5 мес. бебе колко мл. изцедена кърма и колко пъти

  • 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Сега бебка яде 5 пъти по 170-180мл.  изведнъж два дни не искаше да яде ,загуби апетит и аз реших да увелича интервала и количеството , яде през 4 часа и що годе е по добре,но ми се иска и вие да споделите дали така всичко е наред.

# 1
  • Мнения: 1 089
А защо изцедена кърма, а не я кърмиш? Ако не можеш на всяко хранене поне на някои я кърми.
Иначе важно е общото количество за деня да е достатъчно, независимо как ще го приеме- начесто по малко или обратното.

# 2
  • София
  • Мнения: 329
защото така я храня вече от няколко мес.   въпроса ми е защо не иска да яде и сега даже с тези промени  пак не ще- това дали не е отбиване,незнам ...къде може да е причината със зор яде по 80-100 гр. сутрин  другите хранения оставя до 50 гр

# 3
  • Мнения: 1 089
Отбиване значи да не суче от гърда, а вие така или иначе не се кърмите, така че сте се "отбили" в тесния смисъл на думата. Това, че няма апетит, може да се дължи и на възникнало заболяване, особено ако не приема друга храна освен млякото, така че най-добре потърси педиатъра си.

# 4
  • София
  • Мнения: 329
яде само кърма нищо друго не съм давала досега, здр.проблеми няма , може да е от никненето на зъби ,но те отдавна са започнали а тя е от 3-4 дни така... а за отбиването и аз знаех че е когато не суче от гърда,но моята лекарка ми каза 4е е когато престане да яде кърма и мине на пюрета Laughing и на мен ми се видя станно

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз от самото начало давам изцедена кърма на сина ми, защото така и не засука. В петия месец му давах по 150-160мл. през интервал от три часа. И при нас имаше период, когато не искаше да яде и се бях притеснила. Само при приближаването на биберона започваше да реве, но отмина. Повече търпение и упоритост от твоя страна. Въпреки, че отказваше му предлагах постоянно шишето, докато не си изпиеше млякото. Отмина за около седмица. Дано и при вас скоро се оправят нещата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт