава много цветовете и е напълно безвредно. Първия ден в стаята мирише съвсем леко на оцет, но на следващия ден вече няма проблем.

# 2
  • Мнения: 3 447
По-добре го изтрайте още малко мръсен и изчакайте до пролетта. Или с четка и чиста вода, най-много със сапун - струва ми се, че той не е толкова агресивен. Или пък с бебешки шампоан... знам ли  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 453
Извикайте си фирма да ви го изпере на място! Peace

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз си пера килима в хола всяка седмица.
Разтварям много малко прах за пране в леген с топла вода и с четка изтърквам целият килим.
После слагам студена вода в легена и изплаквам с напоена гъба, но не много мокра. Накрая подсушавам с хавлиена кърпа (използвам си я само за това).
Препирам така килима по обед и пускам духалка. До 2-3 часа, докато малкият спи изсъхва напълно.
Понякога го препирам вечер и сутрин е напълно сух.

# 5
  • Мнения: 98
 "Вениш "за килими .

# 6
  • Мнения: 4 489
Аз си пера килима в хола всяка седмица.
Разтварям много малко прах за пране в леген с топла вода и с четка изтърквам целият килим.
После слагам студена вода в легена и изплаквам с напоена гъба, но не много мокра.
Абсолютно същото правя и аз, но понеже килимът е малък, после го просвам върху парапета на терасата да съхне (избирам слънчеви дни), до вечерта е готов. Обаче за голям килим мисля, че е най-добре да се извика фирма. За специалните препарати не само, че им нямам доверие доколко почистват, ами и не знам колко са безвредни. Peace

# 7
  • Мнения: 25 441
Позвъни на някоя фирма, която почиства с Рейнбоу. Не само ще го изперат, но и ще го изтупат на място преди това. Накрая ще ти го оставят сух.
Това е най-добрият вариант, за който се сещам, особено, щом по него ще се търкаля дете.

# 8
  • Мнения: 3 830
Извикайте си фирма да ви го изпере на място! Peace

И аз така бих направила. Можете да изчакате до пролетта  да го изперете и да го сложите някъде да изсъхне Peace

# 9
  • Мнения: 390
Позвъни на някоя фирма, която почиства с Рейнбоу. Не само ще го изперат, но и ще го изтупат на място преди това. Накрая ще ти го оставят сух.
Аз съм викала 2 пъти на 2 различни места да ми перат с Рейнбоу, но и двата пъти паркета под килима се наду, освен това не остава съвсем сух. Единия път беше зима и съхна 3-4 дена на пуснат климатик.  Праха ни и диван и фотьойли, който в последствие се продъниха, понеже явно като се е овлажнил талашита и после е поддал.

# 10
  • Мнения: 824
Не съм ползвала услугите на фирма почистваща с РЕЙНБОЛ,но съм чувала много добри отзиви за тях.

# 11
  • Мнения: 5 178
Олинце мисля да ползвам твоя метод.. че звяра като не иска да яде нещо си го изплюва на земята и ми го сочи с пръст  #Cussing out Sick

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Олинце мисля да ползвам твоя метод.. че звяра като не иска да яде нещо си го изплюва на земята и ми го сочи с пръст  #Cussing out Sick

Ами ти защо мислиш аз мия всяка седмица....щото си нямам друга работа  Blush
Хем всеки ден чистя със стирки и прахосмукачка и пак настъпвам някоя солета, дъвкана и изплюта бисквитка.... или любимото на сина ми - като не му харесва яденето, да го върне  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт