Осиновяване, когато единият осиновител е в чужбина

  • 783
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте! Надявам се да намеря отговор на въпроса си тук. Одобрени сме за осиновители, но на съпругът ми се налага да замине за 3 месеца в чужбина. Възможно ли е той да издаде пълномощтно, с което ме упълномощява ако през този период ни потърсят за детенце аз да мога да го осиновя без той да присъства и ако това е възможно нужно ли е той да си направи нови изследвания, които да са актуални или може само с мои. Незнам дали зададох правилно въпроса си... надявам се да ме разберете. Не ни се иска да изпускаме шанса си ако ни потърсят в негово отсъствие.
Благодаря ви! Надявам се някой да ми помогне! Rolling Eyes Cry

# 1
  • Мнения: 847
Говорете за това изрично със социалните от РДСП, към което сте.
Проблемът не е  в медицинските, той може да ги извади и преди да замине ... Може и всичките ви документи да са още актуални, във всеки случай може периодично да си ги подновявате.
Но социалните ще ви връчат официално писмо, че сте одобрени за конкретно дете и оттгоава тече едномесечен срок за изразите желание за осиновяване. Може би съпругът Ви да Ви има доверие за избора, но все пак е странно без контакт ... Освен това, при положение, че се съгласите да осиновите предложеното дете, се подават декларации с нотариална заверка на подписа, които са с оглед конкретното дете - няма как това да стане с пълномощно въобще!! Първо защото не се декларира по пълномощие, второ защото към момента на "упълномощаването" съпругът Ви няма идея кое е детето. Съдът също ще ви очаква и двамата в заседание.

Стискам палци да си напаснете графика! Успехи!

Общи условия

Активация на акаунт