За фитнеса

  • 684
  • 9
  •   1
Отговори
Момичета решила съм да ходя на фитнес,искам да сваля 10кг и да си стегна корема .Корема ми е голям все едно съм бременна в 5-тия месец а родих преди 1 година,това ми е болната тема немога да се гледам такава преди да забременнея и родя бях 48кг с плосък корем малко дупе и секси а  сега съм 58-59кг и немога да се възприема такава  Sad Имате ли си на представа 10кг за колко време се смъкват с фитнес и корема за колко време става по плосък.Офф сигорно звуча много глупаво Sad

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз преди да родя бях 49 кг, сега съм 53 кг. Мога да се гледам, ама не ми е много приятна гледката, защото тия 4 кг са ми по дупето и талията, която между другото се е увеличила с цели 10 см   ooooh!
Ще следя темата  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 67
Значи, трябва да наблегнеш на аеробните упражнения, пътека, крос тренажор, като в началото почваш с по 10мин., после 20 и така до 30-40 мин. на тренировка. Също така е добре да правиш и упражнения с леки тежести и много повторения. Тренировката трябва да е интензивна, без почивки.
Да внимаваш какво ядеш.
Хубаво е да изключиш тестените и мазни храни.
Коремни преси прави всеки ден и много бързо ще си прибереш корема! Пак започваш постепенно, като първоначално правиш три серии по 10 повторения и постепенно увеличаваш!
Общо взето е гърч, но резултата няма да закъснее!
Успех!
Ако имаш още въпроси, съм насреща!

# 3
  • Мнения: 694
Само с тренировки нещата няма да се получат.Трябва да намалиш и храната - по-малко въглехидрати, повече протеини.както Уилд Флауър те е посъветвала наблегни на кардио тренировките-бягане, вело или степър.Като едновременно с това трябва да имаш програма, която да натоврава всички мускули.Кардио тренировките ще ти помогнат да изгориш мазнините по корема, а и не само там.Успех!

# 4
  • Мнения: 888
Само с тренировки нещата няма да се получат.Трябва да намалиш и храната - по-малко въглехидрати, повече протеини.както Уилд Флауър те е посъветвала наблегни на кардио тренировките-бягане, вело или степър.Като едновременно с това трябва да имаш програма, която да натоврава всички мускули.Кардио тренировките ще ти помогнат да изгориш мазнините по корема, а и не само там.Успех!

 Peace Подкрепям напълно.И само да допълня - въглехидрати приемай най-късно до 16ч.Ако все пак приемаш да са под формата на зеленчуци и плодове..а не ориз,леща.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Почнах вече с кардио тренировките, но на 5-тата минута едвам дишах, издържах 10 мин., ще увеличавам постепенно.
Само да попитам - пулсът колко трябва да е най-много, при положение, че нормално ми е около 70.
Вчера като видях, че показва 160 пулс и се уплаших  Shocked

# 6
  • Мнения: 888
За да гориш мазнини,пулсът трябва да е не по-малко от 140  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Благодаря за отговора   bouquet
Обаче ме интересува колко най-много трябва да е,  newsm78 т.е. като стигна тая стойност и да забавям темпото, да не ми стане нещо ей ! newsm39  sweating

# 8
  • Мнения: 694
За всеки интензитета на тренировката е различен.Той се изчислява по формула 220-годините на трениращия -в случая ти.Тоест това е максималният ти пулс.Начинаещите трябва да достигат до 55 % от максималният си пулс, докато свикнеш с натоварването.Не е хубаво да се повишава пулса твърде много , тъй като това натоварва сърцето.Тоест за максимален резултат трябва да си около 55-60 %от максималният ти пулс.Но за да бъде кардио тренировката ефективна, тя трябва да бъде над 30 минути.Не се натоварвай много със скорост и тежест.А и най-ефективна е кардио тренировката след силовите.Аз лично не обичам велото и го използвам само за загряване, в началото на тренировката за около 10 минути на скорост около 25 километра в час.А след силова тренировка правя 15 мин.степър и 40 мин. пътечка.Но аз ходя на фитнес от около 2 години. Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 727
lidiana, златна си, благодаря   bouquet
Ако правилно изчислявам 220-30=190 пулс, 60% е 114, значи трябва да намаля темпото, а тежестта е само 2, но и нея ще намаля на 1 да издържа 30 мин.

Аз навремето ходих на фитнес, но залагах на силовата тренировка, винаги съм била много слаба, даже прекалено слаба и ходех по-скоро да натрупам маса. Колела, пътечки - само за загряване ги използвах като теб  Peace

Вкъщи имам и степер, ама той ме натоварва даже по-малко и от колелото, на максимална степен по 15 мин тренирам и нищо не усещам - някъде бъркам сигурно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт