Ще мога ли да кърмя???

  • 399
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! Преди известно време открих бучка на едната си гърда. Щях да се побъркам от притеснения, веднага последва среща с лекаря ми. Правиха ми разни изследвания, снимки с ехограф, а също така и директна перкутаниална биопсия на бучката през кожата. Накрая резултата беше че е само т.нар. капсуловано образувание. Лекарите ме посъветваха че няма нужда да се маха и сега така и си и стои, не се увеличава, само ходя на контролни прегледи през 6 месеца. Въпросът ми е дали ще имам проблеми с кърменето? Дали ще мога да кърмя? Моля ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да пише. Благодаря на всички...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
А ти бременна ли си сега? Или просто питаш?

# 2
  • Мнения: 1 089
Капсулованите образувания обикновенно не произхождат от жлезистата тъкан, а от съединителната тъкан на млената жлеза и не са хормоночувствителни, така че би трябвало да нямаш проблеми. Единствения риск е при лактация да не притиска някой канал и това на моменти да води до запушвания, но като цяло няма нищо страшно. Най-добре се консултирай по този въпрос с мамолога си.
Но по принцип такива образувания е добре да се отстраняват, вместо само да се наблюдават.

Общи условия

Активация на акаунт