проблем с килограмите ми!!!

  • 2 206
  • 19
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Момичета,вече 3 месеца от както съм родила,а кантара не помръдва!!!Имам да свалям 15 кг.- не ям хляб,сладко,тесто,не пия алкохол и газирано,на всичкото отгоре взимам хомеопатични гранули за регулиране на теглото, а не мърдам с грам!!!Как е при вас и какво знаете по въпроса-дали хормоните се наместват или какво?Колко да чакам още?

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
иди на "красива мама" има много по въпроса

# 2
  • Мнения: 1 320
Thinking 9 месеца си пълняла , логично е и 9 месеца да отслабваш Wink

# 3
  • Мнения: 2 494
Кърмиш ли? Чувала съм, че докато кърмят повечето мами не свалят вообще, а може даже и да качат. Но не при всички е така. Сега лятото ще ги свалиш с повече движение, или като проходи бебо живот и здраве, със сигурност Laughing  Twisted Evil  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 155
Аз бях така до 6-я месец след раждането - нито грам по-малко. След това постепенно започнаха да се топят сланинките и сега са останали 1-2килца  Grinning
Мисля, че проблема е в хормоните  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Biby
Аз бях така до 6-я месец след раждането - нито грам по-малко. След това постепенно започнаха да се топят сланинките  Thinking


същата работа и при мен и имам още 5кг.Все си мисля,че до годинката ще успея горе-долу да си влезна в нормите.Не се притеснявай излишно,ще отслабнеш.Много малко са случаите,където майките си възтановяват теглото малко след раждането!

# 6
  • Мнения: 1 770
Абсолютно нормално - проблемът е и хормонален. Не се притеснявай! На някои жени им трябва повечко време. Аз свалям килограмите след бременност дори до 2 години - но това без драстични диети, разбира се - нямам сили за такива, децата са ми достатъчни като натоварване и имам нужда от енергия.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че е въпрос на хормони.Щом се храниш разумно, просто няма начин в един момент да не тръгне надолу кантарът.Търпение Grinning

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: vessi
Thinking 9 месеца си пълняла , логично е и 9 месеца да отслабваш Wink

 Но не трябва това да ни служи за успокоение Wink
Щом имаш воля,ще почнеш да отслабваш,важното е да не се предаваш !При всеки е различно.Аз качих 12кг,с раждането свалих 4 Confused ,след това нямаше мърдане на кантара,хем се храних разделно.След 4-ия месец започнах да свалям,без да си променям начина на хранене.
  Успех !

# 9
  • Мнения: 2 195
Аз запо4нах да слабея 4ак година и два месеца след раждането Rolling Eyes .Мисля,4е ти е рано да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 229
И аз вече почти 8 месеца не съм свалила и грам,а имам да свалям 20 кг.  ooooh!

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: fanta
Момичета,вече 3 месеца от както съм родила,а кантара не помръдва!!!Имам да свалям 15 кг.- не ям хляб,сладко,тесто,не пия алкохол и газирано,на всичкото отгоре взимам хомеопатични гранули за регулиране на теглото, а не мърдам с грам!!!Как е при вас и какво знаете по въпроса-дали хормоните се наместват или какво?Колко да чакам още?

И аз съм така, но аз имам да смъквам 4-5кг. Хормонално е предполагам. Но мисля, че докато кърмим няма да стане смъкването. Но окончателното възстановяване на организма, ще стане до 1 година след раждането. Така, че това е крайният срок. И аз пробвах с диети ама грам не мръднах. Писах на едни лекари от БЗК и те ми казаха, да не пазя диети това можело да доведе до разстройване на метаболизма на тялото и дори и да не ям пак ще качвам. И аз спрях всички диети хапвам си здраво, ако имам време разбира се; но и не качвам, което е добре. Така, че спокойно ще смъклнеш, но няма да стане скоро. Аз вече се примерих и си чакам времето. 1 приятелка каза, че и тя била така и смъкнала чак като спряла да кърми. Това ме успокоява. Пък като спра да кърмя, ще се спукам от глад.

# 12
  • Мнения: 3 562
Аз качих 5кг след раждането  Embarassed
Чак лятото започнах да свалям, но все още не мога да достигна желаното тегло  Banghead

# 13
  • Мнения: 218
Минаха 7 месеца от раждането на бебо и нито грам не свалям. При бременността качих 20 кг, а при раждането свалих около 10 кг.Остават ми още 10 кг.  МЪКА голяма - просто не мръдвам повече надолу.

# 14
  • Мнения: 392
Да ви успокоя - поне 1 година се възстановява теглото отпреди забременяването. А при мен - 5 години (ама и 3 бременности).
Обаче сега 1 година след последното раждане съм с килограмите отпреди 1вата бременност! И то без да съм пазила диети, ям стабилно и още кърмя! За спорт нямам време, за съжаление Sad
Според мен изключителното кърмене през първите месеци и продължителното кърмене изобщо правят чудеса за отслабването на майката. Аз поне друго обяснение за себе си нямам.

Общи условия

Активация на акаунт