Притеснена

  • 1 792
  • 22
  •   1
Отговори
Много съм притеснена и се надявам да може да ми дадете съвет.Бременна съм вече в 8г.с трябва да съм влязла в 9г.с вече.Но имам проблеми леко отлепване бях в болница за 4 дена и проведохме лечение.Освен това имах и леко зацапване.Да но ето че вече не съм в болницата а продължава това зацапване все още.Не е много но все пак го има  .Не знам какво да правя вече.Уж щяло всичко да се оправи каза лекаря с много лежане да ама не...Притеснена съм.Чета че понякога е нормално до третия месец да има такова зацапване но не знам дали наистина е така ?! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 746
Може би трябва всяка седмица да те следят на ехограф.Важно е да си почиваш и да си пиеш лекарствата.Доста майки са били в твоето положение.
Ето как беше при мен.В 6 г.с. прокървих като при мензис, което кървене спря от самосебе си в рамките на 2 дни и всичко беше наред.Но след около месец ми се появи едно кафеникаво течение,слабо, но продължи 17 дни.След това вече не съм имала никакви проблеми до края.Така и не съм съвсем сигурна от какво стана така, при положение че бебето си беше наред.Едната докторка ми каза, че имам отлепване на плодния сак, а другата, че съм имала "изчезващ близнак" .

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
А как ти обясниха това зацапване, каква е причината, какви лекарства ти даваха и какво ти препоръчаха, освен лежане?

Ако не са ти обяснили нищо, отивай и питай!


Питане, питане и питане трябва!
И не нас, майките, а докторите. Ние не знаем причината за кървенето в твоя случай, нито как да помогнем. (освен с морална подкрепа и пожелание всичко да е наред Peace)

Има много такива случаи които са предизвикани от различни причини и съответно трябва различно лечение. Аз, например, имах отлепяне на плацентата...В МД, където лежах имаше момиче с хормонален проблем и зацапване...Много варианти има, разбери каква е твоята причина и слушай съветите на докторите!

# 3
  • Мнения: 115
И аз първите седмици от бременността имах леко зацапване и бях много притеснена. Предписаха ми лекарства и след 10 г.с. не съм имала проблеми.
Не се притеснявай сигурна съм, че всичко ще бъде наред Hug

# 4
Еми казаха , че е заради отлепването а понякога пък си имало и такова изтичане без причина.Ще ходя тези дни при гинеколога пак за да видим какво е положението с бебо.А за лекарствата докато бях в болницата ме лекуваха с утрогестан ако не се лъжа иначе пия дуфастон.Но дуфастона не помага.Докато пиех утрогестана нямах такова кафеникаво зацапване.

# 5
  • София
  • Мнения: 82
И аз да споделя - откакто направих теста си за бременност (февруари 2005) след една седмица закъснение се появи кафеникаво зацапване. Лежах в Шейново.Първоначално смятаха, че е отлепване, в последствие решиха, че е от "изпадащ" близнак най-вероятно.След три седмици в болницата ме изписаха с продължаващото течение и казаха да лежа.На въпросът ми кога ще спре това зацапване, че не се чуствах никак комфортно "бременна с превръзка", ми отговориха - когато влезеш в третия месец.Така и стана - точно на деня спря от раз и бях изумена.
Стискам палци и при теб всичко да е наред и почивай повече. Peace

# 6
  • Мнения: 236
И аз лежах в деветата седмица с зацапване в болница14 дена.Имам един спонтанен аборт преди това бебе и затова много бях изплашена , но за щастие всичко се разви благоприятно.След като излязох от болницата зацапването продължи въпреки , че ми биеха Прегнил инжекции .Просто трябваше да лежа  повече , до към 14 г.а всичко спря и до края никъкви проблеми.Все пак трябва да те следят по-често и да си почиваш повече! Успех Hug

# 7
  • Мнения: 300
Здравей. Не мисля, че тук ще намериш отговор за причината за кървенето, но можем поне да ти дадем кураж. И аз го преживях. В 7 гс прокървих доста обилно и съответно започнах хапчета, инжекции и мнооооого лежане!!! След 2 седмици пак прокървих. И още хапчета, още инжекции. Но най-важното след инструкциите на лекаря е да се пазиш много. Ограничи до минимум и най-обикновените усилия - не вдигай нищо по-тежко от 1/2 килограм, не простирай, не се протягай до високия рафт, не ставай рязко от леглото и винаги настрани, забрави упражненията за поддържане на форма, и ... no sex! Замисляй се преди да направиш каквото и да било физическо усилие (казвам ти го, защото знам, че в началото се поддаваш на инерцията и без да осъзнаваш грабваш 3-килограмовия пакет прах за пране, при мен поне беше трудно да свикна да не го правя).  Прочети и тук:
 http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … mp;sb=5&part=
И много кураж, не се поддавай на лоши предчувствия, бъди спокойна и уверена в добрия изход. От все сърце ти пожелавам успешна бременност, която да завърши със здраво и красиво бебче!!!

# 8
  • Мнения: 27
здравейте,нова съм във форума и реших да се включа.Търся подкрепата ви и надежда.С приятеля ми много искахме бебче и чудото стана още от 2-рия месец видях жадуванитеjavascript:void(0);
EFP .Още не мога да повярвам.Повторих теста и още по-ясно излезе втората черта.на другият ден ми се появи гадно кафяво течение и така вече 4 дена.Но не се е променяло като цвят само малко намаля.Гледаха ме на видеозон но нищо не се видя освен малка бяла точица която според гинеколожката е купчинка лигавица .Последната ми М.беше на 15.12 и очаквах на 9.01 Ужасно съм притеснена  newsm17а трябва да чакам още 1 седмица .Иначе
всички класически признаци за бременност си ги имам.Моля ви просто да споделите мнението си за което предварително благодаря  bouquet

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 12:28 от malenabel

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
malenabel, извинявай, но не те разбрах съвсем. На 9.12 е трябвало да ти дойде, но не е. Имала си + тестове, после се е появило течение и лекарката не е видяла бебе, което е нормалко за толкова ранен етап (ок 4 г.с.). Но от 09.12 до сега има цял месец. Ходила ли си пак? Какво става с течението?

# 10
  • Мнения: 27
Леле явно съм спала !На 9.01 а не на 9.12трябваше да ми дойде съжалявам за грешката.Вчера почнах да пия дуфастон и днеска няма течение.Преди това лекарката ми беше изписала нош-па,витамин ц и фолиева киселина.Дуфастона си го взех на своя глава.Притеснява ме че не видя нищо на видеозона .Възможно ли е да няма бебе?

# 11
  • Мнения: 3 376
malenabel как те гледа на видеозона?Вагинално или само корема?
Според мен ако има бебче трябва да се види и чуе вече сърдечната дейност  Thinking



Gerinka85 наистина се обади на гинеколожката или потърси консултация с някой друг лекар.
Аз също имах кървене по това време,лежах в болницата-същите хапчета+ижекции Папаверин и т.н./забравила съм вече/,но докато не спря кървенето не ме изписаха.

# 12
  • Мнения: 4 965
И аз имах отлепване още от началото. Лежах 8 месеца - буквално не ставах, освен до тоалетната. Биха ми серия инжекции с Дуфастон и Прогестерон Депо /ако не бъркам названията/. Всеки ден пиех Папаверин и ме гледаха през 1-2 седмици на ехограф. В болница отказах да лежа. Кървях през цялото време - наистина причината беше в отлепената плацента.
Обсъди сериозно въпроса с гинеколога си и си почивай максимално.
Стискам палци всичко да е наред.  bouquet
Възможно е и в един момент плацентата да се закрепи и напълно да изчезнат оплакванията ти - дано  Praynig.

# 13
  • Мнения: 27
Гледаха ми с видеозон корема не вагинално.Каза че е още рано да се види.Било възможно да не е бременност.Но при 2 +теста и липса на менструация освен кафявото течение?Незнам.А толкова много искам бебчеjavascript:void(0);
Weary

# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
Да, възможно е да не е бременност. Не искам да трупам в теб празни надежди, но може би е било твърде рано да се види на видеозон, особено пък на коремен ехограф. Виж, ако те бяха гледали с вагинален...
Тези дни, ако идеш на преглед, вече трябва да го видят плодното сакче.  Naughty
А кафявото течение продължава ли..?
Да знаеш, че дори да е по-лошото, явно е за добро и следващия път всичко ще е наред.

Дано има бебе и дано се задържи!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт